Від герпесу, вірусних захворювань шкіри

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Від герпесу, вірусних захворювань шкіри

Згідно з проведеними дослідженнями, понад 90% дорослого населення в світі має антитіла до вірусу герпесу того чи іншого типу. На цьому фоні особливо актуальними стають наукові дослідження з пошуку та розробки ефективних лікарських засобів проти герпесу та інших вірусних захворювань шкіри. Далі розглянемо, які сьогодні препарати від герпесу використовуються, як вони діють та коли без них не обійтися.

Що таке герпес?

Герпесом називають вірусну інфекцію шкіри, слизових оболонок та навіть внутрішніх органів. Зазвичай первинне проникнення збудника в організм відбувається через слизові оболонки (хоча інколи це стається й через шкірні покриви). Далі вірус потрапляє в кров та лімфу, за допомогою яких розноситься по всьому організму. Герпевірус здатний проникати в нервові закінчення та внутрішні органи, але його особлива небезпека в тому, що він може генетично впроваджуватися в ядро нервових клітин, після чого інфекція залишається в організмі людини назавжди.

Багато людей є лише носіями вірусу та навіть не здогадується про це, адже у більшості випадків патологія може протікати без характерних симптомів (латентний стан збудника). Також імунна система здатна пригнічувати вірус  і не давати йому розвиватися. Але якщо у людини ослаблений імунітет, вірус активується та починає швидко розмножуватись, провокуючи появу симптомів герпесу.

Класифікація: види герпесу

За ступенем важкості протікання виділяють:

  • легку форму;
  • форму середньої важкості;
  • тяжку патологію з ускладненнями.

За місцем локалізації виділяють наступні види герпесвірусної інфекції:

  • герпес шкіри (вражає шкірні покриви обличчя та тіла);
  • вірус очей (кератит, кон’юнктивіт);
  • ураження слизових оболонок органів ШКТ (стоматит, фарингіт);
  • статевий герпес – вражає статевий член, піхву, вульву та цервікальний канал;
  • вірусне захворювання нервової системи (неврит, менінгіт, енцефаліт);
  • інфекції внутрішніх органів (пневмонія, панкреатит);
  • генералізований простий герпес.

Існує 8 типів вірусу герпесу:

  • І тип – збудник простого герпесу, що вражає шкіру та слизові оболонки обличчя, очі (найчастіше проявляється застудою на губах);
  • ІІ тип – провокує розвиток геніального герпесу, після чого проникає в центральну нервову систему;
  • ІІІ тип – викликає лишай та вітряну віспу;
  • ІV тип – вірус Епштейна-Барра або інфекційний мононуклеоз (вражає селезінку, нирки);
  • V тип – викликає цитомегалію;
  • VІ тип – провокує розвиток дитячої розеоли;
  • VІІ тип – викликає синдром хронічної втоми;
  • VІІІ тип – може спричинити рак шкіри.

Розвиток ускладнень герпесу зазвичай спостерігається у пацієнтів, які мають ослаблений імунітет. У такому разі інфекція може стати причиною ураження центральної нервової системи, внутрішніх органів, очей.

Симптоми герпесу

Симптоматика захворювання залежить від типу вірусу, локалізації ураження, віку пацієнта, стану його імунітету та періоду, який пройшов з моменту інфікування. У дітей молодше 3 років у більшості випадків розвивається герпетичний стоматит, який проявляється високою температурою та симптомами інтоксикації. На слизовій оболонці ротової порожнини з’являються пухирці, всередині яких знаходиться прозора рідина. Після їх відкриття, формуються болючі ерозії.

У дітей старшого віку первинний герпес проявляється у вигляді сверблячих пухирців на шкірі носогубного трикутника та по контуру губ. Після їх відкриття залишаються виразки, які пізніше покриваються кірочками. Після відпадання цієї кірочки на шкірі не залишається слідів.

У дорослих симптоми первинного герпесу більш виражені. Пацієнт може скаржитися на головний біль, озноб, підвищену втомлюваність, відсутність апетиту, порушення сну. На губах та біля крил носа з’являються пухирці з рідиною. Інколи також збільшуються підщелепні лімфатичні вузли.

Герпетичні нейроінфекції супроводжуються тяжким перебігом, особливо якщо вірус вразив оболонку та тканини головного мозку. В такому випадку до основних симптомів також додаються підвищення температури тіла, психомоторне збудження, напруга потиличних м’язів. У важких випадках можлива смерть пацієнта.

Вірус очей супроводжується їх почервонінням, розвитком блефаро- або кератокон’юнктивіту, ерозією роговиці.

Причини зараження герпесом

Джерелом інфекції може стати не лише хвора людина, а й носій вірусу, який навіть не підозрює про те, що є його переносником. Зараження відбувається при потраплянні вірусу на слизову оболонку або пошкоджену шкіру, де він починає розвиватися. Виділяють контактний, статевий, повітряно-крапельний, вертикальний способи інфікування герпесом.

Спровокувати рецидив герпесної інфекції можуть:

  • знижений імунітет;
  • стреси;
  • вірусні та бактеріальні інфекції;
  • різка зміна ваги, ожиріння та виснаження організму;
  • неправильне харчування, дефіцит або надлишок певних вітамінів;
  • перевтома та тяжка фізична праця;
  • надмірне перебування на сонці;
  • використання неякісної косметики;
  • менструація у жінок.

Як лікувати герпес?

Лікування герпесу має бути комплексним:

  • для зменшення інтоксикації рекомендовано дотримуватися питного режиму;
  • прийом противірусних препаратів (наприклад, таблеток Ацикловір), дозування та тривалість лікування повинен призначати лікар;
  • у разі приєднання бактеріальної інфекції призначається антибактеріальна терапія;
  • при виражених больових відчуттях використовуються нестероїдні протизапальні засоби.

Зазвичай лікування герпесу проводиться амбулаторно, але в тяжких випадках та у разі розвитку ускладнень необхідна госпіталізація хворого. Дія ліків, що призначають при герпесі, націлена на зниження інтенсивності симптомів шляхом блокування розмноження вірусу, покращення загального самопочуття, скорочення періоду захворювання та зведення кількості рецидивів до мінімуму.

Таблетки від герпесу

Це група протигерпетичних препаратів, що використовуються для боротьби із захворюванням. Механізм їх дії полягає в тому, що після потрапляння до ШКТ активна речовина разом з кров’ю розноситься по організму та блокує розмноження вірусу.

Найбільш розповсюдженим препаратом для лікування герпесу є Ацикловір. Ліки випускають у таблетках з різним дозуванням. Однак через те, що подібні препарати використовують вже тривалий час, спостерігається високий відсоток резистентності до них з боку вірусу.

Зазвичай більшість протигерпетичних препаратів у таблетках мають велику кількість протипоказань та побічних ефектів. Тому приймати їх дозволяється лише після консультації з лікарем та обов’язково дотримуючись інструкції та рекомендованого дозування.

Щоб лікування було більш ефективним, таблетки призначають разом із засобами від герпесу для зовнішнього використання.

Гелі, креми та мазі проти герпесу

Переваги місцевих препаратів для лікування герпесу:

  • можливість досягти максимальної концентрації діючої речовини безпосередньо в зоні ураження;
  • попередження розповсюдження вірусу на здорові тканини;
  • високий ступінь переносимості та мінімальний ризик розвитку побічних реакцій;
  • можливість досягти швидкого полегшення симптомів навіть у тяжких випадках.

Препарати від герпесу, що випускають у формі крему, мазі та гелю (Герпевір, Ацик) прості у застосуванні та можуть використовуватися кілька разів на день при необхідності. Якщо потрібно вилікувати герпес, можна суміщати декілька лікарських засобів, що відрізняються за принципом дії. Це дасть можливість досягти більш вираженого результату.

Купити препарати від герпесу недорого

Якщо вам потрібні препарати від вірусних захворювань шкіри або герпесу, купити їх за прийнятною вартістю можна через сервіс Likie. Просто введіть назву призначеного засобу та вкажіть своє місто, і на сайті з’явиться список доступних пропозицій із цінами та адресами. Вам залишиться лише проаналізувати, підібрати найбільш вигідний варіант та оформить замовлення онлайн. Самовивіз з аптеки здійснюється у зручний час протягом 48 годин після підтвердження бронювання ліків.

Популярні питання

Як позбутися герпесу за ніч?

Щоб швидко позбутися герпесу, важливо підійти до вирішення проблеми комплексно. Потрібно одночасно використовувати таблетки та препарати для зовнішнього використання. Таблетки важливо приймати лише за призначенням фахівця та згідно з інструкцією, а мазі чи гелі наносити не менше 3-5 разів на добу.

Чого боїться вірус герпесу?

Вірус герпесу інактивується під дією звичайних дезінфікуючих засобів, спирту, фенолу, органічних розчинників, формаліну, протеолітичних ферментів, жовчі, ультрафіолетових та рентгенівських променів.

Чим лікувати герпес на губах?

Найбільш ефективними в лікуванні герпесу вважаються ліки на основі ацикловіру (Ацик, Зовіракс, Ліпстер та ін.).

Чим лікувати герпес на тілі?

Швидко прибрати перші симптоми герпесу можна за допомогою таблеток та препаратів для зовнішнього застосування на основі ацикловіру (Зовіракс, Герпевір), пенцикловіру (Пеннцикловір, Лабіум). Проте при появі ознак вірусного захворювання шкіри перш за все варто проконсультуватися з лікарем, який точно встановить діагноз та підбере ефективні ліки.

Що добре допомагає від генітального герпесу?

Найбільш ефективним для лікування геніального герпесу вважається комплексне використання препаратів, що містять противірусний компонент, вітамінно-мінеральний комплекс та імуностимулятор. Конкретні лікарські засоби лікар підбирає індивідуально, враховуючи стадію захворювання, симптоми, вік пацієнта та особливості його анамнезу.

Ціни на Медикаменти / Від герпесу, вірусних захворювань шкіри

Назва

Ціна

Герпевір мазь 2.5 % по 5 г у тубах

100.00 - 145.98 ₴

Ацик крем від герпесу5%, 2 г

92.20 - 127.50 ₴

Зовіракс крем 5 % по 2 г у тубах

82.50 - 110.93 ₴

Пен-Герпевір крем від герпесу губ, 10 мг / г, 2 г

128.70 - 199.96 ₴

Відповіді на поширені питання