Головна

arrow

Каталог ліків

arrow

Вітаміни та БАДи

arrow

Мінеральні добавки

Мінеральні добавки

165 товарів знайдено

Мінеральні добавки

Для чого потрібна мінеральна добавка?

Щодня людині необхідно порівняно небагато вітамінів та мінералів. Як правило, різноманітне харчування забезпечує достатню їхню кількість, проте деяким людям можуть знадобитися вітамінні та мінеральні добавки для поповнення дефіциту.

Вітамінно-мінеральні добавки забезпечують організм різними корисними речовинами, що необхідні для перебігу біохімічних реакцій. Такі засоби зустрічаються у вигляді таблеток, жувальних подушечок, порошків та рідин. Правильний баланс основних незамінних харчових речовин життєво важливий для низки складних метаболічних процесів в організмі, а також для підтримки міцності кісток і сили м'язів, належної роботи серця й мозку, синтезу ферментів і гормонів.

Кому особливо важливо приймати мінеральні добавки?

Найкращий спосіб щодня отримувати необхідні елементи — повноцінний раціон, багатий на овочі, фрукти, цільнозернові та білкові продукти, такі як молоко, риба, нежирне м'ясо, бобові та горіхи. Мінеральні комплекси з аптеки не можуть компенсувати недоліки незбалансованого харчування, але допомагають задовольнити підвищені потреби тим, хто цього потребує:

- вагітним і матерям, що годують грудьми;
- жінкам із порушеннями менструального циклу;
- тим, хто регулярно палить, вживає наркотики або алкоголь у великих кількостях;
- тим, хто дотримується суворих дієт;
- деяким вегетаріанцям та веганам;
- людям похилого віку, особливо тим, хто має хронічні захворювання;
- людям із харчовою алергією;
- людям із порушеннями абсорбції, наприклад, діареєю, панкреатитом, целіакією, кістозним фіброзом.

Із чого складаються мінеральні добавки для людей?

Хімічні елементи, що зустрічаються в організмі людини, поділяють на макроелементи (наприклад, кальцій, фосфор, магній, калій) та мікроелементи (такі як залізо, селен, йод та цинк). Потреба організму в макроелементах вища, ніж у мікроелементах, але кожна речовина важлива, оскільки виконує свою специфічну функцію.

- Калій забезпечує нормальне функціонування органів кровообігу, бере участь у процесах нервового збудження м'язів та обміні речовин у клітині. У присутності калію зменшується здатність білків утримувати воду, що допомагає виводити її з організму.
- Натрій надважливий для метаболізму та регуляції вмісту різних речовин у крові. Натрій утримує воду в організмі.
- Кальцій відрізняється високою біологічною активністю: формує кісткову тканину та регулює мінералізацію зубів, бере участь у процесах згортання крові, підтримує стабільну м'язову діяльність, зокрема серцеву.
- Сполуки фосфору мають велике значення для процесів обміну речовин у м'язах, а також регуляції роботи центральної нервової системи.
- Магній нормалізує стан нервової системи, регулює обмін холестерину, сприяє зниженню артеріального тиску.
- Головна функція феруму — транспорт оксигену та участь в окисних процесах. Залізо входить до складу гемоглобіну, міоглобіну та цитохромів. Ферум важливий для перебігу ферментативних реакцій, метаболізму холестерину та підтримки імунітету.
- Цинк входить до складу деяких ферментів, регулює жировий обмін, необхідний для роботи гіпофіза. Його нестача може призвести до затримки росту у дітей і підлітків.
- Йод – життєво важливий елемент, для якого характерна висока фізіологічна активність. Це обов'язковий структурний компонент тиреотропного гормону та тиреоїдних гормонів щитоподібної залози. Також він бере участь у реакціях обміну речовин, терморегуляції, метаболізмі деяких вітамінів, у процесах зростання та розвитку.
- Селен підтримує коректну роботу щитоподібної залози, бере участь у антиоксидантних процесах і регуляції імунітету.

Як пити мінеральні добавки?

Прийом мінеральних добавок загальної дії у профілактичних дозуваннях не несе особливих ризиків для здоров'я та може цілком підійти тим, чий раціон обмежений чи одноманітний.

Не слід приймати великі дози мінеральних добавок без попередньої медичної консультації. Якщо ваш лікар рекомендує приймати харчові добавки, необхідно додатково проконсультуватися з дієтологом, який допоможе системно працювати зі станом вашого здоров'я.

Деякі вітамінно-мінеральні добавки можуть взаємодіяти з лікарськими препаратами та впливати на їх ефективність, тому обов'язково попереджайте лікарів про те, що ви приймаєте ті чи інші препарати.

Замовити вітамінно-мінеральні комплекси за аптечними цінами можна на сайті довідника лікарських препаратів Likie.

...
Розгорнути

Ціни на Вітаміни та БАДи / Мінеральні добавки

Назва

Ціна

Кальцемин Адванс таблетки, 30 шт.

181.50 - 181.50 ₴

Кальдіум капсули по 600 мг, 100 шт.

324.99 - 324.99 ₴

Кальцію Глюконат-Дарниця таблетки по 500 мг, 10 шт.

20.20 - 20.20 ₴

Кальцемін Адванс таблетки вкриті оболонкою 60 шт.

293.99 - 293.99 ₴

Відповіді на поширені питання