Від алергічного запалення очей

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Від алергічного запалення очей

Алергічні реакції нерідко проявляются у вигляді запалення очей (кон'юнктивіт), якщо подразник потрапив на слизову оболонку. Такий стан може виникнути як у дорослих, так і у дітей.

Алергічне запалення очей проявляється почервонінням, відчуттям свербіння або печіння, сльозотечею, набряком повік та ін. У разі його появи варто звернутися до лікаря, який встановить причину та підбере дієві препарати від алергічного кон'юнктивіту. Далі розглянемо, які засоби можуть призначатися в такому випадку, як вони впливають та як правильно їх підібрати.

Чому виникає алергічне запалення очей?

Найчастіше алергічний кон'юнктивіт розвивається внаслідок потрапляння подразників із зовнішнього середовища, проте трапляються випадки, коли реакція виникає у відповідь на внутрішні фактори.

Причиною алергічного запалення очей може стати:

  • пил;
  • квітковий пилок;
  • холодне повітря;
  • побутова хімія, косметика, засоби гігієни;
  • пліснява;
  • шерсть або вовна тварин, пір'я;
  • укуси комах;
  • деякі медикаменти та ін.

Після контакту з алергеном симптоми поступово посилюються. Тому варто не зволікати з відвідуванням фахівцям, а також встановити причину появи алергічного запалення очей, щоб виключити контакти з ним у подальшому.

Які є препарати від алергічного кон'юнктивіту?

Для лікування алергічного запалення очей можуть використовуватися засоби для симптоматичної, патогенетичної та базисної терапії. Якщо у пацієнта присутні ознаки кон'юнктивіту алергічного походження, лікар може призначити препарати таких категорій:

  1. Краплі штучної сльози (замінники слізної рідини). Допомагають покращити загальний стан, оскільки чинять зволожуючу дію та сприяють вимиванню подразника з ока. Відпускаються без рецепта, не шкідливі та можуть використовуватися до 6 разів на добу. Якщо зберігати такі препарати в холодильнику, вони додатково будуть чинити охолоджувальний ефект та зменшувати набряк повік, знімати почервоніння.
  2. Антигістамінні. Зменшують виділення в організмі медіатора алергічної реакції (гістаміну) й тим самим сприяють зменшенню запалення, почервоніння, свербіння, набряку та інших симптомів. Призначаються на обмежений період, використовувати слід виключно за призначенням лікаря.
  3. Протинабрякові очні краплі з антигістамінним компонентом. Швидко нейтралізують симптоми алергічного запалення очей, проте використовувати їх можна не довше 2-3 днів. В протилежному випадку подразнення очей посилюється.
  4. Очні краплі на основі кортикостероїдів. Чинять виражену протизапальну дію, знімають набряк, гіперемію та свербіння очей. Призначаються переважно при важких та хронічних алергічних реакціях у складі комплексного лікування. Застосовувати слід лише після консультації лікаря, адже вони мають велику кількість протипоказів та можуть супроводжуватись побічними ефектами.
  5. Судинозвужувальні краплі. Усувають набряк повік шляхом зменшення просвіту судин, знімають також больові відчуття, свербіж та сльозотечу. Не можна використовувати більше 72 годин без консультації фахівця.

При вираженій алергічній реакції підбирається комплекс препаратів для зменшення симптоматики та покращення загального самопочуття. Можуть використовуватися лікарські засоби не лише для місцевого застосування, а й системної дії.

Як вибрати ліки від алергічного запалення очей?

Викликати алергічний кон'юнктивіт здатні різні фактори, до того ж цей стан може протікати в легкій або яскраво вираженій формі. Все це впливає на вибір лікарських засобів, тому найкращим рішенням буде звернутися до лікаря. Розглянемо основні нюанси вибору та застосування препаратів від алергічного запалення очей:

  • в період загострення найбільш ефективними є антигістамінні засоби або комбіновані протинабрякові;
  • при тяжкому перебігу алергічної реакції додатково призначають глюкокортикостероїди, але вони протипоказані при інфекційній природі запалення;
  • у разі приєднання бактеріальної інфекції лікар підбирає антибіотики;
  • судинозвужувальні краплі рекомендується використовувати епізодично при сильному подразненні або почервонінні.

Якщо запалення очей виникає як один із проявів сезонної алергії, профілактичне лікування слід починати за 1-2 тижні до ймовірного початку загострення. Зазвичай призначаються препарати, що зменшують вивільнення гістаміну та прояви неприємних симптомів.

Пам'ятайте про головне! При появі ознак алергічного запалення очей варто не відкладати візит до лікаря. Самолікування може швидше нашкодити, ніж допомогти. До того ж більшість дієвих препаратів реалізуються в аптеках за рецептом.

Вигідно купити препарати від алергічного запалення очей

Якщо вам призначили лікарські засоби від алергічного кон'юнктивіту, придбати їх без надмірних витрат допоможе сервіс Likie. Він дозволяє порівняти вартість потрібного препарату в різних аптеках вашого міста, не виходячи з дому, та забронювати його за найбільш доступною ціною.

Також за допомогою сервіса можна визначити наявність призначеного засобу в найближчій аптеці. Просто введіть назву в пошуковий рядок і порівняйте пропозиції, оберіть оптимальну та заповніть онлайн-форму для бронювання. Забрати своє замовлення можна в зручний для вас час. Оплата здійснюється під час отримання в аптеці.

Ціни на Медикаменти / Від алергічного запалення очей

Назва

Ціна

Віаль краплі для очей по 0.05 %, 10 мл

108.40 - 202.83 ₴

Кромофарм краплі для очей 2%, 10 мл

130.80 - 196.01 ₴

Паллада краплі очні по 1 мг/мл, 5 мл

239.29 - 340.10 ₴

Візоптик краплі для очей, 0,5 мг/мл, по 5 мл у флаконах, 2 шт.

67.39 - 196.60 ₴

Відповіді на поширені питання