Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч
6 700 аптек
до 40% економії
67 000 товарів
Грудне молоко – основне харчування для немовляти, адже воно здатне задовольнити його всіма необхідними поживними речовинами (білками, вітамінами, жирами тощо). Грудне вигодовування – це користь для дитини та зручність для матері, проте під впливом різних чинників (втоми, неправильного харчування та інших факторів)) цей процес може порушуватися. Трапляються й інші ситуації, коли необхідно припинити лактацію.
В обох випадках застосовуються препарати, що впливають на лактацію. Як правило, вони безпечні для жінки та дитини, рідко викликають побічні реакції, проте приймати їх без консультації з лікарем не варто, оскільки вони мають певні протипоказання та особливості застосування.
Зниження вироблення молока, або лактаційний криз, може бути викликаний різними природними факторами або впливом зовнішніх чинників. Розпізнати його можна по таким симптомам:
Досить часто проблеми з лактацією виникають на фоні перевтоми та стресу, недосипання, незбалансованого харчування та недостатнього вживання рідини. Інколи причиною є неправильне прикладання дитини до грудей (за графіком, а не «за вимогою»), необґрунтоване введення штучних сумішей тощо. Спровокувати зменшення вироблення грудного молока також можуть гормональні порушення, наприклад, зниження рівня пролактину чи окситоцину, оскільки вони відіграють важливу участь у підтримці лактації.
Покращити лактацію допомагають наступні лікарські засоби:
Більшість засобів мають органічне походження, саме тому вважаються безпечними для матері та дитини. Проте приймати їх слід після консультації з лікарем. Він підбере оптимальний препарат з урахуванням особливостей ситуації та розрахує оптимальне дозування. Також варто враховувати, що всі лікарські засоби мають протипоказання.
Не менш важливо для підвищення лактації налагодити режим дня, достатньо відпочивати, уникати стресів. Також потрібно правильно харчуватися та підтримувати гідробаланс в організмі, а для цього необхідно пити достатню кількість рідини. Лікар не лише зможете підібрати ефективний препарат для покращення лактації, але й дасть корисні поради, як збільшити кількість грудного молока.
Препарати для лактації призначені для стимуляції вироблення молока у жінок. Їх механізм впливу:
Категорично не рекомендується різко припиняти грудне вигодовування, оскільки це може призвести до розвитку маститу та інших ускладнень. Різке припинення годування груддю також негативно впливає й на малюка, може стати причиною порушень травлення та стресу, що відображається на загальному стані дитини.
Однак трапляються ситуації, коли припинення грудного вигодовування є вимушеною мірою. До таких випадків відносяться:
Завершення лактації може знадобитися при достроковому виході на роботу, тривалій подорожі у справах чи по іншим причинам, коли грудне вигодовування стає неможливим. В таких випадках лікар призначає спеціальні таблетки для припинення лактації після проведення комплексного обстеження. Приймати самостійно такі ліки категорично заборонено, оскільки це може призвести до порушення гормонального балансу та серйозних проблем зі здоров’ям. Також вони мають перелік протипоказань.
Принцип дії препаратів для пригнічення лактації полягає в тому, що вони зменшують синтез пролактину, а без цього гормону неможлива нормальна лактація. Також вони можуть безпосередньо впливати на молочні залози, зменшуючи їх чутливість до гормональних сигналів, що регулюють вироблення молока.
Якщо вам потрібні препарати для покращення чи припинення лактації, в українських аптеках представлений великий вибір таких лікарських засобів. Завдяки сервісу Likie ви можете за лічені секунди знайти та забронювати необхідний препарат без переплат, щоб потім забрати протягом 48 годин. На сайті можна порівняти ціни в різних аптеках, не виходячи з дому, а також ознайомитися з інструкцією до застосування засобу, дізнатися про протипоказання та можливі побічні дії. Скористайтеся сервісом Likie – оцініть зручність та вигоду!
Щоб підвищити лактацію, необхідно пити достатню кількість рідини – не менш 2-3 л на добу. Корисно вживати також молоко й компоти, пити трав’яні чаї з фенхелем, кропом, листям брусниці. В раціон рекомендується включати мигдаль та інші горіхи, хліб з кмином, льон. Добре впливає на лактацію чорна редька, імбир, буряк та морква.
Щоб вироблялась достатня кількість грудного молока, потрібно вживати оптимальну кількість білкової їжі та корисних жирів – жирні сорти риби, куряче м'ясо, авокадо, яйця, молочні продукти. Харчування повинно збалансованим та регулярним. Не рекомендується пропускати прийоми їжі.
Лактація пригнічує овуляцію через підвищений рівень гормону пролактину, який знижує секрецію гонадотропінів. Це гальмує вироблення фолікулостимулюючого (ФСГ) та лютеїнізуючого гормону (ЛГ). Тому в період грудного вигодовування овуляція зазвичай пригнічується, в результаті чого ймовірність зачаття знижується. Проте важливо пам’ятати, що лактація не може замінити контрацепцію.
Призвести до припинення лактації можуть різні фактори, проте найчастіше це відбувається через стрес і втому, незбалансоване харчування матері та недостатнє вживання рідини. Негативно на процес вироблення молока може вплинути й нерегулярне прикладання дитини до грудей. Достроково припинити лактацію також може прийом деяких лікарських засобів чи гормональних контрацептивів. Тож не варто займатися самолікуванням.
Назва
Ціна
50.52 - 86.17 ₴
295.02 - 295.02 ₴
0.00 - 0.00 ₴
Відповіді на поширені питання