Препарати для зниження цукру в крові

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Препарати для зниження цукру в крові

Цукровий діабет – одне з найбільш розповсюджених хронічних захворювань у світі. І з кожним днем кількість пацієнтів, яким встановлюють цей діагноз, збільшується. Це підступна хвороба, що призводить до інвалідності та різних ускладнень, які виникають через несвоєчасну діагностику та відсутність правильного лікування.

Залежно від механізму розвитку цукровий діабет буває двох типів:

  1. Цукровий діабет І типу. Найчастіше проявляється в дитячому чи підлітковому віці. У дорослих він розвивається як наслідок цукрового діабету другого типу. Хвороба пов’язана з нездатністю клітин підшлункової залози виробляти інсулін, через що вони не можуть повноцінно засвоювати глюкозу. Внаслідок атаки імунної системи клітини підшлункової залози починають відмирати. Це досить тривалий процес, який протікає безсимптомно. В тяжких випадках розвивається серйозне порушення метаболізму, тому пацієнту необхідно вводити інсулін ін’єкційно.
  2. Цукровий діабет ІІ типу. Частіше діагностується після 40 років. При цій формі патології інсулін синтезується в достатній кількості, але клітини на нього майже не реагують через знижену чутливість до гормону. Інсулінотерапія в такому випадку не потрібна.

Симптоми цукрового діабету

При відсутності своєчасного та правильного лікування цукровий діабет може викликати різні ускладнення, в тому числі й небезпечні для життя людини. Тому дуже важливо своєчасно провести діагностику та розпочати терапію. На розвиток цукрового діабету можуть вказувати такі симптоми:

  • порушення обмінних процесів в організмі;
  • надмірна сухість шкіри;
  • свербіж в області статевих органів;
  • зміна маси тіла;
  • порушення апетиту – постійне відчуття голоду;
  • постійне відчуття спраги та сухість у роті;
  • слабкість та відсутність енергії;
  • підвищена сонливість;
  • швидка втомлюваність;
  • повільне заживання подряпин та незначних ран;
  • погіршення зору;
  • проблеми з зубами;
  • порушення роботи серцево-судинної, статевої системи.

При появі будь-яких із перерахованих симптомів необхідно звернутися до лікаря. Ранній початок лікування цукрового діабету дозволить швидше та легше впоратися з проблемою. Якщо вже в організмі почали відбуватися порушення в роботі ШКТ або метаболізмі, пацієнтів турбують такі симптоми:

  1. Різка зміна ваги. Стрімке схуднення може бути пов’язане з втратою організмом білків, жирів, вуглеводів та рідини. Надмірна вага може супроводжувати розвиток цукрового діабету або передувати йому.
  2. Підвищення апетиту. Людині частіше хочеться солодкого, на початку розвитку хвороби голод може проявлятися хворобливими нападами.
  3. Спрага. Виникає через зневоднення організму. Як наслідок, кількість рідини, що вживає людина, може досягати 3-4 літрів.
  4. Прискорене сечовипускання. Добова кількість сечі може досягати 3 літрів. Найчастіше симптом спостерігається вдень та не викликає неприємних відчуттів.

Лікування цукрового діабету

Лікування цукрового діабету полягає в наступному:

  • стабілізація та нормалізація життєво важливих показників організму (рівень глюкози в крові, метаболізм тощо);
  • дієта, підтримка водного балансу та фізичні навантаження;
  • лікування супутніх захворювань при їх наявності;
  • медикаментозна терапія, направлена на компенсацію вуглеводного обміну;
  • використання негормональних препаратів або введення інсуліну.

Види препаратів для зниження цукру в крові

Пацієнтам з цукровим діабетом І типу призначається інсулінотерапія. Вона полягає в щоденному введенні певної дози інсуліну, яку лікар розраховує строго індивідуально.

Хворим на цукровий діабет ІІ типу необхідно приймати препарати, що знижують рівень цукру в крові. До них належать:

  1. Бігуаніди (Метформін). Зменшує рівень цукру, але його дія не залежить від інсуліну. Активний компонент зменшує кількість глюкози, що синтезується печінкою, впливає на її всмоктування та виведення з організму. Препарати цієї групи не викликають гіпоглікемії й не призводять до збільшення ваги. Якщо їх недостатньо, лікар може призначати інші ліки, здатні знижувати рівень цукру в крові. Метформін протипоказаний при порушенні роботи печінки, а також пацієнтам з алкогольною залежністю.
  2. Похідні сульфонілсечовини. Це своєрідні стимулятори синтезу інсуліну, які збільшують його продукування клітинами підшлункової залози. Такі ліки можуть використовуватися разом з Метформіном. Серед можливих побічних ефектів – гіпоглікемія та збільшення маси тіла, тому важливо чітко дотримуватись дозування та правил прийому.
  3. Інгібітори α-глюкозидази. Механізм дії полягає у всмоктуванні вуглеводів завдяки пригніченню дисахаридаз. Ліки вживаються при кожному прийомі їжі, після чого вони зменшують рівень цукру в крові та покращують загальний глікемічний контроль. До побічних ефектів препаратів цієї групи відносять діарею, здуття живота або метеоризм.
  4. Тіазолідиндіони. Активна речовина активує рецептори, які регулюють роботу генів, що приймають участь в процесі метаболізму. При цьому вони призводять до збільшення жирової тканини та маси тіла. Можуть призначатися пацієнтам, які отримують інсулінотерапію.
  5. Глініди. Препарати швидкої, але короткої дії. Глініди знижують рівень цукру в крові після вживання їжі, тому їх потрібно приймати за 10-15 хвилин до основної трапези. Серед можливих побічних ефектів – алергія, диспепсія, гіпоглікемія, порушення зору.
  6. Агоністи глюкогоноподібного пептиду. При вживанні таких препаратів знижується рівень цукру в крові та зменшується ризик гіпоглікемії. Окрім цього, зменшується апетит. До побічних ефектів його вживання можна віднести нудоту, головний біль, алергічні реакції, діарею, метеоризм.
  7. Інгібітори дипептидилпептидази IV типу. Збільшують глюкозозалежний викид інсуліну, зменшують рівень цукру та уповільнюють процес глюконеогенезу в печінці. Такі ліки не провокують збільшення ваги та розвитку гіпоглікемічних станів, добре переносяться пацієнтами, але інколи можливі такі побічні реакції як артралгія, нудота, діарея та головний біль. Не призначаються дітям, вагітним жінкам та пацієнтам з цукровим діабетом І типу.
  8. Пероральні гіпоглікемічні засоби. Здатні полегшувати стан пацієнта, але мають низку побічних ефектів. Їх не призначають для лікування вагітних, пацієнтів з цукровим діабетом І типу й тим, у кого можливо регулювати рівень цукру в крові за допомогою дієти, при серцево-судинних захворюваннях.

Рослинні препарати, що знижують цукор в крові

Як допоміжна терапія для компенсації вуглеводного обміну пацієнтам можуть призначатися рослинні препарати, що знижують рівень глюкози в крові. До них належать:

  • відвар дев’ясилу високого;
  • чорниця звичайна;
  • відвар кореня лопуха;
  • настій з листя волоського горіха;
  • рідкий екстракт стручків квасолі.

Окрім цього, знижувати рівень цукру в крові здатні такі рослини:

  • квіти липи та кукурудзи;
  • листя кульбаби, барбарису, цикорію, барвінку;
  • коріння півонії, селери;
  • ягоди шовковиці, ожини, горобини;
  • стебла та листя кропиви та хвоща.

Важливо! Рослинні лікарські засоби, як і інші препарати від цукрового діабету, можна вживати лише за призначенням лікаря, щоб уникнути небажаних наслідків.

Купити препарати для зниження глюкози в крові

 Препарати, що застосовуються при цукровому діабеті, нерідко мають високі ціни. Уникнути переплат та купити потрібні лікарські засоби на найвигідніших умовах вам допоможе сервіс Likie. Він дозволяє дізнатися ціни на призначений препарат у різних аптеках міста в режимі онлайн, порівняти їх та визначити найбільш доступну. Ще більше зекономити допомагає бронювання ліків на нашому сайті — просто заповніть онлайн-форму та заберіть своє замовлення протягом 48 годин після його підтвердження.

Популярні питання

Що знижує цукор в крові?

Знижувати рівень цукру в крові здатні такі продукти:

  • білкова їжа;
  • морська риба, що містить велику кількість омега-3;
  • цільнозернові продукти;
  • овочі зі зменшеною кількістю вуглеводів (огірки, капуста, буряк);
  • знежирені молочні продукти;
  • насіння та горіхи;
  • фрукти з низьким глікемічним індексом (зелені яблука, груші, ягоди).

Які ефективні таблетки для зниження цукру в крові?

Найчастіше пацієнтам призначають Метформін при ЦД ІІ типу. Проте захворювання потребує комплексної терапії та індивідуальної корекції дозування, тому варто слідувати рекомендаціям фахівця та уникати самолікування.

У кого спостерігатися при цукровому діабеті?

Діагностикою та лікуванням цукрового діабету займається лікар-ендокринолог.

Як називається новий препарат від цукрового діабету?

Новим препаратом, що розроблений для лікування цукрового діабету другого типу є Тирзепатид. Вводиться він підшкірно. Також допомагає позбутися ожиріння.

Ціни на Медикаменти / Препарати для зниження цукру в крові

Назва

Ціна

Глібофіт №60 капсули дієтична добавка

342.00 - 520.00 ₴

Доппельгерц Актив Вітаміни для діабетиків в таблетках, 30 шт.

275.30 - 443.50 ₴

Глюцемедін капсули по 400 мг, 30 шт.

256.02 - 407.10 ₴

Віджайсар в пакетах по 2,5 г, 30 шт.

152.05 - 231.50 ₴

Відповіді на поширені питання