Протигрибкові препарати

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Протигрибкові препарати

Останнім часом медики б’ють тривогу, адже кількість пацієнтів з грибковими інфекціями суттєво зросла. Це пов’язують перш за все з неконтрольованим використанням різноманітних лікарських засобів, а особливо антибактеріальних препаратів, імунодепресантів та ін. Саме тому протигрибкові засоби (антимікотики) стали дуже затребуваними в медицині. Вони можуть мати різний склад, форму випуску, спосіб призначення, тож далі розберемося в усіх цих нюансах та особливостях вибору.

Що таке грибкова інфекція: симптоми та шляхи розповсюдження

Грибкові мікроорганізми є дуже розповсюдженими в навколишньому середовищі, а деякі можуть постійно знаходитися в організмі людини й при цьому не викликати захворювання. Наприклад, грибок кандіда завжди присутній в кишечнику, ротовій порожнині тощо, проте в низькій кількості не провокує появу симптоматики.

Спровокувати активність мікотичної флори може зниження імунітету або інші сприятливі умови для її розмноження. Існує декілька шляхів проникнення грибкової інфекції до людського організму:

  • аерогенний – спори грибка вдихаються людиною та потрапляють у дихальні шляхи, провокуючі пневмонії та інші хвороби;
  • контактний – зараження відбувається під час тісного контакту з носієм грибкової інфекції або поверхнями, на яких присутній мікроорганізм, що призводить до ураження шкіри та нігтів.

Симптоматика грибкової інфекції залежить від її локалізації. Якщо відбулося ураження шкіри, на ній виникають плями, що лущаться та сверблять. Грибок нігтів може супроводжуватися такими проявами:

  • свербіння між пальців;
  • посилене потовиділення на стопах;
  • потовщення нігтьової пластини;
  • неприємний запах ніг;
  • зміна кольору нігтьової пластини;
  • почервоніння та свербіння шкіри на стопах.

Інші прояви грибкових захворювань залежно від локації осередка інфекції:

  1. Якщо грибок уразив шкіру голови, з’являється лупа, рожеві бляшки, що сверблять. Крім цього волосся стає сухим та ламким, посилюється його випадіння.
  2. При ураженні статевої системи спостерігаються патологічні виділення, почервоніння та свербіння зовнішніх статевих органів, набряк.
  3. Потрапляючи до центральної нервової системи, грибок викликає неврологічні симптоми, підвищення температури тіла, головний біль.
  4. Якщо постраждали очі, виникає їх почервоніння, сльозотеча, чутливість до світла або погіршення гостроти зору.

Навіть якщо грибкова інфекція не доставляє пацієнту дискомфорту, її неодмінно потрібно лікувати. Без своєчасної терапії вона може розповсюдитися по всьому організму та призвести до порушення зору, слуху, ураження внутрішніх органів та систем.

Протигрибкові препарати

Протигрибкові препарати – це лікарські засоби, що призначаються для лікування різних видів мікозів. Залежно від поширеності терапевтичної дії вони можуть бути:

  • системні – приймаються всередину та діють одразу на весь організм;
  • місцеві – наносяться безпосередньо на ділянку шкіри чи слизової оболонки, на якій є прояви інфекції.

За механізмом дії протигрибкові препарати поділяються на такі категорії:

  • фунгіцидні – призводять до повного знищення грибкової інфекції;
  • фунгістатичні – сприяють уповільненню росту та розвитку грибкової флори.

Призначати ліки цієї групи може лікар-дерматолог, подолог, якщо уражені нігті або шкіра. Системні антимікотики можуть призначати також фахівці інших спеціалізацій злежно від того, які органи та системи уражені.

Критерієм ефективності протигрибкових засобів є зникнення будь-яких проявів інфекції та знищення збудника (в тому числі негативні результати аналізів).

Чим лікувати грибкову інфекцію?

Всі протигрибкові препарати ділять на наступні види:

  1. Азоли (діючою речовиною є флуконазол, ітраконазол, кетоконазол). Можуть призначатися для лікування внутрішніх та зовнішніх грибкових інфекцій. Їх дія полягає в блокуванні утворення клітинних мембран грибка, завдяки чому він гине. Такі ліки випускаються у формі таблеток та засобів для зовнішнього нанесення (мазі, креми).
  2. Полієни (амфотерицин). Препарат може використовуватися для системного лікування грибкового ураження внутрішніх органів. Він є високоефективним, але через велику кількість побічних ефектів призначається з обережністю. Застосування таких засобів без нагляду лікаря заборонене.
  3. Антиметаболіти (тербінафін). Випускаються у формі мазі для зовнішнього нанесення. Активні компоненти призводять до порушення обмінних процесів у спорах грибка, що спричиняє їх загибель.
  4. Антимікотики нового покоління (міконазол, еконазол). Це інноваційні препарати від грибка вузької дії, завдяки чому вони є максимально ефективними при лікуванні окремих видів мікозів.
  5. Протигрибкові антисептики (формалін, щавелева кислота). Використовуються для обробки стоп та нігтів з метою запобігання розповсюдженню грибка.
  6. Протигрибкові креми та шампуні (активними компонентами є піритіон цинку, кетоконазол). Призначаються при грибковому ураженні волосся та шкіри.
  7. Комбіновані препарати (містять одразу декілька активних компонентів, наприклад протигрибковий та протизапальний).

Протигрибкові препарати можуть випускатися в різних формах:

  1. Таблетки, капсули, розчини для ін’єкції для дорослих або суспензії для дітей. Це препарати системної дії, що впливають на весь організм та забезпечують досить швидкий терапевтичний ефект. Проте вони можуть мати побічні дії, тому призначати їх повинен лікар після проведення обстеження та постановки діагнозу. Також фахівець індивідуально підбирає дозування та тривалість курсу лікування. Такі препарати слід з обережністю використовувати алергікам, вагітним та жінкам у період лактації, а також при хронічних захворюваннях.
  2. Креми, гелі, мазі, спреї, краплі та лаки для місцевого використання. Мазь, гель та крем призначаються при ураженнях шкіри. Краплі, лак та спрей можуть використовуватися для терапії грибка стоп і нігтів. Перевагою таких засобів є мінімальна кількість побічних ефектів, простота у використанні, зняття свербіння, печіння та інших симптомів грибкової інфекції.
  3. Супозиторії вагінальні. Призначають жінкам, у яких діагностована молочниця. Відрізняються локальною дією в осередку ураження.
  4. Шампуні. Призначаються при ураженні грибком волосся та шкіри голови. Для досягнення максимального результату його рекомендується використовувати протягом тривалого періоду.

Асортимент протигрибкових засобів у сучасних аптеках досить великий, але підбирати конкретний препарат повинен лікар індивідуально після комплексного обстеження. Такий підхід допоможе досягти максимальної ефективності лікування та мінімізувати ризик небажаних наслідків.

Купити протигрибкові препарати

Якщо вам призначили протигрибкові засоби, купити їх по розумній ціні допоможе наш сервіс, адже він дозволяє порівняти вартість потрібних ліків у різних аптеках міста та визначити найбільш прийнятну. Для цього достатньо ввести назву в пошукову стрічку й проаналізувати пропозиції. Далі залишається підібрати оптимальний варіант по ціні та локації аптеки й оформити онлайн-замовлення. Процес займає кілька хвилин. Забрати препарати можна у зручний час протягом 48 годин після підтвердження бронювання. Оплата здійснюється при отриманні.

Ціни на Медикаменти / Протигрибкові препарати

Назва

Ціна

Фуцис таблетки 150 мг № 1

34.04 - 56.60 ₴

Ністатин таблетки, по 500000 ОД, 20 шт. (20х1)

32.74 - 60.10 ₴

Флуконазол-Дарниця капсули по 150 мг, 2 шт.

74.60 - 91.40 ₴

Фуцис таблетки 200 мг № 4

153.25 - 195.50 ₴

Відповіді на поширені питання