Розчин для лінз

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Розчин для лінз

Для чого потрібен розчин для лінз?

Контактні лінзи з тривалим терміном використання (декілька тижнів, один чи більше місяців) потребують регулярного очищення та дезінфекції. З цією метою використовується спеціальний розчин. Він необхідний для очищення та зберігання лінзи в контейнері, завдяки чому вона не буде відчуватися в оці, а зір стане максимально чітким. Далі розглянемо, які бувають розчини для лінз та їхні особливості.

Коли може призначатися носіння контактних лінз?

Основним показанням для носіння контактних лінз є порушення гостроти зору (далекозорість, короткозорість, астигматизм). За умови правильного вибору вони набагато краще коригують зір, ніж окуляри, та відрізняються зручністю. Використання контактних лінз дозволяє повністю позбутися аберацій та викривлення зображення. Також їх носіння дозволяє людині вести активний спосіб життя.

До медичних показань для використання контактних лінз належать такі стани:

  • виражена далекозорість або короткозорість;
  • значна різниця гостроти зору між правим та лівим оком;
  • неможливість використання окулярів з будь-якої причини;
  • амбліопія «лінивого ока», коли відбувається порушення зору без явної причини;
  • відсутність кришталика через травму, вроджений дефект або лікування катаракти.

Окрім цього, існують професійні показання для носіння лінз. Їх часто рекомендують використовувати медичним працівникам, будівельникам, спортсменам. Окремі види лінз застосовуються з косметологічною метою для зміни кольору очей при альбінізмі, колобомі, лейкомі, меланозі.

Які функції виконують розчини для лінз?

Розчини для лінз виконують відразу декілька важливих функцій:

  1. Поверхневе очищення лінзи від біологічної плівки, забруднень, білкових відкладень, патогенних мікроорганізмів, попередження формування відкладень солей заліза чи кальцію. З цією метою до складу розчину входять поверхнево активні речовини. Це нетоксичні компоненти, які якісно очищують та не викликають подразнень.
  2. Дезінфекція. До складу розчину для лінз завжди входять дезінфікуючі компоненти (хлоргексидин, перекис водню та ін.). Їх завдання – попередити розмноження патогенної мікрофлори після відкриття флакону. Також дезінфікуючі компоненти виступають у ролі консервантів, тому від їх концентрації залежить термін використання розчину.
  3. Зволоження. Є необхідною умовою для комфортного носіння лінз. Якщо залишити контактну лінзу на відкритому повітрі, вона дуже швидко висохне та втратить еластичність, стане непридатною для використання. Зволожуючі компоненти рідини роблять оптичний виріб більш гнучким та максимально зручним для носіння. Цю функцію виконує гіалуронова кислота або інші речовини, завдяки яким можна комфортно носити лінзу впродовж доби.
  4. Підтримка рівня рН. За цими параметрами розчин повністю відповідає показникам людської сльози, тому лінза не сприймається, як стороннє тіло та не викликає подразнення або відчуття печіння. За цю функцію відповідають солі фосфорної або лимонної кислоти, борна кислота чи інші компоненти складу.

Види розчинів для догляду за лінзами

Виділяють чотири основні види розчинів для контактних лінз. Кожен з них має свої особливості використання.

Водно-сольові

На сьогоднішній день такі розчини майже не використовуються, але в минулому вони були ледве не єдиним варіантом для очищення контактних лінз, тому деякі пацієнти продовжують їх використовувати. Такі розчини пом’якшують та зволожують поверхню оптичного виробу, але їх дезінфікуюча здатність мінімальна. Тому лікарі не радять купувати водно-сольові розчини для лінз.

Ферментні (ензимні)

Головним їх призначенням є видалення з поверхні органічних відкладень, з якими не здатні впоратися інші види розчинів. Зазвичай вони необхідні для лінз тривалого використання. Ферментні засоби випускають у формі таблеток, які потрібно додавати до багатофункціонального розчину. Вони підходять для жорстких та м’яких контактних лінз.

Пероксидні

Основою таких розчинів є перекис водню. Ця речовина забезпечує якісне та глибоке очищення від можливих бактерій, грибків та відкладень. Але вони не можуть гарантувати якісне зволоження та не підходять для зберігання лінз.

Якщо перекис водню потрапить до ока, виникає біль та печіння. В деяких випадках він навіть може стати причиною опіку рогівки або слизової оболонки. Тому після використання пероксидного розчину необхідно ретельно промити лінзу або деякий час витримати її в багатофункціональному складі.

Пероксидний розчин не підходить для повсякденного використання та протипоказаний для гідрогелевих контактних лінз.

Багатофункціональні

Такі розчини для лінз ще називають універсальними, вони підходять для щоденного догляду за оптикою. При потраплянні до ока речовина не викликає печіння, больових чи інших неприємних відчуттів. Засіб виконує всі основні функції, які потрібні для безпечного та якісного носіння контактних лінз:

  • зволоження;
  • дезінфекція;
  • видалення білкових та ліпідних відкладень, які можуть знаходитися в складі сльози;
  • очищення від пилу та бруду.

Багатофункціональний розчин сумісний з усіма видами контактних лінз, але перед його використанням краще проконсультуватися з офтальмологом.

Особливості складу розчинів для лінз

Основними складовими компонентами рідини для контактних лінз є:

  1. Сольові компоненти. Їх основне завдання полягає в підтримці осмотичного балансу між лінзою та слізною плівкою, що гарантує комфортне носіння. Окрім цього, солі допомагають підтримувати стабільний рівень рН та іонний баланс розчину. Зазвичай для цього використовується хлорид калію та хлорид натрію.
  2. Буферні системи. Їх завдання – підтримувати стабільність рН для комфортного носіння та збереження здоров’я ока. З цією метою в склад додають борати й фосфати. Але надлишок цих компонентів сприяє формуванню відкладень на поверхні лінзи.
  3. Консерванти. Попереджають ріст бактерій та інших мікроорганізмів, що можуть потрапити на лінзу під час її використання. З цією метою використовується полідроній хлорид, бензалконія хлорид та інші компоненти. Вони ефективно знищують мікроорганізми, але можуть викликати подразнення у людей з чутливими очима.

Який розчин для очистки лінз вибрати?

Вибір засобу залежить від того, які саме лінзи використовуються, тому варто щодо цього питання проконсультуватися з лікарем. Розглянемо основні критерії, які варто враховувати при виборі розчину для лінз:

  1. Вид контактних лінз. Для одноденних виробів рідина не потрібна, проте необхідно використовувати зволожуючі краплі. Якщо це щоквартальні лінзи, важливо забезпечити максимальну дезінфекцію та очищення.
  2. Індивідуальні особливості організму. Слід враховувати наявність алергії, підвищену чутливість очей, досвід минулого використання різних розчинів. Для чутливих очей рекомендується вибирати рідину з компонентами, які попереджають алергічну реакцію, подразнення та є сумісними з конкретною лінзою. Також важливо, щоб до складу входила гіалуронова кислота.
  3. Спосіб життя. Якщо людина тривалий час проводить за комп’ютером, потрібні зволожуючі рідини. Якщо основна діяльність пов’язана з роботою в забруднених приміщеннях, важлива дезінфекція та якісне очищення.

Якщо розчин для догляду за лінзами підібрано неправильно, пацієнт може відчувати:

  • печіння;
  • почервоніння очей;
  • відчуття стороннього предмета в оці;
  • підвищену сльозотечу;
  • затуманений зір.

В такому випадку варто припинити використання засобу та проконсультуватися з фахівцем, який допоможе підібрати аналог.

Чому треба змінювати розчин для лінз?

Розчин для контактних лінз необхідно змінювати щодня. Це зробить носіння лінз максимально комфортним та безпечним.

Якщо контейнер для лінз не використовується декілька днів, не можна залишати всередині рідину. Це пов’язано з тим, що бактерії та відкладення не розчиняються в засобі та створюють несприятливе середовище для тривалого зберігання. Недотримання цього правила підвищує ризик виникнення запалення очей при використанні контактних лінз.

Купити розчин для лінз вигідно з Likie

За допомогою нашого сервісу ви зможете знайти й купити розчин для догляду за контактними лінзами без зайвих витрат, адже він дозволяє порівняти ціни на однакові засоби в різних аптеках і визначити найдоступнішу. Просто введіть назву, вкажіть свою локацію та ознайомтеся з пропозиціями. Далі залишається забронювати розчин та забрати його в аптеці у зручний час.

 

 

 

Ціни на Медикаменти / Розчин для лінз

Назва

Ціна

Розчин для контактних лінз Нео віжн 360 мл

152.12 - 220.20 ₴

Розчин для контактних лінз ReNu MultiPlus 120 ml

251.58 - 325.12 ₴

Розчин для контактних лінз Аква-комфорт Хорієн Комфорт лайн 360 мл

217.35 - 328.60 ₴

Розчин для контактних лінз Мультисон фл. 240 мл, з контейн.

208.29 - 255.04 ₴

Відповіді на поширені питання