Від вошей (педикульозу)

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Від вошей (педикульозу)

Про воші чула, мабуть, кожна людина. Особливо часто вони зустрічаються у дітей дошкільного та шкільного віку через перебування у групах та тісний контакт з іншими дітьми. Часто помилково вважають, що воші бувають лише при недотриманні правил гігієни та санітарії, проте заразитися ними легко навіть у громадському транспорті чи інших місця скупчення людей. Ці паразити можуть нести серйозну небезпеку для здоров’я, тому лікування не слід відкладати. Використання сучасних протипедикульозних засобів дозволяє ефективно та швидко позбутися захворювання, тож далі розглянемо, які саме препарати використовуються від вошей та як вони діють.

Що таке педикульоз?

Педикульоз – це паразитарне захворювання шкіри, яке характеризуються зараженням вошами, супроводжується свербінням та іншими неприємними симптомами. Кровоссальні комахи швидко розмножуються, оскільки одна особина здатна за день відкладати до 15 яєць (гнид).

Педикульоз небезпечний тим, що людина часто розчісує місця укусів, а це може призвести до сильного запалення та навіть інфікування шкіри. Крім того, при надмірно великій колонії комах існує високий ризик виникнення алергічної реакції. У деяких випадках воші можуть бути навіть переносниками тифу або інших небезпечних захворювань.

Педикульоз буває різних видів в залежності від локації колонії вошей:

  • головний – паразити живуть на волосистій частині голови;
  • лобковий – воші паразитують у лобковій та паховій зоні;
  • платтяний – комахи живуть у складках одягу, білизни.

Передача вошей відбувається при тісному контакті із зараженою людиною. Також паразити можуть передаватися через особисті чи побутові речі – головні убори, гребінці та аксесуари для волосся, рушники та постільну білизну. Заразитися лобковими вошами можна під час статевого контакту.

Запідозрити педикульоз можна по сильному свербінню шкіри волосистої частини голови, біля вух та на шиї. При огляді можна помітити вошей та гнид у волосинах. На шкірі добре помітні сліди від укусів, що супроводжуються почервонінням та утворенням бугорків. На їх місці можуть з’являтися виразки від інтенсивного розчісування. Через постійний свербіж стає тривожним сон, з’являється дратівливість.

Як подолати педикульоз: лікування

Для лікування педикульозу використовуються спеціальні лікарські засоби. В залежності від принципу дії препарати від вошей можна розділити на такі категорії:

  1. Інсектицидні засоби (Перметрин). Чинять токсичну дію, в результаті чого паралізують нервову систему паразитів, що призводить до їх загибелі. Однак при тривалому використанні у вошей виробляється стійкість до препарату.
  2. Засоби фізичної дії (Паранікс). Не містять токсичних речовин. Їх принцип дії базується на тому, що вони створюють плівку на поверхні, завдяки чому закупорюються дихальні шляхи комах, через що вони гинуть. Такі засоби не викликають звикання, проте не діють на гниди.
  3. Засоби біологічної дії. Розчиняють хітиновий покрив вошей, завдяки чому паразити стають чутливими до хімічного та фізичного впливу. Часто використовуються в комплексі з іншими засобами при сильному ураженні.

Для лікування педикульозу виготовляються препарати в різних формах випуску:

  1. Шампуні (Паразбам). Відрізняються простотою використання – потрібно нанести на вологе волосся, залишити на певний час згідно з інструкцією та змити. Часто містять у складі кондиціонер чи натуральні компоненти, які значно спрощують розчісування волосся.
  2. Лосьйони (Хедрінг Екстра). Рідина, що містить активні компоненти, наноситься на сухе волосся на певний час, а потім змивається.
  3. Спреї (Нюда Експрес). Принцип використання схожий з лосьйонами, проте спреї більш зручні у застосуванні – їх простіше рівномірно нанести на волосся завдяки розпиленню та не потрібно змивати.
  4. Розчини (Перметрин). Можуть мати різні активні компоненти та відрізнятися їх концентрацією. Принцип використання схожий з іншими формами випуску.

Деякі засоби від вошей можуть мати високу токсичність, тому препарати для лікування педикульозу у дітей, а також вагітним жінкам та при підвищеній чутливості повинен підбирати лікар. Не менш важливо дотримуватися інструкції щодо дозування та інтервалів використання.

Крім протипедикульозних засобів, при лікуванні вошей рекомендується використовуватися спеціальні гребінці. Вони дозволяють ретельно вичісувати з волосся знешкоджених та живих вошей, гнид, завдяки чому вдається запобігти рецидивам.

Купити препарати від вошей і гнид недорого

Завдяки сервісу Likie ви зможете швидко знайти ефективні засоби проти вошей у своєму місті. На сайті можна порівняти ціни в різних аптеках, щоб вибрати найвигідніший варіант і не переплачувати. При необхідності можна ознайомитися з інструкцією по застосуванню. Якщо бажаєте розумно заощадити час та гроші, скористайтеся послугою бронювання. Забрати ліки в аптеці потрібно протягом 48 годин після підтвердження замовлення.

Профілактика вошей у дітей

Щоб зменшити ризики зараження дітей вошами, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Регулярно перевіряйте волосся та голову дитину, щоб вчасно виявити паразитів та прийняти необхідні міри.
  2. Вчіть дитину не обмінюватися особистими речами з іншими дітьми, не користуватися чужими аксесуарами для волосся чи головними уборами.
  3. Заплітайте довге волосся чи збирайте його у хвіст, пучок.
  4. Регулярно очищайте та дезінфікуйте речі, через які можуть передаватися воші.

Не менш важливо розповісти дитині, чому варто уникати тісного контакту головами.

Популярні питання

Який найбільш ефективний засіб від вошей?

Серед інсектицидів ефективним засобом проти вошей вважається Перметрин, який викликає параліч нервової системи паразитів. Він здатний впливати не лише на дорослих осіб, але й на гниди. Не поступаються ефективністю й Паразбам, Паранікс та інші протипедикульозні препарати, які закупорюють дихальні шляхи вошей та викликають задуху. Вони не містять токсичних речовин, тому безпечні для дітей.

Що вбиває вошей на голові?

Ефективно вбивають вошей на голові інсектицидні засоби з перметином, малатионом, диметиконом, бутаксідом та іншими активними речовинами. Викликати гибель паразитів також здатні силікони та інші схожі за дією речовини, які призводять до порушення дихання комах. Вбити вошей може також керосин та інші агресивні речовини, популярні в народній медицині, проте використовувати їх не рекомендується через ризик отримати опіки шкіри та інші ускладнення.

Як довго воші живуть на подушці?

Без доступу до людського тіла воші на подушці можуть жити не більше 2-х днів, оскільки вони швидко помирають без їжі. Гниди здатні виживати до 7-10 днів, проте призвести до повторного зараження вони можуть лише у випадку, якщо вилуплені воші потраплять на волосся. Щоб попередити рецидив педикульозу, необхідно прати речі та постільну білизну при температурі не менше 60 градусів.

Ціни на Медикаменти / Від вошей (педикульозу)

Назва

Ціна

Чемерична вода розчин, 100 мл

86.20 - 132.50 ₴

Шампунь Хігія з гребінцем 120 г

218.80 - 340.50 ₴

Лавінал спрей від вошей і гнид 100 мл

265.35 - 414.47 ₴

Лавінал шампунь від вошей і гнид 100 мл

85.20 - 150.95 ₴

Відповіді на поширені питання