Від шрамів та рубців

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Від шрамів та рубців

Рубці та шрами з’являються не лише після проведення хірургічної операції. Вони також можуть стати наслідком травми, опіку, вугрової хвороби. До того ж шрами – це не лише естетичний недолік та причина психологічних комплексів. В залежності від виду та місця розташування, рубці здатні викликати дискомфорт і біль, порушуючи функцію опорно-рухового апарату чи внутрішніх органів. Тому їх корекція є актуальною проблемою.

Щоб не допустити ускладнень, лікарі радять ще на початкових стадіях використовувати спеціальні мазі, які попереджають надмірне рубцювання. Далі розберемося, що це за лікарські засоби, як вони діють та особливості їх вибору.

Важливо знати! Мазі від шрамів та рубців важливо використовувати курсом. Активні компоненти, що входять до їх складу згладжують дефекти на шкірі та запускають процес регенерації клітин.

Що таке рубець?

Рубець – це новоутворення зі сполучної тканини, що виникає на місці глибоких дефектів шкіри та супроводжується її руйнуванням (рани, тріщини, опіки, запальні процеси). В таких випадках шкіра не може повноцінно виконувати свої функції. Від здорової дерми рубець відрізняється меншою еластичністю, відсутністю сальних та потових залоз, волосяних фолікулів.

Види шрамів та рубців

Існує декілька видів рубці, кожен з яких відрізняється зовнішнім виглядом:

  1. Нормотрофічні рубці. Візуально майже не відрізняються від здорової шкіри, оскільки мають такий же відтінок та не височіють над її поверхнею. Такі шрами практично не дошкуляють людині, якщо не знаходяться на відкритій ділянці тіла. Зазвичай позбутися від них нескладно.
  2. Атрофічні рубці. Найчастіше причиною їх формування стає вугрова хвороба, хірургічне видалення родимок та папілом. Вони мають бліде забарвлення та знаходяться нижче поверхні шкіри. Такі шрами переважно є косметичним дефектом.
  3. Гіпертрофічні рубці. Формуються внаслідок дуже активного процесу регенерації шкіри після її ураження. Такі шрами щільні, височіють над поверхнею шкіри та добре помітні. Зазвичай вони залишаються після хірургічних втручань. З часом гіпертрофічні рубці стають блідими або навпаки темнішають. Позбутися їх досить складно.
  4. Келоїдні рубці. Це найбільш неприємні види шрамів. Окрім естетичного дискомфорту, вони приносять фізичні страждання, адже можуть викликати біль, свербіж. Насамперед вони виникають після хірургічного втручання, вакцинації, укусів комах та в більшості випадків виходять за межі рани. Особливістю келоїдних рубців є підвищена схильність до рецидиву після видалення.

Як позбутися рубців?

Лікування рубців – це тривалий процес, який може займати місяці та навіть роки. Для цього можуть використовуватися різні методи:

  1. Хірургічна корекція. Після її проведення формується новий рубець, який є більш схильним до загоєння. Іноді хірург проводить пластику власними тканинами.
  2. Фізіотерапія. Це один з найбільш ефективних способів лікування. Пацієнтам зазвичай призначається фонофорез з використанням препаратів (Солкосерил, Контрактубекс, нікотинова кислота), що проникають глибоко в шкіру та сприяють якісному розсмоктуванню рубця.
  3. Електростатичний масаж. Процедура полягає у впливі змінного електричного струму на тканини рубця, що посилює кровообіг у тканинах та прискорює процес його розсмоктування.
  4. Лазерна корекція шраму. Процедура проводиться в косметологічних клініках та допомагає поступово зменшити об’єм патологічної тканини, роблячи рубець більш блідим та менш помітним.
  5. Фотокорекція. Процедура полягає у використанні впливу ультрафіолетового опромінення на шрам, в результаті чого вирівнюється його колір, і дефект стає менш помітним.
  6. Кріотерапія. Процедура ефективна при щільних опуклих шрамах, що мають пігментацію. Під час її проведення рубець обробляється рідким азотом.
  7. Скрабування, хімічні пілінги, мікродермабразія. Це механічні способи боротьби з невеликими шрамами.

Препарати для лікування рубців і шрамів

Існує велика кількість препаратів від рубців для місцевого застосування, які можна використовувати вдома. Але призначати їх повинен лікар, адже кожен з них має свої особливості використання, протипоказання та побічні дії.

Мазі від рубців

Відрізняються густою жирною текстурою, тому довго всмоктуються в шкіру та мають тривалу дію. До складу мазі від шрамів можуть входити такі активні компоненти:

  1. Антибіотики. Призначаються на етапі загоювання рани. Такі засоби захищають та зволожують пошкоджену тканину, що дозволяє прискорити процес формування нових клітин епітелію, завдяки чому сформований рубець буде менш помітним.
  2. Масла та вітаміни (масло какао, вітаміни Е, D).
  3. Екстракти рослин з протизапальною дією.
  4. Вазелін. Зменшує почервоніння та підтримує достатню вологість тканин.

Крем від рубців

Такі засоби покращують стан шкіри в зоні рубця, зменшують запалення, стимулюють формування волокон колагену та еластину, які роблять дерму більш пружною та еластичною. До складу кремів від шрамів можуть входити такі компоненти:

  1. Вітаміни Е, С. Захищають клітини від впливу вільних радикалів, роблять сполучну тканину більш міцною та чинять протизапальну дію.
  2. Зволожуючі та пом’якшуючі компоненти. Їх завдання полягає в більш активному проникненні активних речовин всередину рубця.
  3. Масла та екстракти лікарських рослин. Використовуються для більш швидкого відновлення тканин.
  4. Протизапальні компоненти.
  5. Крем на водній основі використовується для зниження чутливості рубця.
  6. Сонцезахисні компоненти. Захищають шкіру від негативного впливу ультрафіолету, що може викликати гіперпігментацію, роблячи рубець більш помітним.

Додатково до складу крему можуть додавати ретиноїди, пептиди, гідроксикислоти. Деякі з них створюють на поверхні шраму захисну плівку, яка попереджає вплив негативних факторів навколишнього середовища.

Силіконові пластирі від рубців

Силікон складається з кисню, вуглецю, водню та органічного кремнію. Ці молекули надто великі, щоб потрапити всередину шкіри. Тому силікон має поверхневу дію, допомагає зволожувати рубець та швидко відновлювати епітеліальні клітини, попереджає надмірний синтез колагену та розростання сполучної тканини.

Такі пластирі необхідно носити впродовж 3-4 місяців по 12 годин на добу. Але не можна використовувати їх довше, ніж 6 місяців, оскільки ефект може бути зворотнім. Поступово відтінок рубця стає більш блідим, його розміри зменшуються, біль та свербіж стихають.

Гелі від рубців

Гелі мають легку текстуру. Вони поділяються на такі види:

  1. Несиліконові. Наприклад, гепарин – це антикоагулянт, що не дає крові швидко згортатися та формувати рубці, або алантоїн, що діє, як місцевий антибіотик, пом’якшує тканини та має протизапальну дію.
  2. Силіконові. До їх складу входить силікон, що має зволожувальну та відновлювальну дію.

Замовити препарати від рубців і шрамів вигідно

Якщо вам призначити використання лікарського засобу від шрамів чи рубців, знайти його по доступній ціні можна через наш сервіс. Likie дозволяє порівняти вартість на потрібний препарат у різних аптеках, знайти найвигіднішу пропозицію та оформити замовлення, не виходячи з дому. Забрати покупку можна у зручний час. Оплата здійснюється при отриманні замовлення в аптеці.

Популярні питання о препаратах від рубців і шрамів

Чим мазати рубець дитині?

Щоб попередити формування шраму у дитини, лікарі рекомендують використовувати крем або гель, що містить гепарин, алонтоїн або ферменти, які зменшують запалення та прискорюють регенерацію тканин.

Як позбутися старих шрамів?

Позбутися старих шрамів можна за допомогою гелю Контрактубекс. Але варто пам’ятати, що таке лікування повинно бути тривалим (не менше 3-4 місяців) та виконуватися під контролем лікаря.

Що допомагає від шрамів?

Препарат для лікування рубців має призначати лікар. При цьому він враховує вид рубця, причину та період його появи.

Чи можна позбутися старих рубців?

Повністю позбутися старих шрамів неможливо. Але можна покращити їх естетичний вигляд. Для цього використовуються різні процедури та препарати. Конкретний спосіб має рекомендувати лікар в залежності від виду рубця, його площі, типу шкіри та інших факторів.

Через скільки зникають шрами?

Період розсмоктування залежить від виду шраму, його розмірів, причини появи та специфіки лікування, яке проводиться. Деяких рубців, наприклад, тих, що залишилися після проведення операції або келоїдних, повністю позбутися неможливо. Можна лише зробити їх менш помітними.

Ціни на Медикаменти / Від шрамів та рубців

Назва

Ціна

Контрактубекс гель туба 20 г

471.90 - 683.96 ₴

Контрарубець гель

61.95 - 91.66 ₴

Стратадерм гель 5 г

621.08 - 803.53 ₴

Стратадерм гель 10 г

869.16 - 1119.62 ₴

Відповіді на поширені питання