Головна

arrow

Каталог ліків

arrow

Вітаміни та БАДи

arrow

Вітаміни для дітей

Вітаміни для дітей

125 товарів знайдено

Вітаміни для дітей

Вітаміни для дітей

Харчові потреби дитини та підлітка відрізняються від потреб дорослої людини. У міру дорослішання дітям необхідно отримувати вітаміни та мінерали для нормального зростання, розвитку та профілактики нездужань.

Коли потрібні не лише натуральні вітаміни для дітей

Основне джерело вітамінів і мінералів для дітей – різноманітне харчування, але іноді з різних причин повноцінний раціон неможливий. Може, ваша дитина має хронічні захворювання або не може похвалитися хорошим апетитом, тому її складно переконати їсти продукти, що містять необхідні поживні речовини. Тоді поновити дефіцити необхідних речовин можуть лише біологічно активні добавки для дітей.

До таких випадків належать:

- діти, що не мають доступу до збалансованого раціону, а також ті, хто вживає багато фастфуду, напівфабрикатів і солодких газованих напоїв, які можуть вимивати вітаміни та мінерали з організму.
- діти з поганим апетитом, вибагливі їдоки, які банально недоїдають;
- діти із затримкою зростання чи розвитку;
- діти, які дотримуються вегетаріанської або веганської дієти, можуть потребувати додаткового прийому заліза та вітаміну В12, оскільки ці речовини містяться переважно у продуктах тваринного походження;
- діти, які дотримуються безмолочної дієти, наприклад, через непереносимість лактози, можуть потребувати добавки кальцію;
- діти з целіакією (генетично обумовленою непереносимістю глютену) схильні до більш високого ризику дефіциту поживних речовин і також можуть потребувати харчових добавок;
- діти з хронічними захворюваннями та діти-алергіки, особливо якщо вони регулярно приймають будь-які ліки.

Якщо ваша дитина потрапляє у будь-яку з вищеперелічених категорій, хороші вітаміни для дітей можуть допомогти компенсувати проблеми з харчуванням і задовольнити потреби організму, що росте. У довіднику лікарських препаратів Likie представлений каталог сертифікованих вітамінних і мінеральних добавок з відгуками, оглядом кожного препарату та можливістю підібрати аналог за активною речовиною.

Необхідний комплекс вітамінів для дітей

Серед безлічі вітамінів і мінералів виділяють кілька критично важливих для розвитку дітей.

- Вітамін D сприяє формуванню кісток і зубів, а також підвищує засвоюваність кальцію. Нестача кальциферолу в дітей може призвести до рахіту та інших хвороб кісток. Найкраще джерело антирахітного вітаміну — сонячне світло, а також молоко і жирна риба.
- Вітамін А підтримує гострий зір, здоров'я шкіри, імунну функцію, сприяє нормальному зростанню та розвитку.
- Вітамін С необхідний для синтезу колагену — основного білка сполучної тканини, що забезпечує її міцність та еластичність. Таким чином аскорбінова кислота підтримує здоров'я шкіри, м'язів та ясен. Також вітамін С допомагає організму боротися з інфекціями та засвоювати залізо. Певна його кількість може руйнуватися під впливом високої температури, наприклад, у процесі приготування їжі.
- Вітаміни групи В — особливо В6 і В12 — сприяють обміну речовин, виробленню енергії та здоров'ю серцево-судинної та нервової систем. Дефіцит вітаміну В12 може призвести до перніціозної анемії.

Вітаміни для дитячого імунітету

Дитяча імунна система особливо вразлива через відсутність досвіду боротьби з різними збудниками. Коли ми стикаємося з мікробами, наш організм навчається з ними боротися і таким чином виробляє імунітет, який у майбутньому допомагає знешкоджувати хвороботворні мікроорганізми.

Якщо йдеться про зміцнення дитячого імунного захисту, слід насамперед звернути увагу на добавки з вітаміном С, вітаміном D і цинком.

Чи потрібні вітаміни для новонароджених

ВООЗ рекомендує всім дітям від 6 місяців до 5 років щодня давати вітамінні добавки, що містять вітаміни А, С та D.

Немовлятам, що харчуються материнським молоком, рекомендується з народження давати вітамін D незалежно від того, чи приймає вітамін D годуюча мама. Немовлята на штучному вигодовуванні не потребують додаткових добавок, оскільки дитячі суміші вже збагачені вітамінами А, С та D та іншими поживними речовинами.

Як обрати комплексні вітаміни для дітей

Ключові вітаміни для дітей — А та D. Якщо ваша дитина їсть мало м'яса або не їсть його взагалі, слід звернути увагу на вітамін В12, а також на залізо, кальцій та омега-3 жирні кислоти. Перед застосуванням добавки переконайтеся, що препарат відповідає віку та що ви дотримуєтеся інструкцій з дозування, зазначених на етикетці.

- Не рекомендується давати полівітаміни дітям до 4 років без обґрунтованої рекомендації лікаря. Також можливо, що у вашому випадку знадобляться не полівітаміни, а окремі добавки, такі як вітамін D.
- Якщо дитина постійно приймає будь-які інші препарати, обов'язково повідомте про це лікарю, оскільки вітамінно-мінеральні добавки можуть взаємодіяти з деякими ліками та впливати на їхню ефективність.
- Сховайте вітаміни від дітей, аби вони не ставилися до них як до цукерок і не перевищували рекомендоване дозування. Більше не означає краще: надмірна кількість будь-якого вітаміну чи мінералу може бути небезпечною. Жиророзчинні вітаміни, такі як A і D, накопичуються в тканинах організму і у великих кількостях можуть зашкодити здоров'ю.
- Жиророзчинні вітаміни засвоюються тільки з їжею, тому їх прийом повинен співпадати з прийомом їжі.
- Якщо дитина відмовляється пити добавки у вигляді таблеток або сиропів, запропонуйте їй жувальні вітаміни.

Збалансоване харчування відіграє ключову роль у дитячому розвитку. Незважаючи на те, що в деяких випадках добавки можуть бути необхідними, пріоритетним джерелом вітамінів і мінералів для дітей має залишатися їжа. Якщо ви вважаєте, що у вашої дитини може бути дефіцит якоїсь речовини, проконсультуйтеся з педіатром, щоб він даі рекомендації на основі індивідуальних потреб маленького пацієнта. Замовити комплексні вітаміни для дітей з доставкою по Києву та Україні за найкращими цінами можна на сайті Likie.

...
Розгорнути

Ціни на Вітаміни та БАДи / Вітаміни для дітей

Назва

Ціна

D-Vitum (Д-Вітум) дитячий спрей, 10 мл

271.99 - 271.99 ₴

Кроха D3 краплі для перорального застосування з вітаміном Д3, 10 мл

273.99 - 273.99 ₴

Супрадин Розумняшки пастилки жувальні для дітей від 4 років, 30 шт.

378.99 - 378.99 ₴

Мультимакс Комплекс жувальні пастилки, 30 шт.

217.99 - 217.99 ₴

Відповіді на поширені питання