Від діареї

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Від діареї

Що таке діарея?

Практично кожна людина хоча б раз у житті стикалася з діареєю, її можна вважати одним із найпоширеніших симптомів кишкових захворювань.

Як зрозуміти, що проявляється Діарея? Перший симптом діареї це рідкі випорожнення 3 або більше разів на день. У цьому випадку водянистий кал містить понад 85-95% води. Зазвичай кишечник спорожняється 1 або 2 рази на добу. Це відбувається за рахунок балансу між кількістю рідини, що надходить у кишечник, і кількістю рідини, що всмоктується з кишечника. Нормальна перистальтика також відіграє важливу роль у формуванні випорожнень.

Діарея супроводжується різними симптомами, такими як раптові, часті позиви до туалету, біль і спазми в животі, нудота. Крім рідких випорожнень, діарею може супроводжувати підвищення температури тіла, запаморочення і загальна слабкість.

Причини дисфункції кишечника

Діарея у дорослих може бути спричинена безліччю причин, але основний фактор виникнення - інфекційний. Це і погана гігієна рук, "синдром мандрівника". Основним "провокатором" гострої інфекційної діареї є бактерії. У більшості випадків гостру інфекційну діарею спричиняє кишкова паличка, яка потрапляє в травний тракт із неякісною, забрудненою їжею або водою, а також через брудні руки.

Кишкові інфекції мають сезонний характер, пік захворювання припадає на липень-вересень. У цей час продукти харчування швидко псуються через високу температуру, люди часто вживають недостатньо вимиті сезонні овочі та фрукти, купаються у відкритих водоймах, які часто заражені хвороботворними мікроорганізмами.

Іншою поширеною причиною діареї в дорослих є шлунково-кишкова інфекція, що передається через їжу та воду під час подорожей до тропічних країн. Найчастіше неприємність зустрічається найчастіше в тропічних країнах. Інтерес до кухні іншого народу, бажання скуштувати місцеві страви та екзотичні фрукти часто закінчується дискомфортом у животі та згодом розладом кишківника. Тому під час подорожей будьте особливо обережні з незвичними, новими у вашому раціоні продуктами, для пиття використовуйте тільки бутильовану воду, тримайте під рукою дезінфекційний засіб для рук, а в дорожній аптечці обов'язковими є лікарські препарати для лікування діареї та відновлення балансу мікрофлори кишківника.

Інфекційна діарея може супроводжуватися лихоманкою, болями і здуттям живота, нудотою і блювотою, запамороченням, слабкістю і стомлюваністю, зниженням м'язового тонусу. Часті водянисті випорожнення без погіршення загального стану - це найкращий варіант перебігу захворювання.

Тривала діарея також може бути зумовлена системними захворюваннями. Рідкі випорожнення можуть бути спричинені неврологічними розладами, аутоімунними захворюваннями, захворюваннями органів шлунково-кишкового тракту (панкреатитом, холециститом тощо). У цих випадках діарея може тривати більше трьох тижнів і супроводжуватися проявом симптомів основного захворювання. Такі форми діареї зустрічаються рідко. Лікування тривале (не виключено стаціонарне) і зосереджене на системному захворюванні.

Ще однією поширеною причиною діареї є стрес (страх, хвилювання). Так звана в народі "ведмежа хвороба" може виникнути в особливо сприйнятливих людей перед важливим заходом, наприклад, іспитом, співбесідою або серйозною розмовою. У цьому разі обходяться без лікування, і діарея зазвичай минає сама собою після зникнення зовнішнього нервового подразника.

Крім того, діарею може викликати й індивідуальна вроджена непереносимість деяких продуктів або їх поєднання. Наприклад, за лактазної недостатності - молоко згубно впливає на слизову оболонку кишківника, порушуючи її функцію.

Чим небезпечна діарея?

Інфекційна діарея виникає, коли в травному тракті людини з'являється й активно розмножується велика кількість патогенних мікроорганізмів. Токсини (продукт їхньої життєдіяльності) спричиняють запалення слизової оболонки кишківника і порушують його природну здатність засвоювати воду та поживні речовини. Патогенні мікроорганізми також можуть спричиняти загибель корисної мікробіоти, необхідної для забезпечення нормального функціонування кишківника та імунної системи. Це ще більше погіршує перебіг хвороби і можливі такі ускладнення:

  • Зневоднення - це втрата води в організмі, яка може призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.
  • Втрата електролітів. Через діарею втрачаються електроліти, необхідні для нормального функціонування організму.
  • Гостре недоїдання. Через діарею людина не отримує необхідної кількості поживних речовин.
  • Порушення нормального функціонування кишківника після усунення діареї. що потребує відновлювальних заходів.

Порушення водно-сольового балансу становить особливу небезпеку, особливо страждають діти через свої фізіологічні особливості. Діти дуже швидко втрачають велику кількість рідини, що негативно позначається на роботі всіх органів і систем. Тому важливим кроком у лікуванні діареї є вживання великої кількості води, багатої на електроліти.

У дітей до року, які перебувають на грудному вигодовуванні, частота дефекації зазвичай відповідає кількості прийомів їжі. Отже, у них діарея може проявлятися у вигляді збільшення частоти дефекації та зміни консистенції випорожнень.

Лікарські препарати під час лікування діареї

Якщо діарею не лікувати на перших стадіях її прояву, стан хворого може погіршитися. Лікування кишкових розладів часто передбачає одночасне приймання кількох препаратів різних лікарських груп. Серед цих препаратів є препарати різної дії:

  • Антимікробні препарати - складають основу лікування, мета яких - усунути причину важкої діареї, знищити збудників і полегшити всі супутні симптоми. За медичними стандартами нітрофурани найчастіше використовують для боротьби з кишковими інфекціями, при цьому вони згубні для більшості збудників. При цьому, що цінно, не всмоктуються з кишківника, і це дає змогу препарату впливати локально й уникати впливу на організм. Антибактеріальні препарати є обов'язковими в домашній аптечці, особливо якщо у вас є маленькі діти, або ви плануєте поїздку в тропічну країну. Оскільки інфекційна діарея має раптовий початок, розвивається швидко, важливо оперативно розпочати лікування, щоб забезпечити швидкий ефект терапії.
  • Пребіотики, пробіотики та синбіотики - це препарати, які містять основні компоненти здорової кишкової флори, як-от живі культури лактобацил і біфідобактерій, а також субстрати, які сприяють їхньому зростанню й розвитку, або й те, й інше. Сучасні комплексні методи лікування неможливі без участі цих груп препаратів. Корисні живі бактерії не лише сприяють швидкому одужанню, а й можуть запобігти майбутнім порушенням нормальної функції кишечника, які часто виникають після інфекційної діареї, коли здорова мікробіота гине. Клінічні рекомендації рекомендують починати вживання пробіотиків і пребіотиків під час лікування протимікробними препаратами та переважно використовувати продукти, що містять обидва ці компоненти.
  • Препарати, які уповільнюють перистальтику, зменшують силу кишкових скорочень і швидкість руху калових мас, що призводить до зниження проявів діареї. Важливо зазначити, що ці засоби є винятково симптоматичними і не мають лікувального ефекту. У разі інфекційної діареї, особливо з підвищенням температури, їх застосування не рекомендується, оскільки вони можуть сповільнити виведення патогенних бактерій з кишківника і погіршити прогноз захворювання.
  • Ентеросорбенти - препарати, що поглинають токсини і гази, які виробляються хвороботворними бактеріями. Ці токсини і гази є основною причиною здуття живота, діареї та інших симптомів захворювань. Використання кишкових адсорбентів дає змогу поліпшити загальний стан і зменшити вираженість симптомів. Однак вони є доповненням до лікування, а не основним компонентом.
  • Препарати для пероральної регідратації - це препарати, які використовують для поповнення водно-сольового балансу в організмі. По суті, це способи відновлення втраченої рідини та електролітів. Електроліти, що втрачаються з рідиною, необхідні для нормального функціонування всіх органів і систем організму. Тому, випиваючи багато рідини, рекомендується вживати спеціальні ліки, які можна придбати в аптеках або приготувати самостійно із солі та води. Хорошим варіантом також може бути вживання мінеральної води, яка багата на сіль, але не містить газів.

Ліки - це тільки частина рішення; дотримання дієти також важливе, якщо у вас діарея.

Дієта при діареї

У разі діареї рекомендується дотримуватися дієти, яка допомагає полегшити навантаження на шлунок і кишечник. Важливо вживати їжу часто, але невеликими порціями, переважно 5-6 разів на день.

У разі діареї рекомендується вживати такі продукти:

  • Водяні каші, крім пшоняної.
  • Нежирне м'ясо та риба, відварені або приготовані на грилі.
  • Нежирний сир і трохи вершкового масла.
  • Овочі та фрукти на пару.
  • Овочеве пюре.
  • Некислі соковмісні або ягідні соковмісні напої.
  • Чай і негазована вода.
  • Сухарі, хліб, сухарики.

У разі діареї не рекомендується вживати такі продукти:

  • Свіжий хліб і здоба.
  • Молоко, сметана, йогурти, кефір, сир.
  • Свіжі овочі, ягоди, фрукти.
  • Будь-які солодощі.
  • Яйця.
  • Макарони та бобові.
  • Свіжовичавлений сік, кава, газовані напої, квас.
  • Алкогольні напої

Абсолютно виключаються всі смажені, гострі, жирні продукти, а також фастфуд, напівфабрикати, ковбаси, соуси та консерви.

За такої дієти та лікування діарея зазвичай минає протягом дня або двох. Однак після відновлення нормального випорожнення організму може знадобитися додаткова підтримка з боку продуктів, що містять живі бактерії, для відновлення нормальної мікрофлори.

На нашому сайті ви можете замовити призначений препарат від діареї онлайн на вигідних умовах. Сервіс дає змогу порівняти ціни на вказаний лікарський засіб і визначити найдоступнішу або купити його в найближчій аптеці.

Ціни на Медикаменти / Від діареї

Назва

Ціна

Фталазол-Дарниця таблетки по 500 мг, 10 шт.

59.57 - 90.80 ₴

Ніфуроксазид-Сперко капсули по 200 мг, 12 шт.

124.80 - 224.30 ₴

Ніфуроксазид-Сперко суспензія 200 мг/5 мл, 100 мл

167.70 - 305.40 ₴

Альфа нормікс таблетки в/плівк. обол. 200 мг блістер № 28

1473.70 - 2036.99 ₴

Відповіді на поширені питання