Антибактеріальні

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Антибактеріальні

Бактерії оточують людину в зовнішньому середовищі та навіть живуть всередині організму. І якщо деякі з них приносять користь, то інші здатні викликати патологічні процеси. Захворювань, викликані бактеріальною інфекцією, можуть розвиватися як самостійно, так і на фоні інших патологій, особливо при відсутності своєчасного та правильного лікування. Для лікування таких захворювань у сучасні медицині використовуються антибактеріальні препарати.

Антибіотики виготовляються в різних лікарських формах – таблетки, капсули, порошки та розчини для ін’єкцій, можуть застосовуватися для дорослих і дітей. Проте кожен лікарський засіб має свої особливості застосування, показання та протипоказання, а також побічні дії. Саме тому використовувати їх можна лише за призначенням лікаря та суворо дотримуючись призначеного дозування й режиму прийому.

Що таке антибактеріальні препарати?

Антибактеріальні препарати – це група лікарських засобів, які використовуються для лікування захворювань, викликаних бактеріальною інфекцією. Застосовуються вони в різних галузях медицини, в тому числі в пульмонології, отоларингології, дерматології, гастроентерології тощо.

Антибактеріальні ліки можуть мати природне або синтетичне походження, відрізнятися механізмом дії, показаннями та застереженнями, побічними ефектами. Використовувати препарати цієї групи слід лише після попередньої консультації з лікарем. Не менш важливо дотримуватися інструкції щодо застосування, особливо дозування та тривалості курсу лікування, щоб попередити розвиток стійкості бактерій до лікарських засобів.

Ознаки бактеріальної інфекції

Симптоми захворювань, викликаних бактеріальною інфекцією, можуть відрізнятися в залежності від локалізації, проте в більшості випадків є й спільні ознаки:

  • підвищення температури тіла;
  • слабкість і втома;
  • збільшення лімфатичних вузлів поблизу вогнища запалення;
  • біль, що посилюється при натисканні або ковтанні, якщо інфекція в горлі;
  • виділення гною.

Якщо патогенні бактерії вражають дихальні шляхи, з’являється кашель, шлунково-кишковий тракт – діарея, блювання та інші розлади травлення, сечовидільну систему – проблеми з сечовиділенням тощо. Бактеріальні захворювання можуть мати схожі симптоми з іншими патологіями, тому призначати лікування повинен лікар після встановлення точного діагнозу. Самолікування може призвести до небажаних наслідків.

Види антибактеріальних препаратів

Протимікробні препарати в залежності від способу застосування поділяються на три основні групи:

  1. Для внутрішнього прийому (Амоксил, Азимед). Випускаються у вигляді таблеток, капсул, пастилок, суспензій та сиропів. Чинять системну дію, відрізняються зручністю використання, проте в більшості випадків додатково потрібно приймати ліки для відновлення мікрофлори кишківника.
  2. Для внутрішньом’язового чи внутрішньовенного введення (Цефтріаксон). Виготовляються у вигляді готових розчинів або порошку для їх приготування. Відрізняються швидкою дією, тому призначаються при важкому перебігу захворювань та високому ризику виникнення ускладнень.
  3. Для зовнішнього використання (Мірамістин, Фуцидин). Антибактеріальні препарати для зовнішнього застосування виготовляються в різних лікарських формах – краплі, мазі та креми, спреї, розчини для обробки ран тощо. Мають меншу концентрацію активних речовин, тому рідше викликають побічні реакції, але вогнище запалення потрібно обробляти регулярно, що може доставляти певні незручності.

Всі лікарські засоби з антибактеріальною дією бувають системними (спочатку активна речовина потрапляє в кров, а потім – до місця ураження) або місцевими, які діють відразу на збудника хвороби в осередку патологічного процесу. Місцеві ліки в більшості випадків мають менше побічних дій, проте при важкому перебігу інфекції вони можуть бути неефективними.

Антибактеріальні препарати можуть мати різну фармакологічну дію:

  • бактерицидна – впливають на оболонку клітинної мембрани патогенних мікроорганізмів, що призводить до їх загибелі;
  • бактеріостатична – сповільнюють синтез білків та реплікацію ДНК у клітинах, в результаті чого зупиняється розмноження патогенів.

Крім того, антибіотики класифікуються за групами залежно від хімічної структури, механізму дії та спектру протимікробної активності:

  1. Пеніциліни (Амоксицилін, Ампіцилін). Мають широкий спектр дії, використовуються для лікування інфекцій, викликаних грампозитивними бактеріями.
  2. Цефалоспорини. Поділяються на кілька поколінь, кожне з яких має свій спектр дії. Наприклад, Цефазолін (1-е покоління), Цефуроксим (2-е покоління), Цефтріаксон (3-е покоління), Цефепім (4-е покоління).
  3. Макроліди (Азитроміцин, Кларитроміцин). Використовуються для лікування інфекцій дихальних шляхів, шкіри та м'яких тканин.
  4. Тетрацикліни (Доксициклін, Миноциклін). Мають широкий спектр дії, включаючи грамнегативні бактерії та мікобактерії.
  5. Аміноглікозиди (Гентаміцин, Тобраміцин). Ефективні проти більшості грамнегативних бактерій та використовуються при важких інфекціях.
  6. Фторхінолони (Ципрофлоксацин, Левофлоксацин). Антибіотики широкого спектру дії.
  7. Сульфаніламіди (Сульфадиметоксин, Сульфаметоксазол). Інгібують синтез фолату в бактеріях, що перешкоджає їхньому росту.

Призначати будь-які антибактеріальні ліки повинен виключно лікар, щоб уникнути ускладнень.

Купити антибактеріальні засоби недорого

За допомогою сервісу Likie можна легко знайти потрібні антибактеріальні лікарські засоби в своєму місті. Достатньо вписати назву препарату в пошукову стрічку, щоб за лічені секунди порівняти ціни в різних аптеках. Таким чином ви можете вибрати найвигідніший варіант. Крім того, користувачам сервісу доступна ще одна зручна послуга – бронювання ліків. Ви можете замовити необхідні препарати онлайн в аптеці поблизу дому чи роботи, щоб потім протягом 48 годин їх забрати. З Likie ви заощаджуєте не лише гроші, але й час.

Профілактика бактеріальних інфекцій

Щоб зменшити ризик розвитку бактеріальних інфекцій, слід дотримуватись наступних рекомендацій:

  1. Ретельно мийте руки з милом перед їжею, після відвідування туалету та громадських місць, контакту з тваринами. Користуйтесь антисептичними та дезінфікуючими засобами.
  2. Уникайте близького контакту з хворими людьми, при необхідності користуйтеся захисною маскою.
  3. Збалансовано харчуйтесь, ведіть активний спосіб життя та слідкуйте за здоровим сном, щоб підтримати роботу імунної системи.
  4. Правильно зберігайте продукти харчування, мийте овочі та фрукти перед вживанням.
  5. Дотримуйтесь усіх рекомендацій лікаря під час проходження антибактеріальної терапії та завершуйте повний курс, навіть якщо симптоми швидко зникли, щоб попередити розвиток стійкості патогенних мікроорганізмів до дії ліків.

При появі ознак бактеріальної інфекції потрібно відразу звернутися до лікаря. Своєчасно розпочате лікування зменшує ризик розвитку ускладнень, тому ігнорувати симптоми чи займатися самолікуванням не варто.

Популярні питання про антибактеріальні засоби

Які ліки пити при бактеріальній інфекції?

Підбирати препарати для лікування бактеріальної інфекції повинен лікар, який враховує тип збудника, локалізацію патологічного процесу та тяжкість його перебігу, індивідуальні особливості пацієнта. Основу терапії в таких випадках складають протимікробні ліки, проте додаткового можуть бути призначені препарати для усунення симптомів, зміцнення імунітету тощо.

Чим відрізняються антибіотики та антибактеріальні засоби?

Хоча антибактеріальні препарати та антибіотики часто вживаються як синоніми, між ними є різниця. Головна відмінність полягає у тому, що антибактеріальні засоби впливають лише на бактерій, тоді як антибіотики мають широкий спектр дії та можуть бути ефективні проти різних видів мікроорганізмів, в тому числі грибків та найпростіших. Проте антибіотики не діють на віруси, тому не використовуються для лікування вірусних інфекцій. Перед використання будь-яких ліків потрібно звернутися до лікаря.

Які є протимікробні препарати?

Протимікробні препарати відрізняються активною речовиною та формою випуску. Вони можуть мати широкий спектр дій чи впливати лише на окремі види патогенних мікроорганізмів. Саме тому приймати протимікробні препарати слід лише за призначенням лікаря, який індивідуально підбере лікарський засіб з урахуванням особливостей клінічного випадку.

Що вказує на бактеріальну інфекцію?

Запідозрити бактеріальну інфекцію можна по підвищенню температури тіла понад 38 градусів, появі болю, гнійних виділень. Якщо турбують такі симптоми, слід звернутися за допомогою до лікаря. Він проведе необхідні обстеження та точно встановить причину патологічного процесу, після чого призначить ефективне лікування.

Ціни на Медикаменти / Антибактеріальні

Назва

Ціна

Гіномакс суп. вагінал. 100 мг + 150 мг стрип 7 шт.

388.11 - 583.99 ₴

Тетрамакс капсули по 500 мг №60

611.27 - 724.20 ₴

Гіномакс ХЛ супозиторії вагін. по 0.2г/0.3г/0.1г №3

477.63 - 592.80 ₴

Мілістан Фаринго розчин для ротової порожнини 1,5 мг/мл, 100 мл

255.32 - 255.32 ₴

Відповіді на поширені питання