Інтимний догляд

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Інтимний догляд

Інтимна гігієна — це низка заходів, метою виконання яких є збереження  сексуального та репродуктивного здоров’я. На жаль, ця тема досі залишається закритою, хоча і є важливою як для жінок, так і для чоловіків. Щоденні процедури повинні включати не тільки душ, чищення зубів та використання дезодоранту, але й гігієну інтимної зони, при чому з використанням засобів, які створені саме для неї. Дотримуючись таких простих рекомендацій, вдасться нівелювати багато ризиків і запобігти неприємностям у вигляді запалення, захворювань шкіри та статевих інфекцій.

Чому гігієна статевих органів є дуже важливою?

Навіть якщо кожен ранок починається з душу, протягом дня в області геніталій накопичуються виділення, відмерлі клітини епідермісу, залишки сечі. Якщо до цього додати підвищене потовиділення через неправильно підібрану білизну або просто внаслідок спеки, формується сприятливе середовище для швидкого розвитку хвороботворних бактерій.

Тому лікарі рекомендують ополіскувати зону промежини після кожнго відвідування туалету чистою водою, якщо є така можливість. А проводити повноцінні гігієнічні процедури варто два рази на день.

Чого не варто робити? Застосування звичайного або антибактеріального мила може нашкодити, оскільки змінює РН середовище та занадто пересушує делікатну зону. Підмиватися можна тільки з використанням спеціально розроблених засобів для інтимної гігієни.

Міфи про гігієну інтимної зони

Не дивлячись на доступ до інформації, існує багато не підтверджених міфів щодо гігієни та догляду за зовнішніми статевими органами. Щоб розвіяти їх, варто спиратися на думки лікарів та експертів:

  1. Геніталії очищаються самостійно. Доля правди в цьому є, адже піхва жінки має кисле середовище, в якому гинуть хвороботворні мікроби. Але без щоденних процедур неможливо уникнути накопичення виділень, неприємного запаху та розмноження бактерій, які можуть спричинити інфекції.
  2. Чоловіку достатньо прийняти загальний душ. Це помилкове твердження, адже крайня плоть збирає відмерлий епітелій, краплинки сечі, виділень, перетворюючи їх на смегму. Обмивати пеніс потрібно хоча б двічі на день – вранці та ввечері або в ідеалі — після кожного відвідування туалету, і обов'язково перед статевим актом.
  3. Всі засоби для інтимної гігієни однакові. Це не так! Пінки та гелі можуть містити штучні фарбники та ароматизатори або лікувальні компоненти (екстракти лікарських рослин, молочну кислоту тощо). Не всі вони підходять для щоденного догляду.
  4. Волосся навколо інтимної зони треба видаляти. Насправді лобкове волосся захищає, зменшує тертя та за умови щоденних водних процедур залишається чистим. Прибирати його чи ні — естетичне питання, яке кожен вирішує самостійно.
  5. Замість води можна використовувати вологі серветки. Такі вироби дійсно дозволяють підтримувати чистоту у виключних випадках, наприклад, у дорозі, але вони не є альтернативою щоденній інтимній гігієні. Те ж стосується й щоденних прокладок, які можна застосовувати ситуативно або у випадках, якщо немає можливості змінити білизну.

Порушення правил гігієни можуть мати серйозні наслідки: запалення, хронічні інфекції, захворювання сечових шляхів. Дотримуючись простих рекомендацій, можна уникнути багатьох небажаних наслідків та зберегти здоров’я.

Чоловіча та жіноча гігієна: особливості

Дотримання гігієни є однаково необхідним незалежно від статі, проте для жінок і чоловіків існують деякі відмінності.

Правила інтимної гігієни для чоловіків:

  • гігієнічні процедури слід виконувати щонайменше 1 раз в день, а краще двічі;
  • спочатку необхідно промити під проточною водою інтимну зону, мошонку, область навколо ануса, а  вже потім — відтягнути крайню плоть та очистити за допомогою спеціальних засобів або просто теплою водою;
  • промокнути інтимну зону чистим рушником без тертя.

Чого не треба робити: рясно намилювати статевий член, використовувати засоби, що містять спирт, лосьйони, тальк.

Пам’ятка чоловіку! Після сексу підмивання є обов’язковим незалежно від того, користувалися ви презервативом чи ні. Залишки сперми можуть пересушувати шкіру, викликати подразнення та запалення.

Правила інтимного догляду для жінок:

  • підмиватися треба рухами спереду назад, щоб не занести інфекцію;
  • інтимний гель чи пінку варто обрати з нейтральним складом або користуватися чистою теплою водою;
  • слід уникати спринцювань — щоденно варто мити тільки зовнішні статеві органи.

Скільки разів треба підмиватися? Зазвичай — вранці та ввечері, а під час менструації при кожній заміні прокладки.

Особливості та правила інтимної гігієни в юному віці

До початку підліткового віку дівчаткам достатно підмиватися звичайною проточною водою двічі на день. У 12-15 років, коли починається менструація, змінюється гормональний фон, можуть збільшитися й нормальні виділення з піхви. Тому в цей період є сенс підібрати інтимний засіб, який дає гарний очищуючий та освіжаючий ефект, але без ароматизаторів та спирту.

Юнакам можна дотримуватися звичайного режиму, підмиватися вранці та ввечері. При цьому не варто користуватися мочалками, рясно намилювати статеві органи, терти рушником.

Особливості та правила інтимної гігієни після 40 років

В цей період у жінок спостерігаються деякі зміни, а саме частіше виникає сухість піхви, подразнення, надмірна пітливість, що позначається на стані статевих органів. Гігієнічні процедури можуть зменшити негативні явища за умови дотримання таких рекомендацій:

  • підтримка оптимального рівня Рh завдяки використанню нейтрального гелю для інтимної гігієни;
  • для зволоження можна обрати засоби з гіалуроновою кислотою;
  • велике значення має білизна — перевагу варто віддати натуральній, з вільним кроєм.

Важливо! У віці після 40 років підвищується чутливість шкіри та ризик появи подразнення. Тому засоби для інтимної гігієни повинні бути гіпоалергенними: без сильних ароматизаторів і шкідливих хімічних домішок.

Гігієнічні процедури повинні бути обов’язковими для обох статевих партнерів. При недотриманні правил підвищується ризик зараження інфекціями та взаємний «обмін» шкідливими бактеріями.

Інтимна гігієна влітку та у воєнний стан

В літній період слід більше уваги приділяти інтимному догляду. Через спеку збільшується потовиділення, а вологе середовище є відмінним для розмноження бактерій. Саме тому варто дотримуватися таких правил:

  • часто змінювати білизну та користуватись одягом з натуральних тканин;
  • не залишатися довго в мокрому купальнику чи плавках, а вчасно переодягатися;
  • під час менструації часто міняти прокладки чи тампони. (останні можна вибрати для походу в басейн або купання у водоймі);
  • після пляжу обов’язково прийняти душ та підмитися чистою водою;
  • щоб уникнути запалень, слід обирати засоби для інтимної гігієни із заспокійливими та протизапальними компонентами.

Влітку частіше виконується епіляція, в тому числі зони бікіні. Щоб уникнути неприємностей та проблем, варто ретельно доглядати за шкірою після процедури, не висмикувати за допомогою пінцету вросле волосся, не голити ділянки, на яких є висипання.

Як стежити за інтимною гігієною під час війни?

На жаль, сучасні умови змушують як чоловіків, так і жінок перебувати в укриттях, евакуюватися, проводити багато часу в дорозі без можливості повноцінно помитися. Стрес та складні побутові умови значно збільшують ризик захворювань, тому варто приділити увагу особливостям гігієни в такий період.

Що радять фахівці:

  1. Мати в аптечці вологі та сухі серветки, а тому числі антибактеріальні. Якщо виникне необхідність провести туалет зовнішніх статевих органів, робити це слід тільки чистими руками.
  2. Запастися прокладками, які повинні бути під рукою. Через стрес місячні можуть розпочатися раніше або бути рясними. Якщо таких засобів немає, можна використати бинт і вату зі звичайної медичної аптечки.
  3. Щоб уникнути запалень та інфекції, можна використовувати замість туалетного паперу вологі серветки для інтимної гігієни або дитячі, які мають нейтральний Ph.
  4. Якщо немає можливості надіти чисту білизну, слід частіше змінювати щоденні прокладки. Перед цим обов’язково треба вимити руки з милом.

Чоловікам також варто подбати про чисту та суху білизну, уникати користування лосьонами, одеколоном, що містять спирт та можуть викликати сильне пересушування та подразнення інтимної зони. Якщо така можливість є, необхідно ополіскувати статевий член проточною або чистою водою.

Пам’ятайте! Відчуття сорому може змусити терпіти некомфортний стан, якщо людина перебуває в сховищі. Слід згадати, що в таких місцях передбачені санітарні зони, а при відсутності засобів гігієни їх можна й потрібно попросити у когось із присутніх.

Засоби для інтимної гігієни: які бувають та яка між ними різниця

Щоб правильно вибрати засіб для догляду за інтимними ділянками тіла, слід розібратися, чим вони відрізняються та чому потребують особливої уваги. Шкіра в інтимній зоні має наступні відмінності:

  • підвищена чутливість;
  • тонкий верхній шар епідермісу;
  • вразливість перед будь-якою зовнішньою агресивною дією;
  • сприйнятливість до мікроорганізмів та грибків; 
  • відмінний від шкіри тіла та рук Рh.

Водночас інтимна зона розташована поряд з анальним отвором та сечовипускним каналом, тому потребує ретельного очищення. Для цього використовуються спеціальні засоби, а саме рідке мило, гель або пінку, що мають не тільки миючі, але й заспокоюючі та дезодоруючі властивості.

Умовно засоби для інтимної гігієни можна розділити на наступні види:

  1. Для щоденного догляду з нейтральним складом.
  2. Для інтимного догляду антибактеріальні — застосовують під час менструації, в період після пологів, при підвищеному ризику інфікування.
  3. Гігієнічні засоби з протизапальним ефектом.
  4. Гіпоалергенні засоби для чутливої шкіри.
  5. З протигрибковою дією – використовують для профілактики та під час лікування статевих інфекцій.
  6. З пребіотиками — поновлюють здоровий баланс мікрофлори інтимної зони.

Який з них вибрати, залежить від ситуації та індивідуальних потреб, а також віку жінки. Заміняти їх на звичайний гель для душу, навіть гіпоалергенний чи з екстрактами лікарських рослин, не варто. При зміні кислотно-лужного балансу піхви може спостерігатися не тільки сухість та подразнення, але й високий ризик розвитку запалення, різних інфекцій, зокрема, молочниці.

Чи можна чоловікам користуватись жіночими засобами для інтимної гігієни? Так, можна обрати як класичний, так і будь-який інший засіб, що очищає, заспокоює та зволожує шкіру.

Як обрати та використовувати засіб для інтимної гігієни для чоловіків?

Користуватися будь-якими пінками та гелями щоденно не обов’язково. Якщо присутні попрілості чи легке подразнення, можна підмиватися із засобом, що знімає запалення та гарно зволожує. Важливо, щоб такий засіб не містив спирту та багато «хімії». При цьому варто уникати значного намилювання, грубої дії мочалкою, рушником.

Для чоловіків існує низка гігієнічних засобів, шо відрізняються такими характеристиками:

  • з пантенолом;
  • з молочною кислотою;
  • з екстрактом алое чи інших трав;
  • гіпоалергенні;
  • з протизапальною дією.

Деякі продукти рекомендовані чоловікам, що активно займаються спортом — вони використовуються після душу, щоб зменшити вплив поту та підсушити шкіру, яка потребує особливого захисту.

Переваги покупки на сервісі Likie

Підібрати засоби для інтимного догляду та купити їх по вигідній ціні можна за допомогою нашого сервісу. Він дозволяє порівняти вартість на вказаний засіб у різних аптеках та визначити найбільш прийнятну в режимі онлайн. Оформити замовлення можна в кілька кліків та забрати у зручний час із фіксацією вартості до моменту самовивозу.

Ціни на Сексуальне здоров’я / Інтимний догляд

Назва

Ціна

Гель-мастило Durex (Дюрекс) Play Feel для додаткового зволоження, 50 мл

118.90 - 321.74 ₴

Інтимний гель-змазка CONTEX (Контекс) Romantic з ароматом полуниці 30 мл

72.66 - 144.60 ₴

Інтимний гель-мастило CONTEX (Контекс) Wave зволожуючий з пантенолом 100 мл

188.72 - 335.89 ₴

Інтимний гель-змазка CONTEX (Контекс) Wave зволожуючий з пантенолом, 30 мл

72.27 - 145.00 ₴

Відповіді на поширені питання