Спіралі внутрішньоматкові

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Спіралі внутрішньоматкові

Сьогодні внутрішньоматкові спіралі є одним із найефективніших способів контрацепції. Це невеликий за розміром пристрій, що вводиться в порожнину матки на тривалий термін (3-5 років) та захищає від незапланованої вагітності на 99%. Внутрішньоматкова спіраль має велику кількість переваг, але підходить вона не всім жінкам. Тож далі розглянемо особливості, види та механізм дії цього гінекологічного засобу.

Як діє внутрішньоматкова спіраль?

Внутрішньоматкова спіраль (ВМС) – це тимчасовий, оборотний, зручний та ефективний спосіб уникнення вагітності. Конструктивно це невеликий пристрій, зроблений з пластику з додаванням мідних елементів чи гормону прогестерону. Основним завданням ВМС є попередження небажаної вагітності шляхом унеможливлення прикріплення заплідненої яйцеклітини до стінки матки.

Також існують внутрішньоматкові спіралі, що містять прогестерон. Завдяки цьому вони порушують рухливість сперматозоїдів, через що ті не можуть потрапити до матки. Разом з цим, дозріла яйцеклітина не потрапляє до фаллопієвої труби.

Мідні ВМС чинять згубний вплив на сперматозоїди та яйцеклітину, тому запліднення стає неможливим. За умови правильного встановлення контрацептивна ефективність внутрішньоматкової спіралі досягає 99%.

Внутрішньоматкова спіраль: плюси та мінуси

Однією з головних переваг ВМС є те, що діяти вона починає відразу після встановлення, а ефект зберігається протягом усього періоду використання. Окрім цього, до позитивних характеристик внутрішньоматкової спіралі можна віднести наступне:

  • тривалий термін дії (в середньому 3-5 років, але деякі види ВМС до 10 років);
  • можливість встановлення одразу після штучного переривання вагітності за умови відсутності ускладнень;
  • повернення фертильності відразу після вилучення пристрою;
  • відсутність дискомфорту впродовж усього терміну використання (за умови правильного введення спіралі);
  • додаткова антимікробна та протизапальна дія;
  • зменшення больових відчуттів у період менструації;
  • відсутність дискомфорту під час статевого акту;
  • можливість встановлення жінкам у період грудного вигодовування;
  • відсутність впливу на гормональний фон та настрій на відміну від оральних контрацептивів.

Але є внутрішньоматкових спіралей і деякі недоліки:

  1. Відсутність захисту від інфекцій, що передаються статевим шляхом. У порівнянні з презервативом, спіраль неефективна від ІПСШ. Тому при частій зміні партнерів рекомендовано додатково використовувати бар’єрну контрацепцію (презервативи).
  2. Ризик розвитку запального процесу в перші тижні використання. Спіраль сприймається організмом як стороннє тіло, на яке він може негативно відреагувати. Щоб мінімізувати цей ризик, гінекологи радять використовувати сучасні ВМС.
  3. Зміни в менструаціях. Жінки, які використовують внутрішньоматкові спіралі, майже не відчувають менструального болю. При цьому кількість виділень може збільшитись. Виключенням є гормональні спіралі, при використанні яких менструальні виділення мізерні.
  4. Наявність протипоказань. Можливість використання ВМС повинен визначати гінеколог індивідуально після обстеження.

Внутрішньоматкова спіраль: види та особливості

В сучасній гінекології використовується два види внутрішньоматкових спіралей:

  1. Негормональні спіралі, що містять мідь (Юнона Біо-Т, Novaplus-T). Це пластикові пристрої, огорнуті тонким мідним дротом, який перешкоджає просуванню сперматозоїдів. Зазвичай вони мають Т-подібну форму. Працювати починають відразу після встановлення.
  2. Гормональні (Джайдес, Мірена). Містять  резервуар з левоноргестрелом. Гормон порційно виділяється впродовж усього терміну використання. Такі ВМС не лише попереджають вагітність, а й допомагають позбутися рясних, болісних менструацій. Їх рекомендується використовувати жінкам, що мають схильність до розвитку запальних процесів в органах репродуктивної системи.

Протипоказання до ВМС

Незважаючи на безпечність та високу контрацептивну ефективність внутрішньоматкових спіралей, встановлювати їх можна не всім жінкам. Такий спосіб попередження незапланованої вагітності має наступні протипоказання:

  • новоутворення в органах репродуктивної системи, пухлинні процеси в шийці матки;
  • інфекційні та запальні процеси в органах малого тазу;
  • порушення роботи кровотворної системи, захворювання серця та судин у тяжкій формі;
  • кров’янисті виділення зі статевих шляхів нез’ясованого походження;
  • мастопатія, рак молочних залоз;
  • ерозія шийки матки;
  • фіброміома матки;
  • інфекції що передаються статевим шляхом;
  • пошкодження матки під час пологів або аборту;
  • наявність позаматкових вагітностей в анамнезі.

Встановлення ВМС

Встановлення внутрішньоматкової спіралі виконує виключно лікар-гінеколог. Попередньо жінка проходить комплексне обстеження, яке включає:

  • огляд на гінекологічному кріслі;
  • збір анамнезу;
  • лабораторні дослідження (мазок на мікрофлору, цитологічне дослідження, аналіз на ІПСШ);
  • УЗД для виключення факту вагітності чи наявності новоутворень.

Процедура встановлення ВМС займає близько 5-7 хвилин та не потребує анестезії. Жінка розміщується на гінекологічному кріслі. За допомогою аплікатора лікар вводить спіраль у порожнину матки через піхву. Після введення конструкції гінеколог підрізає вусики таким чином, щоб вони ледве виглядали з цервікального каналу, не заважали жінці та не доставляли дискомфорту під час статевого акту. Після процедури пацієнтка може відчувати короткочасне запаморочення.

Купити ВМС недорого в Україні

Якщо лікар рекомендує встановити внутрішньоматкову спіраль для контрацепції, купити її по розумній вартості допоможе наш сервіс. На сайті Likie ви можете в режимі онлайн побачити, в яких саме аптеках є призначений засіб, порівняти ціни та визначити найдоступнішу. Далі можна забронювати ВМС у вибраній аптеці та забрати у зручний час протягом 48 годин. Ціна при цьому залишається незмінною, а оплата здійснюється при отриманні замовлення.

Популярні запитання

Через який час після встановлення внутрішньоматкової спіралі можна вести статеве життя?

Якщо після встановлення спіралі відсутні ускладнення, розпочинати статеве життя можна через 7-10 днів.

Чи можна ставити спіраль без місячних?

Встановлювати внутрішньоматкову спіраль можна в будь-який день циклу. Але лікарі радять зачекати до закінчення менструації через те, що в цей час шийка матки розширена. Також важливо впевнитися в тому, що у момент встановлення ВМС відсутня вагітність. Тому найкраще це робити відразу після того, як припиняться менструальні виділення.

Чи можна ставити спіраль жінкам, які ще не народжували?

Раніше жінкам, які не народжували, не рекомендували ставити ВМС через потенційний ризик розвитку позаматкової вагітності. Але дослідження довели відсутність взаємозв’язку між спіраллю та позаматковою вагітністю. Тому сучасні ВМС можуть встановлюватись навіть підліткам. Але в кожному випадку рішення про доцільність такого способу контрацепції має приймати лікар індивідуально.

Що не можна робити після встановлення внутрішньоматкової спіралі?

Після встановлення ВМС необхідно утриматися від статевого життя впродовж 7-10 днів. Також заборонено в цей період користуватися тампонами. В перші тижні після встановлення спіралі не рекомендується приймати ацетилсаліцилову кислоту. Також варто обмежити фізичні навантаження та заняття в спортзалі.

Що краще – спіраль чи таблетки?

Гінекологи називають внутрішньоматкову спіраль найбільш надійним та ефективним способом контрацепції через те, що вона на 99% захищає від незапланованої вагітності. Окрім цього, вона зручна та проста у використанні. Що стосується таблеток, то жінці потрібно ретельно контролювати їх прийом, адже у разі пропуску хоча б однієї пігулки ефективність оральної контрацепції знижується.

Яка внутрішньоматкова спіраль найкраща?

У кожної ВМС є свою показання та протипоказання для встановлення. Тому лише лікар може сказати, яку внутрішньоматкову спіраль ставити, спираючись на анамнез жінки та стан її здоров’я.

Ціни на Медикаменти / Спіралі внутрішньоматкові

Назва

Ціна

Мірена спіраль внутрішньоматкова

2435.18 - 3243.82 ₴

Джайдес внутрішньоматкова спіраль

2128.02 - 3089.38 ₴

Внутрішньоматкова спіраль Novaplus T 380 Ag Normal Cu 380 + Ag (мідь + срібло)

1032.20 - 1766.10 ₴

Внутрішньоматкова спіраль Юнона Био-Т Ag

401.80 - 401.80 ₴

Відповіді на поширені питання