Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч
6 700 аптек
до 40% економії
67 000 товарів
Захворювання щитоподібної залози досить розповсюджені, від них страждають дорослі та діти, чоловіки й жінки. Для їх лікування використовуються гормональні та інші препарати, проте призначати такі ліки повинен виключно лікар, оскільки це серйозні препарати, і їх неконтрольоване вживання може призвести до небажаних наслідків та ускладнень. Далі розглянемо, які препарати використовуються при захворюваннях щитоподібної залози, їх види, механізм впливу та інші особливості.
Щитоподібна залоза – це залоза внутрішньої секреції, розташована в передній частині шиї. Вона має невеликий розмір, проте відіграє важливу роль в організмі: виробляє гормони, які беруть участь у багатьох біологічних процесах. Тому порушення в роботі щитоподібної залози призводять до проблем з функціонуванням різних органів та систем.
Щитоподібна залоза виконує такі функції в організмі людини:
Гормони, які виробляє щитоподібна залоза, також беруть участь у процесах регенерації, скороченнях м’язів тощо. Їх брак може позначитися на фізичному розвитку та навіть призвести до розумової відсталості. На фоні захворювань щитоподібної залози можуть бути перепади настрою, надлишок чи дефіцит ваги, порушення серцебиття тощо. Тому захворювань щитоподібної залози зазвичай потребують комплексного лікування.
Розвиток патологій щитоподібної залози можуть викликати різні фактори, проте до найпоширеніших причин відносяться:
Крім того, захворювання щитоподібної залози можуть виникати через генетичну схильність або з інших причин.
Найчастіше пацієнти страждають від таких патологій щитоподібної залози:
При порушенні функцій щитоподібної залози застосовується консервативне медикаментозне лікування. Виключенням є доброякісні та злоякісні новоутворення, які можна видалити лише хірургічним шляхом.
Для лікування захворювань щитоподібної залози можуть використовуватися ліки таких категорій:
Будь-які препарати при захворюваннях щитовидки можна приймати лише за призначенням лікаря. Варто також враховувати протипоказання та можливі побічні реакції. При прийомі препаратів для лікування захворювань щитоподібної залози слід дотримуватись рекомендацій лікаря та призначеної схеми їх прийому.
Сервіс Likie допомагає швидко знайти необхідні лікарські засоби для щитоподібної залози у вашому місті. На сайті ви можете порівняти ціни в різних аптеках, щоб вибрати найвигіднішу пропозицію та не переплачувати. Також сервіс дає можливість забронювати призначений препарат на 48 годин – так ви будете впевнені, що необхідні ліки точно будуть в аптеці. Оплата здійснюється при отриманні замовлення.
Щоб зменшити ризик виникнення порушень у роботі щитоподібної залози, слід дотримуватися наступних рекомендацій:
Щоб попередити розвиток захворювань щитовидки, фахівці рекомендують вести здоровий спосіб життя.
Кожне захворювання щитоподібної залози має свої симптоми, проте можна виділити й загальні ознаки, які можуть вказувати на порушення в роботі органу:
При появі навіть декількох з перерахованих симптомів слід звернутися до лікаря, оскільки лише кваліфікований фахівець може точно встановити їх причину та визначити подальшу тактику.
При захворюваннях щитоподібної залози рекомендується включати в раціон продукти з високим вмістом йоду – морську капусту, морепродукти, рибу та йодовану сіль. Крім того, слід вживати горіхи та яйця, червоне м'ясо, насіння гарбуза та льону, бобові, які містять селен, цинк та інші мінерали, необхідні для нормальної роботи щитовидки.
Відновленню роботи органу сприяють також цитрусові, зелені овочі та ягоди, молочні продукти. Не менш важливо вживати достатню кількість води, адже вона необхідна для виведення токсичних речовин з організму.
Категорично заборонено займатися самолікуванням при захворюваннях щитоподібної залози. Підбирати препарати для лікування, їх дозування та схему прийому повинен лікар. Варто дотримуватися всіх рекомендацій фахівця. Незалежно від встановленого діагнозу заборонено нехтувати сном та відпочинком, вживати алкоголь та палити, не дотримуватися призначеної дієти.
При запаленні та деяких інших захворюваннях щитоподібної залози біль виникає в шиї. Больові відчуття та дискомфорт часто турбують при ковтанні. Проте при порушеннях в роботі органу може також виникати біль у м’язах та суглобах. Інколи пацієнти жаліються на головний біль та відчуття стискання у грудях. Це пов’язано з тим, що гормони щитоподібної залози впливають на роботу різних внутрішніх органів та систем.
Назва
Ціна
251.52 - 314.40 ₴
240.92 - 293.00 ₴
224.12 - 301.40 ₴
123.50 - 151.80 ₴
Відповіді на поширені питання