Антибіотики при отиті

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Антибіотики при отиті

Отит – запальний процес, що вражає один із відділів вуха. Він небезпечний тим, що при відсутності своєчасного лікування може призвести до розвитку серйозних ускладнень, у тому числі й до втрати слуху. Далі розберемося, коли та для чого використовуються антибіотики при отиті, які вони бувають та як діють..

Що таке отит?

Отит – захворювання різних відділів вуха, яке має запальний характер та може виникати як у дітей, так і в дорослих. Дуже важливо своєчасно лікувати патологію, щоб уникнути ускладнень, серед яких повна втрата слуху, приглухуватість, менінгіт, параліч лицьового нерва, абсцес головного мозку, сепсис.

В залежності від того, в якому відділі розвивається патологічний процес, виділяють декілька видів отиту:

  1. Зовнішній. Вражає зовнішній слуховий хід. Інколи запалення може поширюватись на барабанну перетинку. У більшості випадків патологія діагностується в похилому віці.
  2. Середній. Вражає порожнину середнього вуха в місці розташування слухових кісток. Цей вид отиту діагностується найчастіше. В більшості випадків від запалення середнього вуха страждають діти, що пов’язано з особливістю будови трубки, що з’єднує носоглотку з вухом.
  3. Внутрішній. Вражає різні структури внутрішнього вуха. Також можливе ураження органу рівноваги, розташованого біля равлика.

Як проявляється отит: симптоми

Щоб уникнути небезпечних ускладнень, дуже важливо своєчасно розпізнати захворювання та розпочати його лікування. Симптоми отиту залежать від виду захворювання та загального стану організму. Для більшості випадків характерним є гострий біль у вусі. Також можлива висока температура, головний біль, відсутність апетиту, загальна слабкість.

При гострому зовнішньому отиті пацієнти скаржаться на біль у слуховому проході. Він може ставати більш вираженим, якщо натиснути на вухо, відкрити рота або відтягнути вушну раковину. При цьому шкіра навколо хворого вуха стає червоною, з’являється набряк. Можливе витікання гною, закладання вуха, порушення слуху. Ускладнення при такому виді захворювання виникають вкрай рідко.

Запальний процес в середньому вусі розвивається в декілька етапів:

  1. Спочатку пацієнт звертає увагу на пульсуючий або стріляючий біль у вусі. Він може віддавати в скроню, очі, щелепу. Спостерігається значне підвищення температури тіла до 38-39 градусів. Якщо хворий приймає горизонтальне положення, біль може посилюватися, через що порушується сон. Окрім цього, з’являється дзвін або шум у вусі, погіршується слух. Якщо своєчасно не вилікувати катаральний середній отит, захворювання переходить у гнійну форму.
  2. На другому етапі відбувається прорив гною через барабанну перетинку. Тому можна помітити виділення рідини з кров’ю, що має неприємний запах, зі слухового проходу. Після цього пацієнт відчуває полегшення (нормалізується температура тіла, зникає головний біль).
  3. Третя стадія починається після відходу гною зі слухового проходу. Запалення починає зменшуватися, а барабанна перетинка заростати. Тривалість третьої стадії – близько 2-3 тижнів. У цей час можливе погіршення слуху.

Якщо розвивається внутрішній отит, пацієнт скаржиться на головний біль, запаморочення, нудоту та блювання, шум у вусі, погіршення слуху та рівноваги. Також підвищується температура тіла та спостерігається тремтіння очних яблук.

Як лікувати отит: види препаратів

Призначати лікування отиту повинен лікар після обстеження та встановлення діагнозу. Терапія залежить від виду захворювання, наявних симптомів, ознак запалення, індивідуальних особливостей та наявності супутніх патологій.

У більшості випадків при отиті хворому призначається консервативне медикаментозне лікування. В залежності від виду та стадії хвороби можуть використовуватись такі препарати:

  1. Вушні краплі, до складу яких входить місцевий анестетик та анальгетик (Полідекса). Допомагають зняти біль та зменшити запальний процес. Якщо спостерігаються виділення з вуха, призначаються краплі з антибактеріальним ефектом (Ципрофарм).
  2. Жарознижувальні препарати. Призначаються в тому випадку, коли температура тіла перевищує 38,5 градусів.
  3. Антигістамінні ліки. Використовують для зменшення набряку.
  4. Антибактеріальні препарати широкого спектру дії (Оспамокс, Аугментин).

Антибіотики при отиті

Якщо отит викликаний бактеріальною мікрофлорою, пацієнтам призначаються антибактеріальні препарати. Вони допомагають ліквідувати запалення, позбавляють інфекційного фактору та покращують дренажну функцію євстахієвої трубки. Дітям антибіотики при отиті призначаються в таких випадках:

  • температура тіла понад 38 градусів тримається тривалий час;
  • хвороба діагностована у маленької дитини;
  • гострий біль у вусі;
  • сильний головний біль, який не зникає після прийому знеболювального препарату.

Дорослим антибіотики при отиті призначають за таких умов:

  • затяжний перебіг хвороби;
  • наявність рідини в порожнині вуха;
  • ризик розвитку ускладнень.

Антибактеріальні препарати для лікування отиту можуть призначатись у різних лікарських формах:

  1. Вушні краплі (Ципронекс, Неладекс). Використовуються найчастіше, адже дозволяють діяти безпосередньо в зоні ураження. Зазвичай пацієнт відчуває полегшення вже на 2-3 день після початку лікування. Але важливо пройти повний курс, що триває 5-7 днів, щоб уникнути рецидиву та ускладнень.
  2. Мазі. Призначаються при зовнішньому отиті та використовуються впродовж 10-14 днів. Ватний тампон просочується препаратом, після чого розміщується у вушному проході.
  3. Ін’єкції (Ципрофлоксацин). Призначаються рідко, показані у разі високого ризику розвитку ускладнень.
  4. Таблетки (Азимед, Доксициклін) або суспензії. Останні показані для дітей. Чинять системну дію та використовуються при значному запаленні, коли локальної терапії недостатньо.

Якщо лікар призначив курс антибіотиків від отиту, важливо дотримуватися правил їх прийому та не припиняти вживання навіть після покращення стану. Інакше можливий повторний розвиток інфекції та поява ускладнень.

Купити антибіотик від отиту з вигодою

Знайти призначений антибактеріальний засіб від отиту без переплат вдасться через сервіс Likie. Він дозволяє за лічені хвилини побачити наявність потрібного препарату в аптеках вашого міста, порівняти ціни та забронювати його на найвигідніших умовах. Для бронювання достатньо заповнити просту онлайн-форму на сайті. Оплата замовлення здійснюється під час отримання.

Популярні питання про отит

Які антибіотики призначають при отиті?

Зазвичай призначаються антибактеріальні препарати пеніцилінового ряду, макроліди, цефалоспорини або фторхінолони. Конкретний лікарський засіб може підібрати виключно фахівець.

Чи можна обійтися без антибіотиків при отиті?

Можна, якщо хвороба викликана не бактеріальною інфекцією, не супроводжується високою температурою, гострим болем та появою гнійного ексудату.

Чи потрібно закривати вухо ваткою при отиті?

Закривати вухо ватою рекомендується лише під час купання, щоб вода не потрапила всередину слухового ходу. В інших випадках цього робити не потрібно.

Чому розвивається отит у дітей?

Причиною частого отиту у дітей є недостатньо сформована імунна система, через що вірусна інфекція може потрапити з носоглотки до вуха та спровокувати запальний процес.

За скільки днів можна вилікувати отит?

Якщо дотримуватися рекомендацій лікаря, отит проходить за 5-10 днів, проте полегшення наступає вже на 2-3 день після початку терапії.

Ціни на Медикаменти / Антибіотики при отиті

Назва

Ціна

Аугментин таблетки по 875 мг/125 мг, 14 шт.

352.20 - 441.60 ₴

Сорцеф таблетки в/о 400 мг № 10 (5х2)

513.15 - 706.60 ₴

Амоксил таблетки 500 мг № 20 (10х2)

124.87 - 160.70 ₴

Ципрофарм краплі очні/вушні 0.3% 10 мл

113.12 - 191.29 ₴

Відповіді на поширені питання