При захворюванні щитоподібної залози

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

При захворюванні щитоподібної залози

Захворювання щитоподібної залози досить розповсюджені, від них страждають дорослі та діти, чоловіки й жінки. Для їх лікування використовуються гормональні та інші препарати, проте призначати такі ліки повинен виключно лікар, оскільки це серйозні препарати, і їх неконтрольоване вживання може призвести до небажаних наслідків та ускладнень. Далі розглянемо, які препарати використовуються при захворюваннях щитоподібної залози, їх види, механізм впливу та інші особливості.

Що таке щитоподібна залоза?

Щитоподібна залоза – це залоза внутрішньої секреції, розташована в передній частині шиї. Вона має невеликий розмір, проте відіграє важливу роль в організмі: виробляє гормони, які беруть участь у багатьох біологічних процесах. Тому порушення в роботі щитоподібної залози призводять до проблем з функціонуванням різних органів та систем.

Щитоподібна залоза виконує такі функції в організмі людини:

  • контролює білковий, вуглеводний та жировий обмін;
  • відповідає за правильний енергообмін, спалювання калорій;
  • бере участь в роботі репродуктивної системи;
  • регулює окисно-відновні процеси;
  • підтримує нормальне функціонування психіки;
  • відповідає за ріст і розвиток;
  • впливає на частоту серцевих скорочень та артеріальний тиск;
  • регулює температуру тіла тощо.

Гормони, які виробляє щитоподібна залоза, також беруть участь у процесах регенерації, скороченнях м’язів тощо. Їх брак може позначитися на фізичному розвитку та навіть призвести до розумової відсталості. На фоні захворювань щитоподібної залози можуть бути перепади настрою, надлишок чи дефіцит ваги, порушення серцебиття тощо. Тому захворювань щитоподібної залози зазвичай потребують комплексного лікування.

Причини захворювань щитоподібної залози

Розвиток патологій щитоподібної залози можуть викликати різні фактори, проте до найпоширеніших причин відносяться:

  • дефіцит йоду;
  • вплив токсичних речовин чи радіації, робота на шкідливому підприємстві;
  • тривалий або сильний стрес;
  • гормональні зміни, порушення роботи інших ендокринних залоз;
  • несприятливі екологічні умови;
  • неправильне харчування, брак вітамінів та мінералів;
  • аутоімунні захворювання;
  • деякі хронічні та інфекційні патології.

Крім того, захворювання щитоподібної залози можуть виникати через генетичну схильність або з інших причин.

Захворювання щитоподібної залози: основні види

Найчастіше пацієнти страждають від таких патологій щитоподібної залози:

  1. Гіпотиреоз. Характеризується недостатнім синтезом гормонів щитовидною залозою. Виникає через дефіцит йоду або аутоімунні патології. Супроводжується хронічною втомою, сухістю шкіри, збільшенням ваги, депресією, низьким артеріальним тиском. У жінок часто через брак гормонів щитоподібної залози виникають порушення менструального циклу.
  2. Гіпертиреоз. Патологія відрізняється надмірною активністю щитоподібної залози, через що підвищується синтез її гормонів. Цей стан призводить до прискорення метаболізму, тому спостерігається втрата ваги. Також турбує прискорене серцебиття, посилене потовиділення, порушення сну, тремор кінцівок. Викликати гіпертиреоз можуть запальні процеси, вузлові утворення в органі та аутоімунні патології.
  3. Зоб. Характеризується дифузним збільшенням щитоподібної залози, може виникати при гіпертиреозі та гіпотиреозі. При такому захворюванні важко дихати й ковтати, в області шиї виникає біль та дискомфорт.
  4. Тиреоїдит. Запалення щитовидки може бути викликане інфекцією, аутоімунними захворюваннями чи іншими негативними чинниками. Тиреоїдит може мати різні симптоми, включаючи підвищення температури тіла, слабкість, біль в області шиї тощо.

Медикаментозне лікування щитовидної залози: види препаратів та принцип їх дії

При порушенні функцій щитоподібної залози застосовується консервативне медикаментозне лікування. Виключенням є доброякісні та злоякісні новоутворення, які можна видалити лише хірургічним шляхом.

Для лікування захворювань щитоподібної залози можуть використовуватися ліки таких категорій:

  1. Йодовмістні препарати. Призначаються при дефіциті йоду, допомагають відновити нормальну роботу щитоподібної залози.
  2. Синтетичні гормони. Допомагають відновити баланс гормонів щитоподібної залози при гіпотиреозі, щоб нормалізувати обмінні процеси.
  3. Антитиреоїдні препарати. Призначені для зменшення активності щитоподібної залози, призначаються при надмірному синтезі біологічно активних речовин, допомагають врегулювати гормональний баланс.
  4. Ліки для щитовидки на рослинній основі. Допомагають зняти запалення та інші патологічні процеси, містять корисні мінерали та вітаміни, покращують роботу щитоподібної залози. Застосовуються в комплексному лікуванні.
  5. Препарати з комбінацією йоду та рослинних компонентів. Чинять комплексну дію, призначаються при йододефіцитних та інших патологічних станах. Їх дія направлена на усунення дефіциту йоду, зменшення запалення та покращення біологічних процесів у щитоподібній залозі.

Будь-які препарати при захворюваннях щитовидки можна приймати лише за призначенням лікаря. Варто також враховувати протипоказання та можливі побічні реакції. При прийомі препаратів для лікування захворювань щитоподібної залози слід дотримуватись рекомендацій лікаря та призначеної схеми їх прийому.

Купити препарати для щитоподібної залози онлайн

Сервіс Likie допомагає швидко знайти необхідні лікарські засоби для щитоподібної залози у вашому місті. На сайті ви можете порівняти ціни в різних аптеках, щоб вибрати найвигіднішу пропозицію та не переплачувати. Також сервіс дає можливість забронювати призначений препарат на 48 годин – так ви будете впевнені, що необхідні ліки точно будуть в аптеці. Оплата здійснюється при отриманні замовлення.

Профілактика захворювань щитоподібної залози

Щоб зменшити ризик виникнення порушень у роботі щитоподібної залози, слід дотримуватися наступних рекомендацій:

  1. Вживайте достатню кількість йоду, необхідного для синтезу гормонів щитоподібної залози. В раціон варто включити морепродукти, рибу, морську капусту, йодовану сіль.
  2. Уникайте стресових ситуацій, використовуйте методики релаксації для заспокоєння нервової системи.
  3. Відмовтеся від шкідливих звичок, які призводять до інтоксикації організму.
  4. Регулярно проходьте медичне обстеження з профілактичною метою, щоб була можливість виявити патологічні зміни на ранній стадії. Адже це основа успішного лікування.
  5. Уникайте впливу радіації та токсичних речовин на організм (пестицидів, промислової хімії тощо).

Щоб попередити розвиток захворювань щитовидки, фахівці рекомендують вести здоровий спосіб життя.

Популярні питання о препаратах щитоподібної залози

Які ознаки мають захворювання щитоподібної залози?

Кожне захворювання щитоподібної залози має свої симптоми, проте можна виділити й загальні ознаки, які можуть вказувати на порушення в роботі органу:

  • різка зміна ваги – збільшення чи зменшення без корекції раціону та фізичної активності;
  • нестабільність психічного стану – перепади настрою, підвищена тривожність, агресивність;
  • біль та дискомфорт в області шиї;
  • сухість шкіри, подразнення, висипи, лущення;
  • підвищена сонливість, апатія, швидка стомлюваність;
  • судоми та оніміння окремих частин тіла;
  • випадіння волосся;
  • ламкість нігтів;
  • погіршення пам’яті;
  • зміна серцевого ритму, поява задишки при мінімальних навантаженнях;
  • діарея, закрепи та інші розлади роботи шлунково-кишкового тракту;
  • підвищення або зниження температури тіла відносно норми.

При появі навіть декількох з перерахованих симптомів слід звернутися до лікаря, оскільки лише кваліфікований фахівець може точно встановити їх причину та визначити подальшу тактику.

Які продукти відновлюють щитовидку?

При захворюваннях щитоподібної залози рекомендується включати в раціон продукти з високим вмістом йоду – морську капусту, морепродукти, рибу та йодовану сіль. Крім того, слід вживати горіхи та яйця, червоне м'ясо, насіння гарбуза та льону, бобові, які містять селен, цинк та інші мінерали, необхідні для нормальної роботи щитовидки.

Відновленню роботи органу сприяють також цитрусові, зелені овочі та ягоди, молочні продукти. Не менш важливо вживати достатню кількість води, адже вона необхідна для виведення токсичних речовин з організму.

Що заборонено при проблемах зі щитовидною залозою?

Категорично заборонено займатися самолікуванням при захворюваннях щитоподібної залози. Підбирати препарати для лікування, їх дозування та схему прийому повинен лікар. Варто дотримуватися всіх рекомендацій фахівця. Незалежно від встановленого діагнозу заборонено нехтувати сном та відпочинком, вживати алкоголь та палити, не дотримуватися призначеної дієти.

Що болить при порушеннях у роботі щитоподібної залози?

При запаленні та деяких інших захворюваннях щитоподібної залози біль виникає в шиї. Больові відчуття та дискомфорт часто турбують при ковтанні. Проте при порушеннях в роботі органу може також виникати біль у м’язах та суглобах. Інколи пацієнти жаліються на головний біль та відчуття стискання у грудях. Це пов’язано з тим, що гормони щитоподібної залози впливають на роботу різних внутрішніх органів та систем.

Ціни на Медикаменти / При захворюванні щитоподібної залози

Назва

Ціна

Еутирокс таблетки від захворювань щитовидної залози по 100 мкг, 100 шт.

251.52 - 314.40 ₴

Еутирокс таблетки по 75 мкг №100 (25х4)

240.92 - 293.00 ₴

Еутирокс таблетки при захворюваннях щитовидної залози по 50 мкг, 100 шт.

224.12 - 301.40 ₴

L-Тироксин Берлин-Хеми таблетки по 100 мкг №50 (25х2)

123.50 - 151.80 ₴

Відповіді на поширені питання