При катаракті

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

При катаракті

Що таке катаракта?

Катаракта — хронічне офтальмологічне захворювання, при якому спостерігається помутніння кришталика ока, його збільшення та ускладнення відтоку внутрішньоочної рідини. Як наслідок, виникає порушення гостроти зору та поступово розвивається сліпота. Для лікування катаракти використовуються очні краплі, котрі допомагають сповільнити її прогресування, покращити обмінні процеси в кришталику та зберегти зір. Далі детально розглянемо, які саме препарати призначаються при катаракті, їх види, склад та інші особливості.

Що варто знати про катаракту?

Розвиток катаракти найчастіше пов'язують з віковими змінами, проте точні причини не з'ясовані. Інколи вроджена патологія діагностується навіть у дітей, які мають абсолютно здорових батьків. Також підвищення ризиків спостерігається після травми ока, при цукровому діабеті, після прийому кортикостероїдів та інших сильнодіючих ліків, променевої терапії.

Катаракта може вражати одне або два ока, а зміни — поширюватися на весь кришталик або його частину. Нерідко захворювання супроводжується ще й глаукомою. В такому випадку страждає зоровий нерв, що також призводить до сліпоти.

Показання для використання препаратів від катаракти

Ліки від катаракти слід використовувати виключно за призначенням лікаря після встановлення діагнозу. Інакше можна ще більше нашкодити організму та зіштовхнутися з небажаними наслідками у вигляді побічних ефектів.

Серед основних проявів катаракти слід виділити:

  • погіршення візуального сприйняття кольорів;
  • порушення зору в сутінках;
  • чутливість ока до світла, особливо в темряві;
  • відчуття спалахів перед очима;
  • туман перед очима, розпливчастий зір, що не піддається корекції окулярами;
  • подвоєння зображення, якщо одне око закрите;
  • короткозорість, поступове зниження гостроти зору.

Якщо виникають подібні симптоми, варто пройти обстеження в офтальмолога, адже на початкових стадіях лікування є найбільш ефективним та допомагає сповільнити руйнування кришталика.

Які препарати використовують для лікування катаракти?

При катаракті лікарські засоби підбираються індивідуально залежно від стадії розвитку захворювання, наявності супутніх проблем, віку пацієнта та інших факторів. Можуть призначатися препарати таких видів:

  1. Вітамінні комплекси. Найбільш ефективні на початкових стадіях. Допомагають покращити кровообіг та обмінні процеси, покращують трофіку зорового апарату й тим самим запобігають прогресуванню патології.
  2. Антиоксиданти. Зменшують запалення в тканинах та перешкоджають дистрофії, прискорюють регенерацію клітин та відновлення органів зору. Особливо корисні після травм та оперативних втручань.
  3. Препарати для обмінних процесів. Сприяють розсмоктуванню білкових сполук, які формують осередок помутніння.
  4. Ліки для зменшення внутрішньоочного тиску. Залежно від складу здатні зменшити продукування внутрішньоочної рідини, покращити її відтік або мають комбінований ефект. Без таких препаратів не обійтися, якщо катаракта супроводжується глаукомою.

Для лікування катаракти використовуються препарати у вигляді очних крапель. Вони прості в застосуванні, мають компактний розмір, тож їх зручно брати з собою, швидко всмоктуються та починають діяти безпосередньо в патологічній зоні, не супроводжуються печінням чи іншими неприємними відчуттями.

Як вилікувати катаракту?

Препарати від катаракти є ефективними лише на початкових стадіях розвитку хвороби. Вони пом'якшують симптоматику та сповільнюють дистрофію, проте повністю не зупиняють руйнування кришталика.

Якщо катаракта прогресує, єдиним ефективним методом лікування є хірургічне втручання із заміни кришталика на штучний. В такому випадку очні краплі використовуються як допоміжний засіб для лікування.

Як правильно використовувати препарати від катаракти?

Більшість препаратів від катаракти призначається не курсами, а для лікування на постійній чи регулярній основі. Самостійно зупиняти їх використання неприпустимо, оскільки можна втратити досягнутий терапевтичний ефект. Інші особливості застосування очних крапель від катаракти:

  • зазвичай краплі мають дозатор — використовуйте його, щоб правильно дозувати ліки;
  • ознайомтеся з інструкцією та точно слідуйте особливостям використання конкретного засобу;
  • не перевищуйте дозу, яку призначив лікар;
  • якщо в ході лікування помічаєте сухість очей, печіння чи інші побічні ефекти, варто звернутися до лікаря — можливо, потрібна заміна препарату;
  • зберігайте краплі у відповідних умовах, які вказує виробник, щоб уникнути їх псування.

Пам'ятайте! Більшість препаратів від катаракти — це сильнодіючі ліки. Тому використовувати їх без призначення лікаря або перевищувати рекомендовану дозу не можна.

Інші особливості лікування катаракти

Ставтеся до лікування патології серйозно, адже його відсутність може призвести до повної сліпоти. Якщо маєте встановлений діагноз, точно виконуйте вказівки лікаря, а також приділіть увагу деяким важливим правилам:

  • захищайте очі від ультрафіолетового випромінювання — використовуйте сонцезахисні окуляри;
  • варто зменшити навантаження на зоровий апарат у вигляді читання, роботи за комп'ютером або перегляду ТВ;
  • мінімізуйте фізичні навантаження — не піднімайте велику вагу, уникайте інтенсивних тренувань.

Чи можна попередити катаракту?

Надійних методів профілактики катаракти не існує, проте кожна людина може виконати прості дії, щоб зменшити ризики. Зокрема, лікарі рекомендують відмовитися від паління та приділити увагу збалансованому харчуванню, уникати травм ока.

Людям до 65 років слід кожні 2-4 роки проходити профілактичні огляди в офтальмолога, а після цього віку — кожні 1-2 роки. Адже рання діагностика катаракти — запорука успішного лікування та попередження ускладнення у вигляді сліпоти.

Які ціни на ліки від катаракти та де їх купити вигідно?

Вартість препаратів від катаракти відрізняється залежно від країни-виробника, їх виду та складу. В аптеках можна знайти як дорогі засоби, так і дешевші аналоги. Проте їх призначенням має займатися виключно лікар, адже підбирати ліки від катаракти потрібно не по вартості, а залежно від стадії захворювання та індивідуальних особливостей пацієнта.

Порівняти вартість препаратів для лікування катаракти та купити їх без переплат можна за допомогою сервісу Likie. Просто введіть у пошуковий рядок назву засобу, який призначив лікар, вкажіть своє місто та проаналізуйте актуальні пропозиції. Сервіс Likie дозволяє визначити найбільш доступну ціну, найближчу аптеку від вашої локації та забронювати потрібні препарати без передоплати. Забрати замовлення можна у зручний час протягом 48 годин після бронювання.

Ціни на Медикаменти / При катаракті

Назва

Ціна

Тауфон краплі очні 4% 10 мл во флак.

31.10 - 65.60 ₴

Тауфон-Дарниця краплі очні по 40 мг/мл, 10 мл

44.95 - 63.90 ₴

Катаксол краплі оч., р-н 0.15 мг/мл по 15 мл у флак.-крап.

255.77 - 345.30 ₴

Дифталь краплі 0,1%, 10 мл

157.05 - 257.70 ₴

Відповіді на поширені питання