Для лікування шкірних інфекцій

Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч

location

6 700 аптек

loyalty.svg

до 40% економії

trolley

67 000 товарів

heart-outlined

Для лікування шкірних інфекцій

Шкірні інфекції вважаються найпоширенішими дерматологічними проблемами. Вони турбують дітей і дорослих незалежно від статі, місця проживання, соціального статусу та інших факторів. Якщо інфекційні захворювання шкіри протікають у легкій формі, їх лікування проводиться в домашніх умовах. Проте окремі патології здатні викликати серйозні ускладнення та навіть нести загрозу життю, особливо при відсутності своєчасної медичної допомоги. Тож далі розберемо, які існують препарати від шкірних інфекцій, їх види та механізм впливу.

Види шкірних захворювань

До найрозповсюдженіших шкірних захворювань, викликаних інфекціями, можна віднести наступні патології:

  1. Імпетиго. Збудником може бути стрептокок або стафілокок. Патологія супроводжується утворенням золотисто-жовтих кірочок.
  2. Фурункули та карбункули. Появу болючих гнійних утворень провокує бактеріальна інфекція.
  3. Дерматофітія. Супроводжується появою червоних круглих плям на шкірі, які з часом починають лущитися. Збудник – грибкові інфекції.
  4. Оперізуючий лишай. Викликане вірусом вітряної віспи захворювання характеризується появою червоних плям з утворенням пухирців та супроводжується болем.
  5. Демодекоз. Паразитарне захворювання волосяних фолікулів, яке викликають кліщі Demodex, супроводжується почервонінням, свербінням та лущенням шкіри.
  6. Бородавки. Появу утворень на шкірі провокує вірус папіломи людини. Часто проявляються при ослабленні імунітету чи під впливом несприятливих зовнішніх чинників.
  7. Контагіозний молюск. Заразитися вірусним захворюванням можна при прямому контакті з хворим або через предмети побуту. Характеризується появою невеликого блискучого вузлика, при натисканні на який виділяється кашоподібна маса. Найчастіше локалізується на обличчі, шиї та руках.

Діти порівняно з дорослими частіше страждають від шкірних інфекцій через те, що в них неповністю сформований імунітет. Крім того, через надмірну чутливість епідермісу симптоми в більшості випадків проявляються сильніше, а ризики виникнення ускладнень значно вищі. Саме тому лікування не можна відкладати, проте варто пам’ятати, що не всі препарати підходять для дітей. Тому в кожному випадку попередньо необхідно проконсультуватися з лікарем.

Причини шкірних інфекцій

Викликати інфекційні захворювання шкіри здатні патогенні бактерії, віруси та грибки. Ризик розвитку хвороби збільшується при наявності наступних факторів:

  • порізи та інші пошкодження шкіри;
  • ослаблений імунітет;
  • цукровий діабет та деякі інші системні захворювання;
  • тісний контакт з інфікованими людьми або користування їх особистими речами;
  • недотримання правил гігієни;
  • сильний стрес;
  • надмірне потовиділення тощо.

Розвиватися шкірні інфекції здатні й через інші причини, наприклад, грибки люблять тепло та вологу, тому часто вражають шкіру ніг людей, які постійно носять закрите взуття.

До якого лікаря необхідно звертатися та в яких випадках?

При незначному ураженні шкіри більшість людей не поспішають до лікаря та намагаються впоратися з проявами самостійно вдома. Однак навіть при незначній вираженості симптомів краще звернутися за медичною допомогою до дерматолога. Лише лікар після проведення діагностики може точно визначити причину хворобу, тип збудника, встановити діагноз та підібрати лікування.

Негайно звернутися до лікаря слід у наступних випадках:

  • симптоми посилюються – збільшується біль, набряк, висипання тощо;
  • збільшується площа ураження;
  • турбує лихоманка, слабкість чи інші загальні ознаки інтоксикації організму;
  • з’явилися гнійні виділення, виразки чи відкриті рани;
  • інфекція впливає на рухомість кінцівок.

Відразу записатися на консультацію до дерматолога, сімейного лікаря чи терапевта також необхідно при наявності цукрового діабету або лікуванні імуносупресивними препаратами, оскільки ризик виникнення ускладнень в таких випадках значно збільшується.

Лікування шкірних інфекцій

Для лікування інфекцій шкіри використовують різноманітні препарати залежно від типу патогена та тяжкості ураження. При легкій формі захворювань у більшості випадків використовуються місцеві лікарські засоби, а при важкій додатково призначаються медикаменти системної дії.

В залежності від призначення та складу препарати для лікування шкірних інфекцій бувають таких видів:

  1. Антисептики. Використовуються для дезінфекції, попереджають розповсюдження інфекції. Часто призначаються для обробки порізів, відкритих ран, при утворенні гнійних висипань тощо. Випускаються у вигляді розчинів, спреїв, мазей.
  2. Антибіотики. Використовуються у випадках, коли захворювання викликане бактеріальною інфекцією. При легкій формі застосовуються антибактеріальні препарати місцевої дії у вигляді мазей, кремів, гелів. При  важкому перебігу шкірної інфекції призначаються системні антибіотики в таблетках, капсулах чи уколах.
  3. Протигрибкові препарати. Пригнічують активність грибків – збудників дерматомікозів та інших мікотичних захворювань. Також випускаються в різних лікарських формах, хоча найчастіше використовуються у вигляді мазей, спреїв чи гелів для місцевого лікування. Інколи лікарі призначають протигрибкові таблетки.
  4. Противірусні. Також бувають місцевої та системної дії. Їх дія направлена на знешкодження вірусної інфекції.
  5. Протизапальні мазі та креми. Кортикостероїдні препарати місцевої дії зменшують запалення та допомагають швидко позбутися почервоніння, набряку, болю та інших симптомів. Проте застосовувати їх можна лише коротким курсом та за призначенням лікаря через наявність великої кількості протипоказань та ризик побічних ефектів.
  6. Комбіновані ліки. До їх складу входить декілька активних компонентів, тому вони чинять комбіновану дію, наприклад, антибактеріальну та протизапальну. Досить часто такі засоби зменшують лущення та свербіж, допомагають позбутися інших неприємних симптомів.

Препарати для лікування шкірних інфекцій повинен підбирати лікар, який враховує не лише тип і стадію захворювання, наявні симптоми, але й можливі протипоказання та інші фактори. Не слід самостійно приймати антибіотики чи інші ліки загальної дії, щоб уникнути небажаних наслідків. Також варто дотримуватися всіх рекомендацій лікаря та інструкції до застосування.

Купити засоби від шкірних інфекцій недорого

Знайти та придбати необхідні препарати для лікування шкірних інфекцій ви можете за допомогою сервісу Likie. На сайті легко відшукати потрібний лікарський засіб – достатньо лише написати його назву в пошуковому вікні. Також можна ознайомитися з аналогами, подивитися склад та інструкцію по застосуванню.

За допомогою нашого сервісу ви можете порівняти ціни в різних аптеках свого міста, щоб вибрати найвигіднішу пропозицію. Для зручності та економії часу можете забронювати ліки онлайн. Забрати препарати з аптеки можна протягом 48 годин. Скористайтеся можливостями Likie – оцініть зручність та вигоду!

Ціни на Медикаменти / Для лікування шкірних інфекцій

Назва

Ціна

Банеоцин порошок н/ш по 10 г у конт.

230.50 - 322.10 ₴

Банеоцин мазь з антибіотиком 20 г

232.70 - 322.64 ₴

Діоксизоль-Дарниця розчин по 50 г у флак. (бан.)

212.47 - 278.80 ₴

Офлокаїн-Дарниця мазь, 30 г

207.91 - 282.14 ₴

Відповіді на поширені питання