Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч
6 700 аптек
до 40% економії
67 000 товарів
Знайдіть ліки за вигідною ціною в аптеках поруч
6 700 аптек
до 40% економії
67 000 товарів
З кон’юнктивітами, кератитами та іншими запальними захворюваннями очей зіштовхуються дорослі та діти різного віку. Провокує їх виникнення бактеріальна інфекція. Такі захворювання супроводжуються болем, печінням, набряком слизової, нечіткістю зору та іншими симптомами, а тому можуть негативно впливати на якість життя.
В сучасні офтальмології для лікування бактеріальних інфекцій очей використовуються антибіотики. В більшості випадків це препарати у вигляді очних крапель, адже вони зручні у застосуванні та починають діяти відразу в осередку інфекції.
Антибіотики для очей – це лікарські засоби, які застосовуються для лікування бактеріальних інфекцій органів зору. Вони впливають на збудника захворювання – нейтралізують патогенні бактерії, завдяки чому вдається зупинити розвиток запального процесу, допомагають позбутися неприємним симптомів та прискорити одужання.
Антибіотики для очей знищують бактерії або пригнічують їх розвиток, завдяки чому з ними справляється імунна система організму людини. Призначає їх лікар-офтальмолог після огляду та діагностики. Антибактеріальні препарати для очей можуть застосовуватись для лікування наступних захворювань:
Органи зору гостро реагують на бактеріальну інфекцію, тому при зараженні швидко з’являються неприємні симптоми:
При появі ознак патологічного процесу потрібно звернутися до лікаря. Самолікування може нашкодити здоров’ю та призвести до прогресування патології.
Також антибіотики можуть призначатися після хірургічних втручань на очах або травм для попередження ускладнень.
Для лікування бактеріальних інфекцій очей використовуються місцеві антибіотики. В більшості випадків вони випускаються у вигляді крапель. Антибактеріальні очні краплі діють локально, проте відразу чинять вплив на збудника хвороби, тому відрізняються високою ефективністю. Для місцевого лікування також можуть застосовуватись антибактеріальні мазі чи гелі, проте вони менш зручні у використанні, тому не такі популярні. В окремих випадках призначаються системні антибіотики у вигляді таблеток.
В залежності від призначення та активної речовини антибіотики для очей розподіляються на такі види:
При лікуванні антибіотиками для очей важливо дотримуватись рекомендацій лікаря та пройти повністю призначений курс, щоб запобігти розвитку стійкості бактерій до їх дії.
Більшість антибіотиків, які використовуються в офтальмології, дозволені дітям та вагітним, проте їх застосування допустиме лише після консультації з лікарем. Важливо дотримуватись рекомендованих доз та призначеної схеми лікування, а при появі побічних реакцій відразу звернутися до офтальмолога за консультацією. Категорично не можна самостійно купувати антибіотики для очей дітям чи вагітним без попереднього узгодження з лікарем.
Антибіотики для очей практично не мають протипоказань. Більшість із них дозволені навіть маленьким дітям та вагітним жінкам. До основних протипоказань належить індивідуальна непереносимість діючої речовини та нечутливість патогенної флори. Підбирати препарат повинен лікар після огляду та діагностики.
За допомогою сервісу Likie вдасться легко знайти необхідні препарати в своєму місті. Потрібно лише ввести назву в пошукову стрічку та ознайомитися з пропозиціями. Ви можете порівняти ціни в різних аптеках, щоб обрати найвигідніший варіант. До того ж наш сервіс надає можливість забронювати антибіотики для очей та забрати їх у зручний час протягом 48 годин. З нами ви економите час та гроші і при цьому отримуєте якісний сервіс.
Зазвичай капати антибіотик в очі потрібно від 5 до 10 днів, проте тривалість лікування в кожному випадку визначається окремо в залежності від типу захворювання та збудника, тяжкості перебігу та наявних симптомів. Важливо чітко дотримуватись рекомендацій лікаря і не припиняти лікування раніше, навіть якщо симптоми зникли, щоб запобігти розвитку резистентності бактерій.
Підбирати антибіотик для лікування запалення очей повинен лікар, який обов’язково враховує тип захворювання, збудника, вираженість симптомів та індивідуальні особливості пацієнта. Не варто займатися самолікуванням, оскільки це може призвести до розвитку ускладнень.
Алкоголь безпосередньо не впливає на ефективність очних антибактеріальних крапель, проте варто утриматися від його вживання на період лікування, щоб уникнути можливих ускладнень та прискорити одужання. При вживанні спиртних напоїв з антибіотиками для очей збільшується ризик виникнення побічних дії, хоча він не такий високий, як при лікуванні системними препаратами.
Схема лікування підбирається лікарем для кожного пацієнта окремо в залежності особливостей перебігу захворювання. В більшості випадків перші дні рекомендується часто закапувати очі – кожні 2-4 години, потім – 3-4 рази на день.
Назва
Ціна
Відповіді на поширені питання