Препарати при глаукомі

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Препарати при глаукомі

Препарати, що використовуються при глаукомі — це група лікарських засобів, які призначаються для зниження внутрішньоочного тиску. Таким чином вони допомагають попередити пошкодження зорового нерва й зберегти гостроту зору. Далі розглянемо детально, як діють ліки при глаукомі, їх види, особливості та нюанси використання.

Що таке глаукома?

Глаукома — група офтальмологічних захворювань, при яких підвищується внутрішньоочний тиск (ВОТ), що поступово призводить до пошкодження зорового нерва та втрати зору.

В нормі постійний ВОТ забезпечує збалансований приплив і відплив рідини до ока. При глаукомі її циркуляція порушується. Як наслідок, рідина накопичується й провокує підвищення ВОТ, тим самим порушуючи іннервацію та кровопостачання ока. Клінічно спочатку пацієнт помічає незначне зниження гостроти зору. Потім порушується периферичний зір, звужується зона видимості й наступає повна сліпота.

Глаукома супроводжується незворотніми змінами. Саме тому варто не відкладати візит до офтальмолога при появі навіть незначного порушення зору, щоб вчасно розпочати лікування.

Як розпізнати глаукому: симптоми

Захворювання не супроводжується специфічними проявами. Запідозрити його можна за такими симптомами:

  • порушення зору при недостатку освітлення, у сутінках;
  • відчуття тиску в очній ділянці;
  • затуманення зору;
  • кольорові кола перед очима, якщо людина дивиться на світло;
  • плями в периферичній зоні;
  • тунельний зір (при прогресуванні патології).

Яскрава клінічна картина або біль не характерні для глаукоми. Саме тому варто не нехтувати переліченими ознаками, а відразу звертатися за медичною допомогою.

Важливо! Глаукома призводить до незворотних змін, і якщо порушення гостроти зору вже сталося, відновити його неможливо. Саме тому варто звертатися до лікаря при появі перших симптомів. Своєчасне лікування допоможе контролювати захворювання й уповільнити прогресування сліпоти.

Як діють препарати при глаукомі?

Для лікування глаукоми офтальмологи призначають очні краплі, які зменшують синтез водянистої вологи, покращують її відтік і тим самим сприяють зниженню внутрішньоочного тиску. З цією метою можуть використовуватись лікарські засоби наступних видів:

  1. Бета-блокатори (тимолол та ін.). Зменшують продукцію внутрішньоочної рідини. Їх дія починається через кілька годин після закапування. Використовувати можна не більше 2 разів на добу. Крім того, варто попередньо вивчити інструкцію, адже бета-блокатори протипоказані при деяких патологіях бронхів та серцево-судинної системи.
  2. Простагландини (латасопт, латанокс та ін.). Покращують відтік рідини від ока. Їх дія починається через 2 години після закапування й триває близько 12 годин. Допускається використовувати не частіше 1 разу на добу.
  3. Альфа-агоністи. Одночасно зменшують продукцію внутрішньоочної рідини й покращують її відтік.
  4. Міотики (пілокарпін та ін.). Це лікарські засоби, які сприяють звуженню зіниці й тим самим покращують евакуацію внутрішньоочної рідини.
  5. Інгібітори карбоангідрази (бринзоламід, азопт, сімбринза, бринекс тощо). Підтримують баланс рідини очей, зменшуючи її накопичення й тим самим допомагають знизити ВОТ.

Підбирати препарати для лікування глаукоми повинен виключно лікар на основі комплексного обстеження, з урахуванням симптомів, стадії патології, віку пацієнта й інших факторів.

Особливості використання препаратів при глаукомі

Найбільш зручним та ефективним варіантом при глаукомі є очні краплі, адже вони швидко досягають рогівки та судин і починають діяти безпосередньо в патологічному осередку. Зазвичай такі препарати призначаються для довготривалої терапії. При цьому варто точно слідувати інструкції та не перевищувати вказане дозування.

Якщо під час використання препарату від глаукоми ви помічаєте почервоніння очей, відчуття сухості або печіння, гіперчутливість або головний біль, варто повідомити про це лікаря та підібрати альтернативний засіб.

Що не можна робити при глаукомі?

Враховуючи, що глаукома супроводжується підвищеним ВОТ, у разі підтвердження діагнозу пацієнтам не можна приймати ліки та виконувати дії, які провокують підвищення цього показника. Зокрема, передбачені такі обмеження:

  • не можна використовувати препарати, які розширюють зіниці;
  • не варто тривалий період знаходитися в повній темряві;
  • не рекомендується піддавати організм перепадам температур;
  • не можна перебувати в положенні, коли голова знаходиться нижче пояса тощо.

Як уповільнити прогресування глаукоми?

Перш за все варто точно слідувати інструкціям лікаря та використовувати призначені препарати. Це допоможе поступово нормалізувати внутрішньоочний тиск. Також успіх лікування й прогнози залежать від способу життя пацієнта. Тому при наявності глаукоми варто дотримуватися наступних правил:

  • якщо вирушаєте з дому надовго, візьміть із собою очні краплі;
  • відмовтеся від нервових переживань та інтенсивних фізичних навантажень — допускається піднімати вагу не більше 10 кг;
  • уникайте перебування в темряві, адже в такому випадку зіниці сильно розширюються, що призводить до підвищення ВОТ;
  • щодня випивайте не більше 5-6 склянок рідини;
  • збагачуйте раціон рослинною їжею, кисломолочними продуктами — особливо корисний свіжий кефір, чорнослив, хліб з муки грубого помелу, капуста;
  • обмежте вживання жирної, солоної їжі, прянощів та гострих спецій, соління, м’яса, міцної кави та чаю;
  • якщо курите, варто якомога швидке відмовитися від згубної звички.

Чи можна уникнути розвитку глаукоми?

Надійних методів профілактики глаукоми наразі не існує. Проте варто уникати негативного впливу на зоровий апарат, щоб мінімізувати ризик появи патології.

Також всім людям після 40 років рекомендується щорічно проходити профілактичні огляди в офтальмолога навіть при відсутності скарг. Особливо це стосується пацієнтів зі спадковою схильністю до розвитку глаукоми, далекозорістю та після перенесення хірургічних втручань на очах.

Де вигідно купити препарати для лікування глаукоми

Сервіс LikiE дозволяє швидко знайти призначені ліки від глаукоми та купити їх на максимально вигідних умовах. З його допомогою вдасться порівняти ціни на потрібний препарат в режимі онлайн у різних аптеках вашого міста, знайти набільш доступну та забронювати його без передоплати. Для цього достатньо ввести назву в пошуковий рядок, вказати локацію та вибрати оптимальну пропозицію. Самовивіз здійснюється у зручний для вас час протягом 48-72 годин після бронювання.

Ціни на Медикаменти / Препарати при глаукомі

Назва

Ціна

Азарга краплі оч. по 5 мл у флак.-крап. "дроп-тейнер®"

422.50 - 534.43 ₴

Ланотан краплі оч. 0.05 мг/мл по 2.5 мл у флак.

255.40 - 382.28 ₴

Мардозія краплі оч., р-н по 5 мл у флак.-крап.

306.50 - 419.29 ₴

Дорзамед краплі очні, розчин 2%, 5 мл

251.17 - 357.40 ₴

Відповіді на поширені питання