Акне і вугровий висип

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Акне і вугровий висип

Акне та вугровий висип – найактуальніші проблеми сучасної дерматології. За статистикою з ними знайомі близько 650 тисяч людей в усьому світі. Причому у 20% з них хвороба протікає в помірній або вираженій формі, що призводить до появи серйозних косметичних дефектів (кіст, вузлів або рубців на шкірі).

З вугровими висипаннями та акне в різних формах зіштовхується близько 90% підлітків. У більшості з них з часом проблема зникає, проте у деяких людей вона залишається навіть у дорослому віці, тому питання лікування є особливо актуальним. Тож далі ознайомимося з препаратами від акне, їх особливостями дії та застосування.

Що таке акне?

Акне або вугрі – це хронічне рецидивуюче захворювання шкіри запального характеру. Воно супроводжується появою на шкірі відкритих або закритих комедонів, кіст, папул, пустул, які виникають через накопичення надлишку шкірного сала в гирлах волосяних каналів. Зазвичай висипання з’являються на обличчі, спині, грудях та волосистій частині голови. Рідше їх можна помітити на животі та кінцівках.

Чим відрізняється акне від вугрового висипу?

Розглянемо головні ознаки акне, які допомагають відрізнити їх від інших шкірних патологій:

  1. Висипи не супроводжуються свербінням. Вони можуть спричиняти больові відчуття, які посилюються під час дотику до них.
  2. Характерна локалізація акне – обличчя, плечі, спина та інші місця, де присутня велика кількість сальних залоз. Акне майже ніколи не з’являється на животі та кінцівках.
  3. Використання антигістамінних засобів, у тому числі для зовнішнього нанесення, не приносить бажаного терапевтичного ефекту.
  4. Акне завжди виникають на шкірі, схильній до надмірної жирності.

Причини акне

Всі причини появи акне можна поділити на дві категорії:

  1. Зовнішні. До них належить використання неякісної косметики, вплив ультрафіолету та високої температури, взаємодія з хімічними речовинами, неправильне видалення акне, прийом деяких ліків, надмірна кількість жирів та вуглеводів у раціоні.
  2. Внутрішні. Серед них гормональні зміни в організмі, вагітність, ендокринні порушення, гіперкератоз, стреси, ослаблення імунітету, хвороби органів травлення.

Види акне

Акне можуть мати різний вигляд:

  • закриті комедони – вузлики з білою голівкою;
  • відкриті комедони або чорні цятки – містять всередині ороговілі клітини та надлишок шкірного сала, при надавлюванні їх вміст виходить назовні;
  • кісти – мають вигляд пухирців, всередині заповнені себумом;
  • папули – маленькі вузлики червоного кольору зі щільною структурою, що височіють над поверхнею шкіри;
  • пустули – порожнини в шкірі, заповнені гноєм;
  • вузли – великі запальні елементи, що знаходяться глибоко в шкірі, виникають через прорив стінки фолікула.

Лікування акне

Існують спеціальні схеми лікування акне. Вони призначаються лікарем в залежності від причини появи висипу та вираженості клінічних проявів. Схеми можуть дещо відрізнятися, але всі вони базуються на використанні схожих препаратів:

  • ретиноїди (Адапален, Дерива, Третиноїн, Альтрено) – використовуються для усунення закупорки пор шкіри, прискорення відлущування відмерлих клітин;
  • саліцилова кислота – забезпечує видалення мертвих клітин шкіри;
  • пероксид бензоїл (Еффезел) – знищує патогенні бактерії;
  • азелаїнова кислота – очищає пори та знищує шкідливі бактерії, допомагає зменшити темні плями, що залишилися після акне.

Такі препарати можуть призначатися по одному або в комбінації. Пацієнтам, що мають жирну шкіру, рекомендовані препарати в формі гелю, які відрізняються підсушуючою дією. При сухому типі шкірі підбираються креми від акне.

Під час лікування ретиноїдами перед виходом на вулицю необхідно наносити на відкриті ділянки шкіри сонцезахисний крем. Це пов’язано з тим, що вказана група ліків підвищує чутливість дерми до впливу сонця.

Якщо впродовж декількох місяців використання таких препаратів покращення не спостерігається, лікар може призначити:

  1. Антибактеріальні препарати для місцевого застосування (Еритроміцин, Кліндаміцин). Активні речовини зменшують запалення та уповільнюють процес розмноження патогенних мікроорганізмів. Щоб знизити ризик розвитку стійких до антибіотиків бактерій, їх призначають одночасно з бензоїл пероксидом.
  2. Антибактеріальні препарати для внутрішнього прийому (Тетрациклін, Доксициклін, Еритроміцин). Їх вплив аналогічний до препаратів для зовнішнього нанесення. Але вони діють системно та мають більше побічних ефектів.
  3. Гормон естроген (пероральні контрацептиви). Ці ліки використовуються для компенсації дії андрогенів у дівчат і жінок з помірним та тяжким проявом акне. Підбирати препарат повинен лікар, адже деякі з них можуть навпаки посилити симптоматику.
  4. Ретиноїди для внутрішнього використання (Ізотретіонін). Продемонстрували високу ефективність при лікуванні важкої форми акне. При призначенні препарату жінками важливо впевнитися у відсутності вагітності через те, що він може викликати серйозні вади плода.

Окрім використання лікарських засобів, при лікуванні акне пацієнтам необхідно:

  1. Скорегувати харчування, прибравши з раціону продукти, що можуть спровокувати висипання (червоне м’ясо, цукор, кава). При цьому важливо вживати якомога більше зелені, фруктів та овочів.
  2. Проводити косметологічні процедури для очищення шкіри (механічну чистку обличчя, пілінг,  фототерапію, лазерне лікування).

Купити препарати від акне та вугрів

Знайти потрібні засоби від вугрової хвороби та акне по розумній ціні вдасться через сервіс Likie. Він дозволяє порівняти вартість конкретного препарату в різних аптеках вашого міста та визначити найбільш прийнятну. Також можна побачити, де саме призначені ліки є в наявності, їх вартість і забронювати у найближчій аптеці від вашої локації. Забрати їх можна у зручний час протягом 48 годин. Замовляти препарати через Likie — зручно, швидко та економно!

Профілактика появи вугрового висипу

Щоб уникнути появи акне, лікарі радять приділити достатню увагу профілактиці:

  1. Регулярні гігієнічні процедури та очищення шкіри засобами відповідно до її типу.
  2. Використання косметики на водній основі. Бажано відмовитися від використання скрабів, які здатні травмувати шкіру, через що може розвинутися інфекційний процес та з’являться висипання.
  3. Підтримка нормальної маси тіла, відмова від фастфуду, борошняних виробів та солодких газованих напоїв.
  4. Збалансоване харчування.
  5. Контроль рівня гормонів в організмі, особливо у підлітків.
  6. Ведення здорового способу життя, мінімізація стресів та повноцінний відпочинок.

Популярні питання

Що можна та що не можна робити при акне?

При схильності до розвитку акне важливо уникати продуктів харчування та косметичних засобів, які можуть містити алергени. Важливо щоденно очищати шкіру засобами на водній основі.

Чим вмивати обличчя при вуграх?

Для вмивання обличчя можна використовувати гелі та пінку без вмісту агресивних компонентів (спирт, кислоти). Вмиватися рекомендується контрастним способом – спочатку очищати шкіру теплою водою комфортної температури, після цього – холодною.

Які органи необхідно перевірити при акне?

До основних аналізів, що призначають при акне, відносяться:

  • загальний та біохімічний аналіз крові;
  • гормональний профіль;
  • дослідження на інфекції (демодекс, бактеріальний посів);
  • дослідження функцій щитоподібної залози;
  • перевірка дефіциту вітамінів та мікроелементів;
  • аналіз на дисбактеріоз.

Як вилікувати акне раз і назавжди?

Спосіб ефективного лікування залежить від причини появи висипань, а визначити її допоможе комплексна діагностика. Але в будь-якому випадку дуже важливим є ретельний догляд за шкірою спеціально підібраними засобами та її очищення.

Ціни на Медикаменти / Акне і вугровий висип

Назва

Ціна

Зеркалін розчин н/ш 1 % по 30 мл у флак.

245.10 - 395.09 ₴

Саліцилова кислота розчин 1%, 40 мл - ПрАТ ФФ Віола

15.73 - 29.00 ₴

Дерива С МС гель по 15 г у тубах

462.90 - 605.56 ₴

Акнетін капсули по 16 мг, 30 шт. (10х3)

1518.20 - 1926.32 ₴

Відповіді на поширені питання