Антибіотики при циститі

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Антибіотики при циститі

Найпоширенішим захворюванням сечовидільної системи є цистит. Він завдає людині незручності та страждання, тому дуже важливо якомога раніше розпочати лікування. Терапія залежить від форми хвороби, поширеності патологічного процесу та наявності супутніх розладів. Зазвичай пацієнту призначають анальгетики, уросептичні, спазмолітичні та антибактеріальні препарати. Розглянемо детальніше, коли призначаються останні та як вони діють при циститі.

Що таке цистит?

Цистит – це інфекційно-запальний процес, що вражає слизову оболонку сечового міхура. В більшості випадків причиною його розвитку стає бактеріальна інфекція. Хвороба супроводжується значним дискомфортом, але при своєчасному та правильному лікуванні запальний процес та неприємні симптоми швидко зникають. Але існують форми патології, що потребують тривалого лікування та використання підтримуючої терапії.

Симптоми циститу

До основних симптомів циститу в гострій формі відносяться:

  1. Часте та болісне сечовипускання. Пацієнт може скаржитися на біль та печіння в сечівнику та сечовому міхурі.
  2. Відчуття неповного спорожнення сечового міхура. Людина може відчувати сильне бажання випорожнитися, але при цьому виділяється невеликий об’єм сечі.
  3. Гематурія. Сеча може ставати каламутною з домішками крові.
  4. Підвищення температури тіла.
  5. Нудота та інколи блювання, загальна слабкість.

Причини циститу

Серед основних причин розвитку циститу варто виділити:

  • потрапляння до сечового міхура патогенних мікроорганізмів (хламідії, кишкова паличка та ін.);
  • зміни гормонального фону та кислотно-лужного балансу у жінок під час вагітності та в період менопаузи, при ендокринних порушеннях (наприклад, при цукровому діабеті);
  • поширення запального процесу з інших органів;
  • хірургічні операції та інші медичні маніпуляції (наприклад, встановлення катетера), проведення променевої або хіміотерапії;
  • недотримання правил особистої гігієни або негативна реакція на засоби гігієни.

Також ризик розвитку циститу підвищується при переохолодженні, надмірних фізичних навантаженнях, стресі, зловживанні алкоголем чи гострою їжею, прийомі деяких медикаментів.

Більшість пацієнтів з таким діагнозом – це жінки, хоча діагностується запальний процес і в чоловіків. Це пов’язано з тим, що жіноча уретра більш коротка та широка, тому патогенним мікроорганізмам легше потрапити до органу. У чоловіків запалення сечового міхура зазвичай провокують внутрішні фактори (сечокам’яна хвороба, простатит), коли відтік сечі утруднений, внаслідок чого з’являються сприятливі умови для розвитку патогенної мікрофлори.

Антибіотики проти циститу: види

Найчастіше від циститу призначаються антибактеріальні препарати, оскільки запалення переважно розвивається внаслідок потрапляння бактеріальної інфекції. Антибіотики для лікування циститу поділяються на декілька груп:

  1. Пеніциліни (Амоксил, Оспамокс). Вважаються одними з найбільш ефективних. Препарати цієї групи нетоксичні, тому добре переносяться пацієнтами навіть при тривалому використанні.
  2. Сульфаніламіди (Тетрациклін, Доксициклін). Препарати добре всмоктуються в шлунку та мають бактерицидний вплив на весь організм. Ефективні проти різних видів бактерій. Сульфаніламіди сповільнюють ріст та розмноження бактерій, усуваючи причину запалення.
  3. Цефалоспорини (Цефтриаксон). Руйнують стінки бактерій, сприяючи їх загибелі й тим самим прискорюють одужання.
  4. Макроліди (Еритроміцин). Впливають на процес розмноження бактерій, пригнічуючи його. Призначаються пацієнтам, що мають непереносимість пеніцилінів.

Зазвичай антибіотики від циститу призначаються у формі таблеток. Якщо хвороба протікає дуже гостро та супроводжується ускладненнями, можливе ін’єкційне введення препаратів для швидкого досягнення терапевтичного ефекту.

Антибіотик при циститі вагітним

Антибактеріальні препарати під час вагітності потрібно підбирати вкрай обережно та приймати виключно за призначенням лікаря. Адже деякі з них можуть негативно впливати на стан та розвиток плода. Для майбутніх мам при розвитку запалення сечового міхура можуть призначатись препарати з групи пеніцилінів, цефалоспоринів.

Антибіотик при циститі у дітей

Дітям призначаються антибактеріальні препарати у формі суспензії. Для лікування цієї категорії пацієнтів підходять:

При лікуванні циститу важливо пройти повний курс антибіотикотерапії, що зазвичай становить 5-7 днів, щоб уникнути переходу захворювання в хронічну стадію та інших небажаних наслідків.

Протипоказання

Протипоказанням для призначення антибактеріального препарату для лікування циститу можуть стати:

  • індивідуальна непереносимість будь-якого компонента ліків;
  • ниркова та печінкова недостатність;
  • захворювання крові.

Купити антибіотики від циститу з вигодою

Якщо лікар призначив антибактеріальний засіб від циститу, придбати його без переплат вдасться за допомогою сервісу Likie. Він дозволяє швидко визначити, в яких саме аптеках вашого міста є в наявності потрібний препарат, порівняти ціни та вибрати найбільш доступну. Для цього просто введіть назву в пошукову стрічку. Далі залишається забронювати потрібні ліки та забрати в зручний час протягом 48 годин.

Популярні питання про антибіотики при циститі

Скільки днів необхідно приймати антибіотик при циститі?

При гострому циститі призначається короткостроковий прийом антибактеріальних препаратів (впродовж 1-7 днів). Якщо хвороба протікає в хронічній фазі, тривалість лікування переважно становить 7-10 днів.

Який антибіотик найбільш ефективний при циститі?

До препаратів першого вибору для лікування циститу відносяться Фосфоміцини, (Монурал, Урофурагін).

Як позбутися відчуття печіння та болю при циститі?

Для зменшення больових відчуттів пацієнтам призначається знеболювальний засіб. Позбутися печіння допоможе також рясне пиття. Велика кількість рідини сприяє швидшому видаленню бактерій з організму та полегшенню самопочуття хворого.

Що швидко допомагає від циститу?

На початкових стадіях хвороби лікар може призначити рослинні препарати (наприклад, Канефрон або Фітолізин). Їх можна також приймати дітям та вагітним, але після консультації з фахівцем.

Ціни на Медикаменти / Антибіотики при циститі

Назва

Ціна

Фурагін таблетки по 50 мг, 30 шт. (10х3)

13.29 - 200.70 ₴

Аугментин таблетки по 875 мг/125 мг, 14 шт.

351.04 - 428.60 ₴

Амоксил таблетки 500 мг № 20 (10х2)

115.81 - 176.00 ₴

Фурадонін таблетки по 100 мг, 20 шт. (10х2)

81.21 - 113.00 ₴

Відповіді на поширені питання