Антибіотики при гаймориті

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Антибіотики при гаймориті

Однією з перших ознак застуди є нежить. Якщо її не лікувати, існує ризик виникнення ускладнень, в тому числі гаймориту. Це захворювання зустрічається у дорослих та підлітків, проте воно може бути викликане не лише грипом чи застудою, але й іншими факторами. Для лікування гаймориту в більшості випадків використовуються антибіотики, але назначати їх повинен лікар. Розберемося, які саме антибактеріальні засоби ефективні при гаймориті та як вони працюють.

Що таке гайморит?

Гайморитом називається запальний процес, що розвивається на слизовій оболонці гайморових пазух. Спровокувати захворювання можуть патогенні бактерії, віруси чи інші негативні чинники. До розвитку запалення в гайморових пазухах часто призводить відсутність своєчасного або правильного лікування риніту (нежиті), що виникає при застуді чи грипі.

Залежно від причини запалення для лікування гаймориту можуть використовуватись не лише антибіотики, але й противірусні, протизапальні та інші препарати. Крім того, лікар може назначити промивання носа, фізіопроцедури тощо. Приймати будь-які медикаменти дозволяється лише після консультації з фахівцем.

Причини гаймориту

Спровокувати розвиток гаймориту можуть різні фактори:

  • вірусні інфекції верхніх дихальних шляхів (грип, застуда);
  • алергічний риніт;
  • фізіологічні особливості (викривлення носової перегородки тощо);
  • поліпи в носі;
  • бактерії;
  • зубні інфекції;
  • постійний негативний вплив сигаретного диму чи інших токсичних речовин (несприятлива екологія, робота на шкідливому виробництві).

Ризики виникнення гаймориту збільшуються при переохолодженні або ослабленні імунітету, бронхіальній астмі чи інших хронічних захворюваннях дихальних шляхів. До провокуючих факторів слід віднести і неконтрольований прийом деяких ліків, наприклад, використання судинозвужувальних крапель протягом тривалого часу, а також механічні пошкодження й травми носа, гайморових пазух.

Симптоми гаймориту

Головною ознакою гаймориту є нежить, яка не зникає протягом 7-10 днів. Виділення з носа спочатку рідкі та прозорі, потім їх консистенція поступово змінюється на більш густу. Слиз стає жовтуватого або зеленуватого відтінку, інколи з’являються вкраплення гною чи крові.

До інших симптомів запалення гайморових пазух можна віднести наступне:

  • відчуття тяжкості чи болю в області гайморових пазух;
  • головний біль в зоні чола;
  • посилення головного болю або поява дискомфорту при зміні положення голови;
  • зниження або втрата нюху.

Крім того, гайморит часто супроводжується підвищенням температури тіла. Турбують в такому випадку й симптоми загальної інтоксикації організму: слабкість, швидка втомлюваність, відсутність апетиту тощо.

Антибіотики при гаймориті: основні види

Для лікування гаймориту використовуються різні види антибактеріальних засобів:

  1. Пеніциліни (Аугментин, Амоксицилін). Мають широкий спектр дії, тому ефективні в багатьох клінічних випадках незалежно від виду патогенних бактерій.
  2. Макроліди (Азитроміцин). Мають більш вузький спектр дії, проте рідше викликають алергічні реакції та побічні ефекти, вважаються більш безпечними для пацієнтів.
  3. Цефалоспорини (Цефтріаксон). Мають вузький спектр антибактеріальної дії, проте ефективні у випадках, коли пеніциліни чи інші групи антибіотиків не допомагають. Можуть застосовуватися для тривалого лікування.
  4. Фторхінолони (Левофлоксацин). Чинять швидку антибактеріальну дію відносно більшості видів збудників гаймориту.

Антибіотики при гаймориті в залежності від тяжкості перебігу захворювання, ризиків ускладнень та інших факторів можуть використовуватися у вигляді таблеток, суспензії, ін’єкцій. Підбирати тип препарату та його лікарську форму повинен лікар після огляду пацієнта та проведення діагностики. Заборонено самостійно приймати антибіотики, оскільки це може призвести до погіршення здоров’я. Лікар обов’язково враховує стан пацієнта, наявні симптоми, тип збудника, вік на інші фактори.

Антибіотик при гаймориті дітям

Для лікування гаймориту у дітей також використовуються антибіотики, але лише після підтвердження бактеріальної інфекції за результатами лабораторних досліджень. Найчастіше неповнолітнім пацієнтам призначаються препарати з групи пеніцилінів, а при відсутності покращення стану або наявності алергічної реакції на цю категорію ліків – цефалоспорини чи макроліди.

Підбирати ліки повинен лікар, який врахує вік дитини, особливості перебігу захворювання, чутливість бактерій до певних діючих речовин. Додатково можуть призначатись пробіотики для відновлення мікрофлори кишечника, вітамінні комплекси для покращення роботи імунної системи тощо.

Де купити антибіотик від гаймориту?

Якщо шукаєте, де купити антибіотик від гаймориту з вигодою, сервіс LiKie допоможе вам у вирішенні цього питання. На сайті можна дізнатися наявність потрібного препарату в аптеках вашого міста, порівняти ціни та вибрати найбільш доступний варіант. Щоб знайти призначені ліки, достатньо ввести їх назву в пошукову стрічку. На сайті також можна ознайомитися з інструкцією до застосування.

Користувачам сервісу доступна послуга бронювання ліків онлайн – забрати препарати в обраній аптеці потрібно протягом 48 годин. Так ви зможете не лише знайти вигідну пропозицію, але й заощадите час.

Популярні питання про антибіотики при гаймориті

Скільки разів на день пити антибіотик при гаймориті?

Частота прийому антибіотика при гаймориті залежить від декількох факторів, в тому числі від конкретних ліків, концентрації активної речовини, важкості перебігу захворювання, віку. В середньому потрібно пити антибактеріальні ліки при гаймориті 1-3 рази на день.

Скільки днів потрібно пити антибіотики при гаймориті?

Тривалість прийому антибіотиків при гаймориті залежить від ступеня тяжкості захворювання та вибраного препарату. Зазвичай курс антибіотикотерапії триває від 7 до 14 днів, проте точна тривалість визначається лікарем в індивідуальному порядку. Важливо не завершувати лікування раніше, навіть якщо симптоми зникли, інакше існує ризик розвитку стійкості бактерій до препарату.

Гайморит без температури – чи потрібні антибіотики?

Необхідність прийому антибіотиків, як і інших ліків, визначає лікар. При підборі схеми лікування враховується не лише наявність температури та інших симптомів, але й збудник, вік та інші індивідуальні особливості пацієнта. Не варто відмовлятися від лікування гаймориту антибіотиками навіть при відсутності жару, якщо він рекомендований фахівцем.

Чи можна лікувати гайморит без антибіотиків?

Вилікувати гайморит без антибактеріальних препаратів можливо лише в тому випадку, якщо причиною захворювання стали грибкові мікроорганізми, віруси або інші фактори, не пов’язані з бактеріальною інфекцією. Проте точно встановити причину розвитку запального процесу в гайморових пазухах може лише лікар після діагностики.

Антибіотик при гаймориті – який найкращий?

Вибір антибіотика при гаймориті залежить від характеру інфекції, тяжкості перебігу захворювання, чутливості збудника до ліків, наявності алергії та інших факторів. Саме тому важко відповісти, який препарат найкращий, оскільки ефективність залежить від багатьох чинників. Підбирати антибіотик для лікування гаймориту повинен лікар.

Ціни на Медикаменти / Антибіотики при гаймориті

Назва

Ціна

Аугментин таблетки по 875 мг/125 мг, 14 шт.

356.30 - 423.80 ₴

Амоксил таблетки 500 мг № 20 (10х2)

123.08 - 159.90 ₴

Аугментин таблетки в/о 500 мг + 125 мг № 14

231.30 - 283.40 ₴

Амоксил-К таблетки в/о 875 мг + 125 мг блістер № 14 (7х2)

241.90 - 305.40 ₴

Відповіді на поширені питання