Після укусів комах

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Після укусів комах

Влітку діти й дорослі часто зіштовхуються з укусами комарів, мошок та інших комах, особливо при перебуванні на природі, в парку, на дачі, біля озера чи на морі. Укуси комах не лише доставляють дискомфорт та супроводжуються неприємними відчуттями, але й здатні призвести до більш серйозних проблем зі здоров’ям. Їх слина часто викликає алергічні реакції різного ступеню – від легкого почервоніння до анафілактичного шоку. Також комахи, особливо кліщі, комарі, можуть бути носіями інфекції та викликати серйозні захворювання (енцефаліт тощо). Тож далі розглянемо, які бувають ефективні засоби від укусів комах та як їх підібрати.

Симптоми укусів комах

Симптоми можуть відрізнятися в залежності від того, яка саме комаха укусила. Крім того, реакція кожного організму індивідуальна. Проте можна виділити загальні симптоми, які найчастіше виникають при укусах комах:

  • почервоніння та набряк;
  • висипання різного характеру (шишки, папули, плями);
  • свербіж;
  • больові відчуття.

Окрім місцевих симптомів, може з’явитися лихоманка та прискорене серцебиття, погіршення загального самопочуття, збільшення лімфовузлів. Інколи відсутній апетит, турбує слабкість тощо. При підвищеній чутливості до укусів комах може виникнути сильна алергічна реакція (анафілактичний шок). Цей стан супроводжується набряком горла, що може призвести до зупинки дихання та інших смертельних наслідків.

Якщо симптоми після укусів комах не зникають тривалий час або посилюються, необхідно обов’язково звернутися до лікаря за консультацією.

Коли потрібно використовувати гелі та мазі від укусів комах?

Застосовувати лікарські засоби після укусів комарів, клопів, ос та інших комах слід при виникненні легкої алергічної реакції, що супроводжується свербінням, почервонінням, висипами та іншими неприємними симптомами. Якщо ж укуси комах проходять безслідно для людини та не доставляють дискомфорту, застосовувати гелі чи мазі в таких випадках немає потреби. Проте при появі ознак запалення використання спеціальних засобів дозволяє попередити свербіж та інші симптоми, що доставляють дискомфорт.

Засоби від укусів комах: дія та форми випуску

Існують різні засоби від укусів комах. Вони можуть відрізнятися складом та мати різну форму випуску:

  1. Креми. Мають жирну текстуру, оскільки до їх складу часто входять ефірні олії. В залежності від активних компонентів допомагають позбутися подразнення та свербіння, а також знімають запалення та зволожують шкіру (Укус-OFF та ін.).
  2. Гелі. Відрізняються більш легкою текстурою, швидко проникають у шкіру та не залишають жирних слідів, тому користуються більшим попитом. Часто виготовляються на основі екстракту лікарських рослин, мають протизапальну, заспокійливу, зволожувальну, знеболювальну дію (Псило-бальзам гель та ін.).
  3. Бальзами. Виготовляються у вигляді концентрованого розчину ефірних олій або екстракту лікарських рослин. Мають аналогічну дію, як і гелі, проте відрізняються швидким впливом завдяки високій кількості активних компонентів (Бальзам після укусів комах).
  4. Мазі. Мають кремоподібну текстуру, проте відрізняються тим, що виготовлені на основі хімічних, а не природних компонентів. Швидко усувають симптоми укусів комах. Фармакологічні властивості можуть змінюватися залежно від активних речовин, проте в більшості випадків знімають набряки та почервоніння, усувають свербіж та запалення, також можуть володіти антибактеріальним ефектом.
  5. Стіки (олівці). Бальзам у сухому вигляді зручний для використання для дітей різного віку. Виготовляються такі засоби на основі натуральних компонентів. Завдяки невеликим розмірам їх зручно носити з собою, брати на відпочинок тощо.
  6. Аерозолі. Зручні для обробки великої площі шкіри, проте не підходять для дітей, оскільки засіб може потрапити на слизові оболонки та викликати подразнення.

Вибір форми випуску засобу залежить від особливостей клінічних проявів, віку постраждалого, площі ураження тощо. Варто враховувати, що деякі ліки від укусів комах можуть мати протипоказання та викликати алергічні реакції, тому бажано перед покупкою проконсультуватися з лікарем.

Якщо прояви укусів комах виражені та поширюються на обширні ділянки, спостерігається погіршення загального самопочуття, окрім місцевих засобів, можуть призначатися антигістамінні препарати системної дії (для внутрішнього прийому).

Що можна дітям та вагітним жінкам?

Від укусів комарів, оводів, ґедзів та інших комах часто страждають діти, стикаються з проблемою й вагітні жінки, але цій категорії пацієнтів не всі лікарські засоби підходять для використання. Найкращим вибором можуть стати ліки на основі рослинних компонентів, адже вони не чинять негативного впливу на організм, мають мінімум протипоказань та побічних реакцій. Проте варто впевнитись у безпечності засобу, відсутності алергії на окремі речовини, що входять до складу.

Перед застосуванням будь-яких препаратів завжди консультуйтеся з лікарем, особливо коли йдеться про дітей і вагітних. Фахівець зможе порекомендувати безпечні та ефективні засоби, враховуючи індивідуальні особливості.

Популярні питання

Що робити при укусі невідомої комахи?

Якщо вкусила невідома комаха, спочатку потрібно промити місце укусу водою з милом та прикласти холодний компрес (замотати лід у тканину). Якщо видніється жало, слід його обережно дістати пінцетом або стерильною голкою. При появі алергічної реакції чи інших неприємних симптомів необхідно прийняти антигістамінний препарат та звернутися за медичною допомогою.

Чим намазати укуси комах?

При появі набряку, почервоніння та свербіння в місці укусів комах краще всього наносити спеціальні лікарські засоби, проте важливо дотримуватися інструкції до застосування, не перевищувати рекомендовану дозу та враховувати протипоказання (вікові обмеження тощо).

Чим зняти свербіж від укусів комах?

Щоб зменшити свербіж, місце укусу лікарі рекомендують відразу протирати спиртом. Покращити самопочуття також допомагають місцеві або системні антигістамінні препарати. При використанні їх для дитини попередньо слід проконсультуватися з лікарем на наявність можливих протипоказань та побічних ефектів.

Де купити крем від укусів комах?

Якщо ви бажаєте купити крем, гель чи інший препарат від укусів комах, скористайтеся сервісом Likie. На сайті легко підібрати необхідні препарати та порівняти їх ціни в аптеках свого міста, щоб вибрати найвигіднішу пропозицію. Крім того, за допомогою сервісу можна забронювати ліки в аптеці зі зручним розташуванням. Залишиться лише забрати своє замовлення протягом 48 годин, при цьому не доведеться переплачувати та витрачати час на пошуки ліків у різних аптеках.

Як попередити укус жалячої комахи?

Головна небезпека укусу оси, бджоли чи інших жалячих комах в ризику виникнення важкої алергічної реакції. Краще попередити проблему, аніж боротися з нею. Для цього рекомендується використовувати спеціальні репеленти, які виготовляються в різних формах випуску та можуть застосовуватися як на відкритій місцевості, так і в приміщенні.

Уникайте одягу з яскравими кольорами та квітковими узорами, оскільки вони приваблюють комах. Також бажано зменшити використання парфумерії. При відпочинку на природі тримайте їжу та напої закритими, а після контакту з солодощами обов’язково мийте руки. Якщо у вас або дитини присутня алергія на укуси комах, обов’язково завжди носіть із собою антигістамінний препарат, щоб швидко надати медичну допомогу при необхідності.

Ціни на Медикаменти / Після укусів комах

Назва

Ціна

Псило-бальзам гель 1% туба 20 г

141.90 - 221.50 ₴

Едермік гель від алергії 0.1% 30 г

107.10 - 222.23 ₴

Феністил гель 0,1%, 30 г

154.02 - 248.04 ₴

Укус-OFF після укусів комах 30 г крем Доктор Біокон

40.41 - 65.50 ₴

Відповіді на поширені питання