Сексуальне здоров’я

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Сексуальне здоров’я

Тривалий час суспільство будувало табу навколо сексуальності, уникаючи обговорення одного з найважливіших аспектів нашого життя. Тим часом сексуальне здоров’я пов’язане не тільки з інтимними стосунками та отриманням задоволення. Від того, наскільки люди є обізнаними в цьому питанні, залежить також їх фізичне, психологічне та соціальне благополуччя.

Що таке сексуальне здоров’я?

Поняття «сексуальне здоров’я» включає в себе комплекс аспектів життя, серед яких найважливішими є:

  • фізичне здоров’я;
  • відчуття безпеки у відносинах з партнером;
  • можливість задовольняти сексуальні потреби;
  • відсутність насильства, примусу до інтимних стосунків;
  • поінформованість щодо засобів контрацепції та захисту від хвороб, які передаються статевим шляхом.

Сексуальне здоров’я також пов’язане з повагою та ключовим елементом контакту між людьми — згодою. Кожна людина незалежно від статі має право як на згоду до близькості, так і на відмову або на зміну власної думки.

Важливо знати! Згода є необхідною не тільки під час інтимного зв’язку, але й у ситуаціях, які передбачають обійми, дотики, поцілунки.

Сексуальне здоров’я та репродуктивне здоров’я: одне й те саме чи є різниця?

Обидва поняття мають багато спільного, але й відрізняються в деяких аспектах. Сексуальне здоров’я є основою безпечних стосунків з партнером, вільних від примусу та заснованих на симпатії і любові. Репродуктивне здоров’я передбачає:

  • попередження зараження інфекціями, що впливають на репродуктивну систему;
  • доступ до засобів захисту й контрацепції;
  • зменшення випадків раннього батьківства;
  • зачаття та народження дитини за власним бажанням, дотримання інтервалів між пологами, які дозволяють зберегти здоров’я жінки.

Сексуальне та репродуктивне здоров’я — це також можливість без страху та осуду обговорювати важливі питання: інтимні стосунки, орієнтацію, бажання мати або не мати дітей.

Коли відмічається Всесвітній день сексуального здоров’я?

Вперше його відмітили 4 вересня 2010 року під гаслом «Поговоримо про це». Кожного року більше, ніж у 100 країнах піднімають питання сексуального виховання, безпеки, захисту, здоров’я, а також прав ЛГБТ.

Як зберегти сексуальне здоров’я?

Вільний доступ до інформації, яка стосується сексуальності, задоволення потреб людини в стосунках та існуючих ризиків є важливою в збереженні сексуального здоров’я. Слід зауважити — прагнення до близькості повинно бути невід’ємним від турботи про фізичний та моральний стан. Тому варто дотримуватися простих і дієвих порад:

  • уникати алкоголю, наркотиків, паління, оскільки вони негативно позначаються на репродуктивному здоров’ї;
  • подбати про захист від небажаної вагітності;
  • попередити зараження інфекціями, що передаються статевим шляхом;
  • враховувати власні бажання та статевий потяг, уникаючи примусу;
  • проходити регулярні обстеження.

Важливо! Травматичний сексуальний досвід, проблеми в сім’ї, незадоволення інтимними стосунками не варто замовчувати. Своєчасне звернення до спеціалістів допоможе розв’язати найскладніші проблеми.

Сексуальне здоров’я: в чому різниця та особливості для чоловіків та жінок?

Існує безліч міфів, які стосуються жіночої та чоловічої сексуальності. Вважається, що про сексуальне здоров’я свідчить високе лібідо, частота інтимних стосунків, вік, сексуальна орієнтація. Насправді всі ці фактори дуже відрізняються у кожної людини та залежать від обставин, стану здоров’я, статевої конституції. Намагання дотримуватись нав’язаних стандартів часто призводить до погіршення стосунків, депресії та навіть використання сумнівних лікарських засобів.

Різниця в сексуальному здоров'ї жінок та чоловіків

Однією зі складових сексуального здоров’я жінок є інтимні стосунки виключно за взаємним бажанням, навіть якщо пара живе у шлюбі. Ставлення суспільства до материнства також впливає на психологічний стан жінок та їх репродуктивне здоров’я.

На чоловіче сексуальне здоров’я частіше впливають шкідливі звички, стреси, високі вимоги до себе, нав’язані стереотипами.  

Які проблеми та захворювання пов’язані з сексуальним здоров’ям?

  1. Перше місце займають інфекції, що передаються статевим шляхом. Вирішити проблему допоможе використання презервативів, уникнення випадкових статевих зв'язків з багатьма партнерами.
  2. Відповідальність за контрацепцію несуть і чоловік, і жінка, а аборт не є методом планування сім’ї. Штучне переривання вагітності призводить до значних репродуктивних проблем у жіночому здоров'ї, зокрема, безпліддя та позаматкової вагітності.
  3. Вживання алкоголю та паління значно впливають на потенцію у чоловіків і здатність народити здорову дитину у жінок.

Доведено! Алкоголь та наркотичні речовини в 82,5% випадків гальмують синтез статевих гормонів і знижують чутливість.

Чому варто своєчасно звертатися до лікаря за допомогою?

Важливо усвідомлювати — звертатись до спеціаліста з приводу будь-яких сексуальних розладів не соромно, а необхідно. Еректильна дисфункція у чоловіків, зниження лібідо у жінок можуть бути викликані захворюваннями або психологічним станом. Чим раніше буде надана допомога, тим більше вірогідність вирішення проблеми та покращення якості інтимного життя.

Сексуальне здоров’я підлітків

Важливість сексуального виховання важко переоцінити. Підлітковий вік передбачає сплеск гормональної активності, цікавість до «дорослого» життя, закоханість. У віці 15 років приблизно чверть підлітків вже мають статеві стосунки, тому стикаються з низкою можливих проблем, перша серед яких — контрацепція. В такому разі краще використовувати універсальний метод захисту — презерватив. Також від небажаної вагітності можна підібрати оральні контрацептиви, але лише після консультації гінеколога.

На стан сексуального й репродуктивного здоров’я також впливають куріння, алкоголь, наркотичні речовини. Часто під їхньою дією підлітки вдаються до необдуманих вчинків та небажаних інтимних зв’язків, які можуть залишити психологічну травму. 

Які небезпеки існують для сексуального здоров’я підлітків?

На відміну від дорослих підлітки часто не готові до відповідальності у разі незапланованої вагітності, а також мало знають про ризики ІПСШ та ВІЛ. Тим часом ця група захворювань призводить до тяжких ускладнень, безпліддя та навіть вражає весь організм.

Факт! За статистикою більше половини підлітків під час першого сексуального контакту не використовують презерватив або протизаплідні пігулки, в тому числі через їх недоступність.

Ще одна проблема, яку часто замовчують — сексуальне насильство над дівчатами-підлітками. Страх перед покаранням, сором, відчуття провини змушують приховувати правду від батьків. В кожному з таких випадків слід знати — ніяка «провокуюча» поведінка не є приводом для сексу без згоди.

Чому з усіма питаннями підліткам варто звертатися до лікаря чи батьків?

Турбота про здоров’я — сексуальне та репродуктивне — повинна бути нормою вже в юному віці. Дівчатам відвідувати гінеколога після початку менструації один раз на рік необхідно для профілактичних оглядів та обов’язково, якщо з’явилися симптоми захворювання. Не слід чекати від лікаря засудження через ранній початок статевого життя. До того ж процедура огляду не є неприємною чи болісною.

Допомога батьків може бути також необхідною, як і підтримка, що дозволить вирішити проблеми небажаної вагітності чи психологічної травми в підлітковому віці.

Ліки для підтримки сексуального та репродуктивного здоров'я

Сучасна фармація пропонує різні препарати для збереження та відновлення сексуального здоров'я у жінок і чоловіків. Проте всі вони відрізняються механізмом дії, показаннями та протипоказанням до застосування, можливими побічними ефектами. Тому призначати їх може лише лікар після огляду та встановлення наявної проблеми, її причини та ступеня вираженості.

За допомогою нашого сервісу ви можете за кілька хвилин знайти та забронювати призначені ліки, навіть не виходячи з дому. Це можливо завдяки функції порівняння актуальних цін на вказаний препарат у різних аптеках, що допомагає суттєво заощаджувати. Також можна скористатися картою та легко визначити найближчу аптеку біля дому, де є потрібний препарат.

Ціни на Сексуальне здоров’я

Назва

Ціна

Презервативи Durex (Дюрекс) Elite особливо тонкі з додатковою змазкою, 12 шт.

159.70 - 349.25 ₴

Гель-мастило Durex (Дюрекс) Play Feel для додаткового зволоження, 50 мл

104.80 - 325.00 ₴

Тест на вагітність Evitest One смужка, 1 шт.

29.50 - 75.00 ₴

Тест на вагітність Evitest Plus смужка, 2 шт.

51.10 - 121.00 ₴

Відповіді на поширені питання