Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч
6 700 аптек
до 40% економії
67 000 товарів
Мігрень — це неврологічне захворювання, що характеризується рецидивуючими нападами інтенсивного головного болю, які можуть тривати від кількох годин до трьох днів. Болі часто односторонні, пульсуючі, посилюються під час фізичної активності та можуть супроводжуватися нудотою, блюванням, а також підвищеною чутливістю до світла та звуку.
Мігрень не тільки спричиняє значні страждання, а й негативно позначається на повсякденному житті, знижуючи працездатність і соціальну активність. Тому правильний підбір препаратів для її лікування відіграє ключову роль, оскільки допомагає не тільки зменшити частоту та інтенсивність нападів, а й запобігти їх виникненню. Розглянемо, які використовуються препарати від мігрені, як вони діють, особливості їхнього прийому та вибору.
Небезпека мігрені полягає не тільки в інтенсивності та тривалості нападів головного болю, а й у потенційному ризику розвитку таких станів, як мігренозний статус або мігренозний інфаркт, які потребують негайного медичного втручання. Крім того, регулярні напади можуть сприяти розвитку депресії та анксіозних розладів.
Відрізнити мігрень від звичайного головного болю можна за такими критеріями:
Якщо ви підозрюєте, що страждаєте від мігрені, важливо звернутися до лікаря для підтвердження діагнозу та підбору адекватного лікування.
Мігрень може протікати в кілька стадій, проте не в кожного пацієнта вони виражені або присутні послідовно:
Уміння відрізняти стадії мігрені допомагає своєчасно запідозрити початок нового нападу та вжити профілактичних заходів або прийняти ліки на ранніх стадіях, щоб запобігти інтенсивному головному болю.
Лікарські засоби від мігрені можна класифікувати на кілька груп залежно від їхнього призначення та механізму дії. Розглянемо особливості застосування кожної категорії ліків.
Анальгетики та нестероїдні протизапальні препарати на основі ібупрофену, парацетамолу (ацетамінофену) та аспірину часто використовуються для усунення легких або помірних нападів мігрені. Однак вони ефективні не завжди через відсутність специфічної дії.
Фармакологічні особливості:
Купити такі препарати від мігрені можна в будь-якій аптеці без рецепта, однак вживати їх слід тільки ситуативно та під контролем лікаря.
Новий клас лікарських засобів, спеціально розроблених для лікування мігрені, до якого входять суматриптан, золмітриптан, ризатриптан і т. д. Є серотоніновими агоністами, тобто впливають на серотонінові рецептори в мозку, та використовуються для усунення гострої фази мігренозного нападу.
Особливості триптанів:
Триптани представлені в різних формах випуску: таблетки для орального прийому, назальні спреї, ін'єкції. Тому легко вибрати відповідний варіант залежно від індивідуальних переваг. Однак не всі триптани однаково ефективні для кожного пацієнта, у зв'язку з чим може знадобитися проба декількох видів (за рекомендацією лікаря).
Крім того, слід знати, що триптани можуть викликати такі побічні ефекти, як запаморочення, втома, відчуття жару або холоду, оніміння, нудота. Рідко виникають серйозні серцево-судинні реакції.
Триптани протипоказані людям із деякими захворюваннями серця, артеріальною гіпертензією, вагітним і жінкам, які годують груддю. Їх вживання має суворо відповідати рекомендованому дозуванню.
Група лікарських засобів, що використовуються для лікування та запобігання мігрені. Виготовляються з алкалоїдів ріжків, грибка, що росте на житі та інших злаках. Використовуються рідше через високий ризик побічних ефектів та обмежень у застосуванні.
Особливості фармакологічної дії:
Ерготаміни можуть спричиняти побічні реакції (нудоту, блювання, болі в животі, діарею, слабкість у ногах, запаморочення тощо). У разі тривалого використання присутній ризик появи серйозних ускладнень, зокрема, ерготизм (стан, що характеризується сильним звуженням кровоносних судин і пошкодженням тканин).
Ерготаміни протипоказані під час вагітності, годування груддю, при певних серцево-судинних захворюваннях, а також у поєднанні з деякими іншими ліками, включно з деякими антибіотиками та препаратами для лікування ВІЛ. Передозування ліками цієї групи небезпечне та потребує негайного медичного втручання. Через перераховані особливості ерготаміни зазвичай розглядаються як альтернатива іншим методам лікування мігрені, коли ті неефективні або не можуть використовуватися з інших причин.
Нове покоління специфічних препаратів, розроблених для профілактики мігрені — еренумаб, фреаманезумаб тощо. Діють шляхом блокування білка CGRP, який відіграє ключову роль у розвитку больового нападу, сприяючи розширенню судин головного мозку та запальним процесам, що призводить до виникнення мігрені.
Особливості лікування інгібіторами CGRP:
Інгібітори CGRP здебільшого використовують для попередження мігрені, а не для усунення гострого нападу. Зазвичай добре переносяться, проте можливі побічні реакції на місці ін'єкції (для ін'єкційних форм), закрепи, м'язові спазми або втома.
Доступні в аптеках у вигляді ін'єкцій, які пацієнти можуть вводити самі собі один раз на місяць, і у формі оральних препаратів.
З метою попередження нових нападів мігрені іноді лікарі можуть призначати також ліки таких категорій:
Вибір ліків здійснюється індивідуально для кожного пацієнта лікарем після обстеження та з урахуванням персональних особливостей:
Перед початком прийому будь-яких препаратів необхідна консультація з фахівцем.
Щоб зменшити частоту, тривалість та інтенсивність нападів головного болю, варто дотримуватися таких рекомендацій щодо профілактики мігрені:
Профілактика мігрені вимагає комплексного підходу та може вимагати змін у способі життя й поведінці. Однак дотримання всіх рекомендацій допоможе уникнути нових нападів і поліпшити якість життя.
На нашому сайті ви можете замовити призначений препарат від мігрені онлайн на вигідних умовах. Сервіс дає змогу порівняти ціни на вказаний лікарський засіб і визначити найдоступнішу або купити його в найближчій аптеці.
Назва
Ціна
146.30 - 231.31 ₴
310.90 - 475.01 ₴
83.74 - 166.60 ₴
404.10 - 617.64 ₴
Відповіді на поширені питання