Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч
6 700 аптек
до 40% економії
67 000 товарів
У повсякденній розмові словосполучення «комплекс вітамінів» і «біологічно активні добавки» нерідко використовують як синоніми, проте це не зовсім так.
Відмінність між вітамінами та біологічно активними добавками часто стирається, бо й ті, й інші діють схоже та покращують загальний стан здоров'я. Однак важливо розуміти різницю між ними, аби переконатися, що ви використовуєте або плануєте використовувати їх собі на користь.
Вітаміни мають винятково високу біологічну активність і потрібні організму в невеликих кількостях — від кількох мікрограмів до кількох десятків міліграмів на день. Із них особливо значущі для організму 13 основних: А (ретинол і каротиноїди), В1 (тіамін), В2 (рибофлавін), В3 (ніацин), В5 (пантотенова кислота), В6 (піридоксин), В7 (біотин), В9 (фолієва кислота) , B12 (кобаламін), C (аскорбінова кислота), D (кальциферол), E (токоферол) і K (хінон).
Зазвичай біологічно активні, дієтичні чи харчові добавки складаються з кількох активних компонентів, необхідних для правильного функціонування організму. Їхня основна функція — задоволення потреб організму в поживних речовинах.
Дефіцити часто роками залишаються непоміченими і можуть перетворюватися на хронічні проблеми зі здоров'ям, тому важливо вчасно відстежувати основні показники та проводити профілактику.
- Вітаміни — органічні сполуки, тоді як добавки можуть бути як натуральними, так і синтетичними.
- Вітаміни — один із типів біологічно активних добавок. Інші основні категорії БАДів: мінерали, білки та амінокислоти, незамінні жирні кислоти, пробіотики, суперфуди та спортивне харчування.
- Однією з основних характерних рис добавок є те, що вони містять кілька інгредієнтів, призначених для доповнення раціону і вважаються їжею.
- Вітаміни та добавки — два типи загальнозміцнювальних засобів.
- Вони є важливими для нормального функціонування організму.
- При правильному застосуванні вони здатні запобігати деяким проблемам зі здоров'ям.
БАДи — це ті продукти, які підвищують поживну цінність раціону та зміцнюють здоров'я. Вітамінні БАДи — лише один із можливих варіантів. До інших типів добавок можуть входити мінеральні речовини, трави або клітковина.
Позитивні фізіологічні ефекти досягаються вживанням із їжею нутрієнтів, що мають високу біологічну активність.
Коли проблема стосується здоров'я, самостійно зробити правильний вибір може бути непросто. У довіднику лікарських препаратів Likie ви знайдете огляд та аналоги необхідного вам препарату, а також показання, спосіб застосування та можливі побічні ефекти. Це допоможе вам уникнути помилок при виборі лікарського засобу та заощадити.
Незважаючи на те, що добавки сприяють зміцненню здоров'я, вони не призначені для лікування будь-яких захворювань. Також не рекомендується замінювати біологічно активними добавками повноцінний раціон, багатий на фрукти, овочі та корисні жири. Вітамінні комплекси здатні надавати підтримку та відновлювати нестачу деяких речовин, але вони не можуть замінити повноцінну здорову дієту.
Самодіагностика та самолікування можуть бути небезпечними! Наприклад, нестача ретинолу викликає проблеми із зором, але його надлишок може викликати випадіння волосся, запаморочення, нудоту, головний біль. Нестача кальциферолу може спровокувати остеопороз, біль у кістках, м'язову слабкість та хвороби серця, а надлишок — накопичення кальцію в крові (гіперкальціємія), поганий апетит, нудоту, блювання, слабкість та проблеми з нирками.
Кожному організму підійде лише складений індивідуально список вітамінних бадів, тому важливо проконсультуватися з лікарем і пройти необхідні дослідження, щоб підібрати найкращі загальнозміцнювальні лікарські засоби.
Купити сучасні вітамінні комплекси з доставкою можна на сайті Likie за аптечною ціною у Києві, Дніпрі, Полтаві або будь-якому іншому місті України.
nНазва
Ціна
158.59 - 560.88 ₴
13.38 - 80.86 ₴
269.30 - 413.10 ₴
651.20 - 1038.20 ₴
Відповіді на поширені питання