Снодійні препарати

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Снодійні препарати

Міцний сон – обов’язкова умова для підтримки здоров’я та гарного самопочуття. Але по різним причинам люди стикаються з безсонням: не можуть довго заснути та часто прокидаються вночі. Через це на наступний день відчувають себе втомленими й не можуть відновити сили, а часті чи постійні проблеми зі сном призводять до порушень зі сторони нервової системи та внутрішніх органів. Нормалізувати сон допомагають снодійні препарати. Тож далі розглянемо, які вони бувають, як діють та особливості вибору ліків цієї групи.

Снодійні препарати: що це таке, хто та коли їх призначає?

Снодійні препарати – це лікарські засоби, які використовуються для лікування безсоння та інших розладів сну. Вони допомагають швидше заснути, покращують якість сну, а тому дозволять позбутися хронічної втоми та інших симптомів, які виникають через безсоння.

Снодійні ліки здатні впливати на різні частини головного мозку, тому приймати їх без попередньої консультації з лікарем заборонено. Призначити препарати для покращення сну може сімейний лікар чи терапевт, проте в більшості випадків їх прописують неврологи або психіатри. Снодійні ліки часто входять до комплексної терапії депресії, фобій, тривожних та інших психічних розладів, а також наслідків стресу, хронічного болю тощо.

Безсоння: що це таке та причини його виникнення

Безсоння (інсомнія) – це порушення сну, яке супроводжується труднощами засинання та раннім пробудженням, характеризується неспокійним нічним відпочинком, що не дає відчуття відновлення. Від безсоння страждають і чоловіки, й жінки.

Призвести до виникнення інсомнії можуть різні фактори:

  • стресові ситуації та підвищена тривожність;
  • депресія та інші психічні розлади;
  • зловживання напоями з кофеїном;
  • використання гаджетів перед сном;
  • прийом деяких лікарських засобів;
  • нічні зміни на роботі та інші чинники, які призводять до порушення циркадного ритму;
  • надмірний шум, який заважає вчасно заснути;
  • деякі системні захворювання, наприклад, через запалення сечового міхура людина часто прокидається вночі.

Безсоння може бути самостійним патологічним станом, проте часто воно розвивається на фоні інших захворювань, особливо порушень зі сторони нервової системи. Інсомнія може бути симптомом серйозної патології, саме тому при її появі слід звернутися до лікаря та пройти обстеження, а не використовувати снодійні ліки для самолікування.

Коли призначаються снодійні ліки?

Призначити снодійні препарати лікар може в наступних випадках:

  • труднощі при засинанні;
  • перенесені стресові ситуації, які мають негативний вплив на сон;
  • часті пробудження вночі, неспокійний сон;
  • депресивні стани, що супроводжуються підвищеною тривогою, страхом;
  • швидка стомлюваність (астенія);
  • неврастенія (надмірна дратівливість);
  • нейроциркуляторна дистонія;
  • порушення пам’яті тощо.

Оскільки деякі снодійні препарати можуть викликати звикання або супроводжуватись побічними реакціями, їх не можна приймати неконтрольовано та без консультації з лікарем.

Препарати від безсоння: які бувають та як діють?

В залежності від складу та принципу дії снодійні препарати розподіляються на наступні види:

  1. Барбітурати (Фенобарбітал). Відрізняються швидкою дією та ефективні навіть при важких формах безсоння. Продаються лише за рецептом, оскільки здатні порушувати фізіологічну структуру сну та викликати залежність. Чинять не лише снодійну, але й седативну та протисудомну дію.
  2. Похідні бензодіазепінові (Діазепам). Менше порушують структуру сну, тому не викликають звикання при дотриманні інструкції із застосування. Снодійний ефект обумовлений тим, що активні речовини пригнічують нервову систему.
  3. Небензодіазепінові снодійні (Золпідем). Препарати цієї групи також пригнічують активність нервової системи, проте не впливають на здатність до навчання, властивості пам’яті тощо. Рідше викликають побічні ефекти при дотриманні рекомендованих доз.
  4. Агоністи мелатонінових рецепторів. Їх дія направлена на стимуляцію мелатоніну – гормону, який відповідає за міцний сон. Допомагають привести в норму циркадні ритми, в результаті чого покращується засинання та якість сну.

Альтернативними снодійними препаратами вважаються рослинні заспокійливі лікарські засоби (екстракт валеріани, пустирника тощо). Вони чинять седативну дію, зменшують збудливість нервової системи, завдяки чому й покращують якість сну. Проте їх використання може бути малоефективним при сильних порушеннях та серйозних супутніх патологіях.

Підбирати снодійні ліки, їх дозування та тривалість терапії повинен лікар. Перед початком прийому також обов’язково слід враховувати протипоказання та можливі побічні дії.

Протипоказання

Снодійні препарати під забороною при наявності наступних проблем зі здоров’ям:

  • бронхіальна астма, важкі патології дихальної системи;
  • синдром нічного апное;
  • захворювання печінки, нирок та серця, особливо в стадії загострення;
  • цукровий діабет у стадії декомпенсації;
  • неконтрольована гіпертонічна хвороба;
  • деякі хвороби сечовидільної системи.

Крім того, лікарські засоби із заспокійливим та снодійним ефектом протипоказані при індивідуальній непереносимості компонентів. Їх не дозволяється приймати одночасно з іншими препаратами, які впливають на нервову систему. Більшість ліків цієї групи заборонені для жінок під час вагітності та грудного вигодовування, тому попередня консультація з лікарем обов’язкова.

Снодійне не призначається водіям, а також представникам професій, яким потрібно керувати механізмами та швидко реагувати на зміни, процеси.

Популярні питання про снодійні препарати

Які снодійні ліки безпечні?

Безпечними снодійними препаратами вважаються агоністи мелатонінових рецепторів. Продаються вони без рецепту, мають м’яку дію та не викликають звикання, проте відрізняються високою ефективність. При незначних порушеннях сну також застосовуються заспокійливі засоби на рослинній основі, але в будь-якому випадку перед початком лікування необхідно проконсультуватися з лікарем.

Який снодійний препарат краще підходить для людей похилого віку?

Оскільки у більшості людей похилого віку є ряд хронічних захворювань, підбирати снодійний препарат повинен виключно лікар, який врахує стан здоров’я, можливі протипоказання тощо. Ефективними та безпечними вважаються ліки на основі мелатоніну, проте попередня консультація з лікарем все рівно потрібна.

Чи можна приймати снодійні ліки вагітним?

Досить часто під час вагітності жінки зустрічаються з проблемами сну, проте в цей період категорично заборонено самостійно приймати снодійні ліки. І хоча більшість лікарських засобів протипоказані при виношуванні плода, деякі снодійні, наприклад, на рослинній основі, дозволяється приймати. Підбирати конкретний препарат повинен акушер-гінеколог, який врахує термін вагітності, стан здоров’я жінки та інші фактори.

Купити снодійні з вигодою в Україні

Сервіс Likie допомагає швидко знайти необхідні ліки у вашому місті по доступній ціні. Достатньо ввести назву препарату в пошуку на сайті, щоб порівняти вартість у різних аптеках та вибрати найвигідніший варіант. Крім того, наш сервіс дозволяє забронювати лікарські засоби на 48 годин. Скориставшись послугою, ви будете впевнені, що потрібні препарати будуть в аптеці. Вам потрібно лише їх забрати у зручний час. З Likie легко купувати снодійні та інші препарати без переплат.

Ціни на Медикаменти / Снодійні препарати

Назва

Ціна

Сонміл таблетки по 15 мг, 30 шт.

108.90 - 179.76 ₴

Гіпнос таблетки від безсоння по 15 мг, 20 шт.

90.85 - 129.40 ₴

Сондокс таблетки 15 мг № 30

82.71 - 161.10 ₴

Соннікс таблетки від безсоння по 15 мг, 30 шт.

105.99 - 205.89 ₴

Відповіді на поширені питання