Контрастні речовини для МРТ та КТ: для чого вони потрібні
Контрастна речовина – спеціальний препарат, що застосовується для візуалізації судинного русла внутрішніх органів, їх рельєфу, а також – визначення особливостей накопичення та виведення препаратів органами. Контрастна речовина для КТ, рентгена або МРТ може бути введена безпосередньо в кровотік, порожнистий орган або порожнину. Застосовується у різних радіологічних дослідженнях організму.
Контрастна речовина для мрт
У МРТ застосовують Магневіст, Омніскан та інші препарати, у складі яких присутній гадоліній. Медикамент вводиться внутрішньовенно і лише під контролем спеціаліста. Введення засобів проводиться лише за показаннями та покликане допомогти візуалізувати проблеми, у тому числі новоутворення. Таке обстеження дає можливість максимально точно оцінити розміри та форму пухлини, відстежити динаміку розвитку пухлинного процесу.
Формули засобів, що використовуються в МРТ, не містять йоду і є найбільш безпечними для людини. Вони виводяться з організму протягом доби, не викликають побічні ефекти. Може виникнути алергія у легких проявах. Але є й низка протипоказань для запровадження контрасту:
- виявлення алергій та побічних проявів на раніше введений препарат;
- гемолітична анемія;
- вагітність;
- ниркова та печінкова недостатність у хронічній та гострій формах;
- бронхіальна астма;
- психічні розлади.
За наявності протипоказань лікар підбере аналоги контрасту або призначить інший вид обстеження.
Контрастні речовини для КТ
У КТ використовують Урографін, Омніпак та інші йодовмісні препарати. Їх вводять внутрішньовенно і лише за показаннями та під суворим контролем лікаря. Введення дозволяє підвищити інформативність дослідження. У комп’ютерній томографії метод використання контрасту досить поширений і актуальний при обстеженні головного мозку, органів очеревини, малого тазу та ін. Без використання контрасту комп’ютерна томографія цих зон недоцільна та малоінформативна.
Як і контрастна речовина для рентгену, препарати для КТ нерідко спричиняють розвиток алергічних реакцій. До протипоказань для контрасту із вмістом йоду є:
- алергія на йод;
- хвороби щитовидки;
- ниркова та печінкова недостатність;
- цукровий діабет;
- вагітність;
- психічні розлади.
При тяжкому стані пацієнта КТ та МРТ з контрастом не проводять.
На контрастну речовину ціна багато в чому залежить від складу та характеристик препарату, бренду виробника та інших індивідуальних нюансів. Якщо ви хочете купити контрастну речовину для КТ, МРТ недорого - скористайтесь зручним онлайн сервісом довідника лікарських засобів Likie. У каталозі сайту представлений великий вибір препаратів за доступною вартістю. Кожна з позицій доповнена інформацією про склад, показання та протипоказання, способи застосування та дозування. На сайті є детальні огляди ліків, відгуки на них, реальні фото. Продаж здійснюється онлайн - замовити необхідний продукт можна в будь-який зручний час. Крім контрастних речовин, ви знайдете на сайті таблетки, краплі, мазі, вітаміни інші пропозиції за доступною вартістю. Наші фахівці розкажуть, як пити та як приймати медикаменти, допоможуть обрати найкращі з них. Доставка організована по всій території України, у тому числі в Київ, Дніпро, Львів, Запоріжжя, Харків, Одесу, Миколаїв, Полтаву та інші регіони країни.