Догляд за хворими

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Догляд за хворими

Догляд за хворими та лежачими пацієнтами  — це комплекс заходів, направлених на створення найкращих умов для одужання та комфортного самопочуття. Такі дії включають надання допомоги не тільки з метою полегшення болю та інших симптомів, а й для задоволення фізіологічних потреб. Догляд включає також гігієнічні процедури, які перешкоджають появі пролежнів, ран та інших ускладнень.

Використання спеціальних засобів для догляду за хворими допомагає зміцнити їхнє здоров’я, прискорити реабілітацію, забезпечити виконання призначень лікаря та максимально полегшити стан пацієнтів. Розглянемо, що саме потрібно для реалізації цих завдань.

Основні види догляду за хворими в умовах медзакладів та вдома

Правила надання допомоги хворим, яким необхідний постільний режим, відрізняються залежно від стану пацієнта. Це може бути:

  1. Загальний догляд. Включає допомогу хворому в підтриманні фізичної активності, виконанні гігієнічних процедур, дотриманні чистоти ліжка та білизни, полегшенні болю.
  2. Спеціальний догляд. Його потребують важкохворі та прикуті до ліжка пацієнти. Їм необхідна допомога під час справляння фізіологічних потреб, вживання їжі, для полегшення проявів патології (кашель, блювання тощо).

В обох випадках значні зусилля спрямовані на обробку шкіри, попередження появи пролежнів, захист від протікань та збереження чистоти тіла й білизни. Здійснення цих заходів у лікарнях покладено на медпрацівників, а в домашніх умовах – на рідних або спеціальний персонал. Люди, що здійснюють догляд за хворими, повинні не тільки володіти необхідними навичками, але й користуватись спеціальними засобами та предметами.

Що потрібно мати для загального догляду за хворими?

Пацієнт, якому необхідно підтримувати постільний режим, може мати складнощі з самообслуговуванням та потребувати догляду й допомоги. У такому випадку знадобляться наступні засоби й предмети:

  1. Одноразові універсальні та водонепроникні пелюшки. Вони дозволяють захистити ліжко від протікань, мають м’яку поверхню, не ковзають та застосовуються також при митті тіла. Залежно від необхідності можна обрати пелюшки різного розміру.
  2. Підгузки для дорослих і дітей. Після операцій і серйозних травм, у людей з тяжкими захворюваннями завдяки підгузкам вдається задовольнити природні потреби й при цьому підтримати гігієну, запобігти появі пролежнів, ран, шкірних інфекцій.
  3. Прокладки урологічні. Підходять для хворих з нетриманням сечі та неконтрольованим сечовипусканням. Добре кріпляться до білизни, мають різний ступінь поглинання вологи, запобігають появі неприємних запахів. Для максимального комфорту та надійності підбираються чоловічі або жіночі урологічні прокладки.
  4. Судна. Підкладні судна мають кришку, зручні у використанні для лежачих хворих. Стерильні судна кріпляться до шкіри й необхідні для пацієнтів після операцій та для особливого догляду.
  5. Антисептики та дезінфікуючі розчини. Використовуються для обробки шкіри для запобігання розповсюдженню інфекції як у лікарняних умовах, так і вдома. Необхідні для обробки шкіри перед виконанням медичних маніпуляцій.
  6. Розчини, присипки та креми — дезінфікуючі та загоювальні. Їх застосування допомагає попередити пролежні, неприємний запах, прибрати надлишкову вологість, призупинити виділення поту в місцях обробки.

Важливий нюанс! Доглядаючому персоналу необхідно обробляти руки антисептиками перед кожною маніпуляцією, зміною білизни, підгузка тощо, особливо при наявності відкритих ран та виразок на тіла хворого.

Засоби для особливого догляду за хворими

Спеціальний догляд включає використання засобів, предметів і матеріалів для пацієнтів, що мають серйозні вади дихальної, травної, сечовидільної системи, кровообігу та загальний важкий стан. Для цього можуть бути потрібні:

  1. стерильні сечо- та калоприймачі стомічні;
  2. сечоприймачі зі зливною системою;
  3. підкладні клейонки та одноразові пелюшки;
  4. стерильні пелюшки для післяопераційного періоду;
  5. катетери;
  6. захисні спреї для шкіри для попередження механічних ушкоджень від уростоми, калоприймача;
  7. дезінфікуючі розчини;
  8. урологічна білизна та підгузки.

Догляд за важкохворими потребує особливої уваги, оскільки вони відчувають значний біль та мають серйозні фізіологічні порушення. Важливо створити найкращі умови під час проведення гігієнічних процедур та перестилання ліжка, користуючись спеціальними виробами.

Профілактика виникнення ускладнень при догляді за лежачим хворим

Найважливіший момент у підтримці здоров’я важкохворих — не тільки уважний догляд, а й створення умов для нормалізації психічного стану, зменшення тривоги та дискомфорту. З цією метою необхідно вжити всіх можливих заходів, щоб уникнути появи неприємних запахів, забруднення одягу та постільної білизни, підтікання сечі.

Це корисно знати! Одноразові пелюшки з вологонепроникною стороною та м’яким верхнім шаром допомагають підтримувати чистоту ліжка під час зміни підгузника чи білизни, запобігаючи попаданню на текстиль біологічних рідин.

Дуже важливо попередити появу пролежнів у лежачих хворих. Для цього підбираються підгузки з урахуванням:

  • ваги;
  • розміру;
  • статі;
  • поглинаючої здатності.

Це дозволяє зберігати шкіру сухою, уникнути мікротравм, запалень і ран, пролежнів. Також слід виконувати ряд важливих вимог — уникати надмірного тиску на тканини в місцях кісткових виступів, кожні 2 години змінювати положення тіла, розправляти складки на білизні.

При заміні гігієнічних виробів обов’язковим є туалет зовнішніх статевих органів, висушування та при необхідності обробка шкіри призначеними засобами, наприклад:

  • дезінфікуючим розчином;
  • ранозагоюючим препаратом;
  • зволожувальним кремом.

Щоб попередити розповсюдження інфекції, обробку ран та язв слід виконувати в рукавичках, після зняття яких руки обробляються антисептиком. Щоденний туалет та водні процедури повинні закінчуватись підсушуванням шкіри м’якими одноразовими пелюшками з нанесенням засобів, рекомендованих лікарем.

Де можна придбати засоби для догляду за хворими?

Якщо вам потрібні засоби для догляду за хворими, купити їх без переплат вдасться за допомогою онлайн-сервісу Likie. Його функціонал дозволяє швидко визначити наявність потрібних препаратів і медичних виробів у різних аптеках міста, порівняти ціни та підібрати найбільш прийнятну. Забронювати необхідні товари на нашому сервісі можна в кілька кліків та в потрібній кількості — як для фізичних осіб, так і для медичних установ.

Ціни на Медичні товари / Догляд за хворими

Назва

Ціна

TENA Pants Normal Medium N30 підгузники

571.10 - 826.08 ₴

Прокладки урологічні Тена леді максі найт

103.53 - 205.28 ₴

TENA Pants Normal Large N30 підгузки

584.40 - 921.76 ₴

Прокладки урологічні TENA Lady Slim Mini Plus №16

48.70 - 94.00 ₴

Відповіді на поширені питання